Clio4 klima ve yakıt tüketimi

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet Megane III 1.5 dci
megne daha iri ve agır bir araba bence gayet iyi degerler arabanız için
enwer abi benim araçta 1.5 dcı 90 ss araçlar aynı o yüzden değerlerin aynısını yakaladım dedim belki eco modu kapalı gitseydim 50kmde hemen 4.3 gibi bi değer yakalayamazdım
eco mode acık olsa belki ben de daha iyi bi deger yakalayabilirdim ama eco mode acıkken klim iyi sogutmuyo bi de sehir dısı yollrda performans iyi olsun sollamalarda araba ksmsın diye eco modu hiç açmıyorum:)
Aracım 2500 kmyi gördü ve aldığım günden itibaren hep fandan üflüyor diye camlara ve ayaklara vererek gezdim ortala 5,9 6,1 arasında gidiyorum 2 gün önce öğrendimki klima kendini otomatik açıyormuş ve bu km boyunca full klima ile gezmişim bence harika bir değer bundan sonra klima kapalı birde ölçmeye çalışacağım
1.2 araca gore bence gayet iyi degerler
araç 1,2 benzinli 75lik

kesin ayrımı yapmak biraz zor ama gözlemlediğim kadarıyla klima şehir içi %20 lere kadar etkileyebiliyor. şehir dışında max. %10 olur bazen daha az etkiler.
önceden 3.5 yakaladığın günkü ağırlık, varsa mazot farklılığı, rüzgar gibi etkenleride düşünmek lazım. 4.2 güzel değer klima açık, yüklü hatta 1. vitese kadar düşmece ve rampa var.
evet yol da yapım çalışmları vardı ara ara stabilize yollr vardı ve klima bagaj yük derken aslınd iyi bi deger eger eco mkode acık olsa sanırım 4.0 ı yakalardım

funnerman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2500 kmyi gördü ve aldığım günden itibaren hep fandan üflüyor diye camlara ve ayaklara vererek gezdim ortala 5,9 6,1 arasında gidiyorum 2 gün önce öğrendimki klima kendini otomatik açıyormuş ve bu km boyunca full klima ile gezmişim bence harika bir değer bundan sonra klima kapalı birde ölçmeye çalışacağım

araç 1,2 benzinli 75lik

Joy var bende de. Araç çalıştığında klima otomatik olarak ac kapalı olmasına rağmen çalışıyor ön cam buğu giderme için sanırım böyle çalışıyor. Bugün fan yönünü ayaklara verdim sadece sanırım böyle yapınca yani buğu giderme işareti olan simgeye en üstteki simgeye yani getirmeyince klima çalışmıyor değil mi bariz olarak tüketim düştü ben de 3.5 lt yaktığım sıcak ve düzlük mersin otoyolda 3.0 lt ye düştü.

Cliovural53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 75 clio kullanıyorum uzun yolda hopa ankara hız sabitleyici ile gittim şimdi shell v-power kullanıyorum 886 km yi gördüm sabit hız 90 km gayet iyi benzinli araca göre karma kullanımda 6.0 uzun yolda 5.5 ortalamaya kadar düşürdüm

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joy var bende de. Araç çalıştığında klima otomatik olarak ac kapalı olmasına rağmen çalışıyor ön cam buğu giderme için sanırım böyle çalışıyor. Bugün fan yönünü ayaklara verdim sadece sanırım böyle yapınca yani buğu giderme işareti olan simgeye en üstteki simgeye yani getirmeyince klima çalışmıyor değil mi bariz olarak tüketim düştü ben de 3.5 lt yaktığım sıcak ve düzlük mersin otoyolda 3.0 lt ye düştü.
evet cam buğu almaya basarsanız klima otomatik olarak açılır. ac düğmasine basarak kapatabilirsiniz. ama çok etkili şekilde buğu çözmez. buğu çözülene kadar klima açık olsun. sonra kapat devam auto tuşuna basarsan da klima otomatik açılır. joyda otomatik klima var mı bilmiyorum yoksa zaten o tuş da yoktur.

Eryaksoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben eco mod kapalı klima hep açık 1200km yol yaptım bir depo yakıt harcadım. Depo kapasitesi 45lt. Araç 1.5dci 75bg

funnerman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben eco mod kapalı klima hep açık 1200km yol yaptım bir depo yakıt harcadım. Depo kapasitesi 45lt. Araç 1.5dci 75bg

100 km de 3.7 lt yakmış aracınız ortalama tüketim olarak, klima kapalı olarak 3.3 ile gidersiniz aynı şartlarda aynı araca sahibim ordan biliyorum [:)