Clio 4 joy ses sistemi yardım

tbms06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar 2013 clio 4 joy aracım var bu aracıma profesyonel giriş seviyesi ses sistemi kuracağım elimde 2 adet amfı 1 adet kapasitör 1 adet mevcut sizden yardım isteyeceğim konu bagaj kısmına nasıl bir tasarım yapmalıyım sitemizde önceden ses sistemi yapan arkadaşlarım illaki vardır bagaj resimlerini gönderebilirler mi veya yoruma ekleyebilirler mi şimdiden teşekkür ederim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar 2013 clio 4 joy aracım var bu aracıma profesyonel giriş seviyesi ses sistemi kuracağım elimde 2 adet amfı 1 adet kapasitör 1 adet mevcut sizden yardım isteyeceğim konu bagaj kısmına nasıl bir tasarım yapmalıyım sitemizde önceden ses sistemi yapan arkadaşlarım illaki vardır bagaj resimlerini gönderebilirler mi veya yoruma ekleyebilirler mi şimdiden teşekkür ederim.

Ben fluence yaptırdım. Dikkat edeceğim en önemli nokta; bagaja koyulacak bas sabitlenmeli ve serpme varsa çıkartırken engel olmamalı.

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

ozgurkeles64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mevcut teybi istenilen performansı kesinlikle karşılayamaz. Zira 2013 joy kullanıyorum bende.
Teybini cıkartıp attım. 3 amfi çıkışlı profosyonel bir teyp kullandım. Pioneer 8700.
Mevcut hoparlörleri değiştirdim. Arka kapılara hoparlör takmak için ugraşmadım.
Ön kapılara 13cm Rockford Fosgate marka 13 cm 70watt Rms lik bir tk mid kullandım.
Arkaya pandizot takıp bir çift mitrange ve dome twitter kullandım.
Bagaj çalışması için nasıl bir ses istiyorsunuz onu bilmek lazım.
Kimisi L7 takar her tarafı sallar. Kimisi Focal, REAudio gibi bass kullanır tonlamanın nirvanasına ulaşır.
Yani bı iş için aracına 20 binliralık ses sistemi kuran arkadaşlarımda var.
Burada önemli olan sizin ses sisteminden ne beklediğinizdir.

tbms06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam merhaba 3 amfi çıkışlı pioneer motorlu kafa teybim mevcut 2 takım 16 cm audıson apk 165 mevcut 1 adet massive kapasitör mevcut 1 adet jbl p 1222 400 rms lık basım mevcut amfiye gelirsek audıosystem f2 300 1 adet 1 adette f2 500 mevcut ileri zamanlarda elbet sistemi geliştireceğim için güçlü amfiler aldım bagaj tasarımı nasıl yapmalıyım onu bilmiyorum ses sistemi yapan arkadaşların bagaj resimleri mevcutsa onlardan örnek alıp kafamda tarz oluşturmalıyım

ozgurkeles64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.
Sizin sistemi geliştirmenize gerek yok. Zaten olabildiğince güzel bir sistem. Bahsettiğiniz bileşenler 10 numara.
Bagaj sistemide hayal gücünüz ile sınırlı.
Mevcut bass segmentinin iyilerinden. Orjinal litreli L portlu bir kutu ile harikalar yaratır.
Üzerinede açılı şekilde yapılmıs güzel bir pandizot. İŞlem tamam olur.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mevcut teybi istenilen performansı kesinlikle karşılayamaz. Zira 2013 joy kullanıyorum bende.
Teybini cıkartıp attım. 3 amfi çıkışlı profosyonel bir teyp kullandım. Pioneer 8700.
Ön kapılara 13cm Rockford Fosgate marka 13 cm 70watt Rms lik bir tk mid kullandım.
Kimisi L7 takar her tarafı sallar. Kimisi Focal, REAudio gibi bass kullanır tonlamanın nirvanasına ulaşır.

birçok kişi hiçbir single yada double din sığmaz savunmasındaydı.

rica etsem sizdeki pioneer 8700 montajlı halini paylaşabilirmisiniz en azından fikir vermesi açısından.

şimdiye kadar herkes arka derinlikleri kurtarmıyor ya arkayı yani göğüsü kesmek lazımki burda üye Murat kardeşimde öyle yaptı yada teyp önde çıkık halde kalıyor yada tümüne çözüm single ama derinliği yarım olan CD'siz sadece media player olan Kenwood yada JVC almak lazım deniliyordu.

sizin paylaşımınız bunu çürütmekle kalmayıp belkide yön verecektir/yardımcı olacaktır.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

kullandım dediğiniz Pioneer 8700 teybin monte olmuş halini rica etsem paylaşabilirmisiniz?