Clio 4 gösterge kısmından gelen saat sesi ve çözümü

osman85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben hala mais ile kendin yazisman taraftariyim. El elin essegini türkü söyleyerek arar :) parçaya zam gelmiş demekki. Ben 630 liraya değiştirmiştim.

5mQWzR.jpg

Ön takımdan benimde sesler gelmeye başladı sizde bu işlemler sonrası ses kesildimi

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet hic bir ses kalmadi

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her servis değişir yaklaşım olarak ama sağolsun Ordu'daki Renault Köy Otomotiv hiç mağdur etmedi beni. Rüzgar sesi gibi ufak tefek ustalık isteyen işlerede hiç para almadılar. Forumda şikayet eden arkadaşlarda var mesela ama ben şimdiye kadar baya memnun kaldım:eyv

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi güzel haber geldi, arkadaşım aradı Renault tamamını karşılamış. Parçanın siparişini vermişler :)

senin adına sevindim hayırlı olsun

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tik tak sesini hangi durumlarda duyuyorsunuz acaba? Hava sirkülasyonunu açtığımızda mı ortaya çıkıyor tik tak sesi? Bakımı geçen hafta yaptırdım, aracın garantisi de geçen hafta bitti, tik tak sesi var mı diye orada kontrol ettirdim ama hissedilir bir ses yoktu. Nasıl ortaya çıktığını bilirsem ben de işlem yaptırayım çok geç olmadan.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tik tak sesini hangi durumlarda duyuyorsunuz acaba? Hava sirkülasyonunu açtığımızda mı ortaya çıkıyor tik tak sesi? Bakımı geçen hafta yaptırdım, aracın garantisi de geçen hafta bitti, tik tak sesi var mı diye orada kontrol ettirdim ama hissedilir bir ses yoktu. Nasıl ortaya çıktığını bilirsem ben de işlem yaptırayım çok geç olmadan.
Havalandırma kapalıyken 10-40km hızlarda hıza göre seri yada yavaş bi şekilde saat çıt çıtı gibi bir ses. Konunun başındaki videoda sana fikir verecektir.
https://youtu.be/yQESGnplrrc

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bu konuyla ilgili Kütahya Baştaş a gittim. "Kalorifer klape motoru değişecek, ruhsata bakarak ocak ayında 3 yıl dolmuş, aracınız garanti dışı" dediler. Fiyatı 1800 liraymış aracımın kilometresi düşük olduğu için %50 indirim varmış. Tabi işçilik hariç. Ben de Mais ile görüşmeyi düşünüyorum. Sonuçta bu sorun birkaç aydır mevcut. Ben fırsat bulup da gidemedim ve garanti devam ediyor sanıyordum. İnternette 2012 model bir aracın garantiden 6 ocak 2016 çarşamba günü değiştirildiğini yazmış.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bu konuyla ilgili Kütahya Baştaş a gittim. "Kalorifer klape motoru değişecek, ruhsata bakarak ocak ayında 3 yıl dolmuş, aracınız garanti dışı" dediler. Fiyatı 1800 liraymış aracımın kilometresi düşük olduğu için %50 indirim varmış. Tabi işçilik hariç. Ben de Mais ile görüşmeyi düşünüyorum. Sonuçta bu sorun birkaç aydır mevcut. Ben fırsat bulup da gidemedim ve garanti devam ediyor sanıyordum. İnternette 2012 model bir aracın garantiden 6 ocak 2016 çarşamba günü değiştirildiğini yazmış.

Aracim 2012 Bende 03.12 de değiştirdim. Bu sorun 2012 lerde var. Maisle görüşün tamamini karsilayacaklardir.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim 2012 Bende 03.12 de değiştirdim. Bu sorun 2012 lerde var. Maisle görüşün tamamini karsilayacaklardir.

Mais ile görüştüm, derdimi anlattım. 2015 eylül tarihli bir kaydınız görünüyor dedi. Beklemeye geçtim haber verecekler.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mais ile görüştüm, derdimi anlattım. 2015 eylül tarihli bir kaydınız görünüyor dedi. Beklemeye geçtim haber verecekler.
Benim garantide ocakta bitti, geçen hafta servisteki ark. Bnm adıma yazışmasını yaptı. Tamamını karşıladı Mais. İnşallah seninkinide karşılar. Yarın parça gelecek ve takacaklar. Fakat sana fiyat baya fazla söylenmiş. 1060 TL dediler bana. %40 indirimle 550-600e yapacaklardı Mais karşılamasa..