Clio 4 Touch-Kolçak ( Kol dayama ) Önerisi

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başka arkadaşa sormuşsunuz ama aynı üründen bende almıştım ilkinde.İstediğiniz kadar sıkıştırın veya yapıştırın ürün genede sallanıyor ve sağlam olmuyor.

Alttan bardaklık yuvarlağına vidalarsın desem o plastikte çok sağlam değil,vidaladığın yer kırılacak çok yaslanırsan daha sıkıntı.

En sağlamı koltuğa vidalanan tip.Koltuğun yanda demirleri var kalın.Döşemeyi sıyırıp oraya hazır deliklere vidalıyorsun.

Ekstra 2-3 tanede akıllı vida at,koltuk kırılır kolçak kırılmaz.Mekanizması sayesinde yukarı kaldırıp istersen kullanmaya bilirsinde.

( Eski yolcu otobüsleri gibi hareketli kolçak )

Karar sizin tabii ki...

Orijinalinden bir tanesinin koltuğa montajını biri paylaşabilirse orijinalinden yaptıracağım. 250 - 300 TL'ye orijinalini alıp taktırmak ta gayet mantıklı.
Ama asıl merak ettiğim orijinalinin koltuğa montajı için vidalanan aparat ayrı satılıyor galiba. O aparatı satan bir yer bulamadım. Bilen birileri var mıdır?

Orijinalinin linki burada. Buradaki sorular kısmına bakarsanız montaj aparatı yok diyor.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/sol-on-koltuk-kol-dayama-clio-4-877008025r-P114985588

OnurGt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz pahalı olsada Armster 2 diye bir model kullanıyorum, gayet memnunum

suleymansaglam61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben, n11 den sipariş ettiğim ürünü monte ettim. Gayet sağlam ve şık oldu. İlerleyen zamanlarda ne olur bilmiyorum tabi ki. Fotoğraf isteyeceksiniz biliyorum ama nasıl eklenecek bilmiyorum 😊 o yüzden merak eden arkadaşlara whatsup üzerinden bilgi aktarmaya çalışırım inşallah.

anoktacan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Montaj gerektirmeyen ürünlerde arkadaki yuvarlak yuvaya giren kısmını siyah bant sünger tarzı(tam emin değilim ne olduğu hakkında) bir malzeme ile kaplayınca çok sıkı oturduğunu söylüyorlar. Deneme şansınız oldu mu? Bir de aldığınız ürün görseldeki ürün mü? 65ca7e42e0e614f7f2dc30715309693f.jpg

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aldığım ürün görseldeki ürün ancak ben herhangi bir bantlama falan yapmadım.

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben, n11 den sipariş ettiğim ürünü monte ettim. Gayet sağlam ve şık oldu. İlerleyen zamanlarda ne olur bilmiyorum tabi ki. Fotoğraf isteyeceksiniz biliyorum ama nasıl eklenecek bilmiyorum o yüzden merak eden arkadaşlara whatsup üzerinden bilgi aktarmaya çalışırım inşallah.

Hocam buraya yükleyip linkini buraya yazarsanız çok makbule geçer.
https://hizliresim.com/

suleymansaglam61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamamdır. Akşam buraya yükleme yaparım.
Şimdi buradan anlatayım işin sözel kısmını. Aracın el freninin orada vida yuvası var. Eğilip bakan herkes görebilir. Orada ki vidaları çıkardım. Dışarıdan aynı kalınlıkta fakat daha uzun bir vida aldım. Vidalar sırıtmasın diye siyah sprey boya ile boyadım. Boyamazsınızda olur çünkü hiç belli olmuyor. Ben biraz daha sağlam olsun diye arka tarafta bulunan bardaklığın alt kısmına çift taraflı bant yapıştırdım. Şuan için çok sağlam ve güzel duruyor. En güzel tarafı, ürünü çıkarmak istediğinizde; attığınız vidaları çıkarın ve aracın kendi orjinal vidalarını takın. Hiç bir delme işlemi yok

suleymansaglam61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renk seçenekleri mevcut değildi diye hatırlıyorum.