Clio 4 Touch ta olmayan ECO Mod

tragedy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilginç bi durum şayet işe yarıyosa bende çok gülerim :)

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlarım sizlere daha da umutlanmanızı sağlayacak bir bilgi paylaşmak isterim. Çok sevdiğimiz yıllardır tüm renault arabalarımıza bakımlarını yapan bir servis şefi (cottec oluyor sanırım) abime telefonla bu durumu sordum. Aracımı da onun aracılığıyla satın aldım. kendisi der ki: " aracındaki o plastiğin altında hazır soket bulunmaktadır. o soketin kablolarını takip edersende bir motorda kelebeğe gittiğini oradanda beyinden beslendiğini göreceksin. Bu eco tuşu 'YAZILIMSAL' olarak aracın torkunu düzenlemekte ve ufak bir kayıpla beslemenin azalması sonucu tüketimide aşağı çekmektedir. Diyeceğim şudur ki o dediğin tuşu uğra takalım dediğin gibi çalışır bunuda göstergenden takip edersin. Lakin ben önermem motorunun güzel beslenmesinin sağlık açısından daha iyi olacağını öneriyorum." yinede deneme yapalım her motor türünde sonuçlarına göre onaylanır. o tuştan bulur bulmaz deneme yapacağım.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlarım sizlere daha da umutlanmanızı sağlayacak bir bilgi paylaşmak isterim. Çok sevdiğimiz yıllardır tüm renault arabalarımıza bakımlarını yapan bir servis şefi (cottec oluyor sanırım) abime telefonla bu durumu sordum. Aracımı da onun aracılığıyla satın aldım. kendisi der ki: " aracındaki o plastiğin altında hazır soket bulunmaktadır. o soketin kablolarını takip edersende bir motorda kelebeğe gittiğini oradanda beyinden beslendiğini göreceksin. Bu eco tuşu 'YAZILIMSAL' olarak aracın torkunu düzenlemekte ve ufak bir kayıpla beslemenin azalması sonucu tüketimide aşağı çekmektedir. Diyeceğim şudur ki o dediğin tuşu uğra takalım dediğin gibi çalışır bunuda göstergenden takip edersin. Lakin ben önermem motorunun güzel beslenmesinin sağlık açısından daha iyi olacağını öneriyorum." yinede deneme yapalım her motor türünde sonuçlarına göre onaylanır. o tuştan bulur bulmaz deneme yapacağım.

Çok teşekkür ederiz..:eyv

joker_y

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi bu tuşu nereden bulacağız ? Çıkmacı, hurdacı dolaşacakmıyız :D

bebegimat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vallaha bilemiyorum hocam takipteyim ben konuyu :) Ayrıca o düğmeden almamızda epey sorun olacaktır. Şimdi servise gidip sorsam yok öyle bişey milletin uydurması diyecek biliyorum. Adamların bile haberi yoktur bence :) Arkadaş deneme yanılma yoluyla bulmuş helal olsun

Bu işi bir onaylatmak lazım, oto test merkezlerinde güç ölçüyorlar eco mod açıkken ve kapalıyken test yaptırıp farkı görüp ben sizlerle paylaşırım. Hata payı nedir tabi onu bilemem ama bariz gözükür heralde...

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
wallaha arkadaşlar ankara ve istanbul aramadığım parçacı kalmadı malesef :)) servisi aradım şase nosunu verin sipariş açayım dedi kem küm ettim .. :D dedim ruhsat yok yanımda vs .. kafaya iyice koydum. bulacam bi eco tuşu.. belki araçlarımızda eko sadece ışık yanacak ama varsın sade ışık yansın pskolojime iyi gelir

bebegimat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde isteyen bir arkadaşa hafta sonu müsait olunduğu takdirde denemesi konusunda yardımcı olabilirim. Ama TCe dışındaki motorlarda ben ECO yok diye biliyorum, çünkü iconlarında bile yok malum on dolu model. Olan varsa bizi bilgilendirsin, belki yanlış biliyoruzdur olsa icona koyarlardı.

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde isteyen bir arkadaşa hafta sonu müsait olunduğu takdirde denemesi konusunda yardımcı olabilirim. Ama TCe dışındaki motorlarda ben ECO yok diye biliyorum, çünkü iconlarında bile yok malum on dolu model. Olan varsa bizi bilgilendirsin, belki yanlış biliyoruzdur olsa icona koyarlardı.
Dogru iconda bile yok ama satis politikasi olma olasiligi yuksek , tekirdagda bi tce lazim bana

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar fabrikada denemisler ve 1.2 de calisiyormus eco mode .. Dh forumda biri yazmis .. Birsey daha kesfedildi sanirim helal bize

bebegimat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli uğurlu olsun

0.9 Touch 90 BG Touch'a sonradan takılan orjinal eco tuşunun işe yaradığını gösteren güç testi, hayırlı uğurlu olsun işe yarıyomuş....:)) :)) BUDA KANITI