*** DİKKAT *** Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma ile Araba Hırsızlığı!!!

Tozby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi anahtarın sürekli gönderdiği sinyal, bir hırsız tarafından evin giriş kapısından (anahtarımızı evin giriş kapısına yakın bırakırız) özel bir cihazla alınıp güçlendirilip arabanın yanındaki diğer hırsızın elindeki cihaza gönderiliyor. Araba da anahtarı yanında sanarak kilitleri açıyor. Yakında Türkiye'de de benzer olayları görmeye başlarız.

Temassız işlem yapan kredi kartı bilgilerinin cebinizdeki cüzdandan kopyalanmasına benziyor. Aslında AVM ve diğer toplu insanların bulunduğu yerlerde de bundan sonra daha dikkatli olunması uygun olacaktır.

Anahtarın sinyal göndermesini engelleyen çanta ve kutularda satılmaya başlamış. Bende severek bu özelliği aracımda kullanıyorum, bir çanta alsam mı diye değerlendiriyorum.

Herkese kazasız/belasız günler diliyorum...

http://www.bbc.co.uk/news/av/uk-42132804/relay-crime-theft-caught-on-camera

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi anahtarın sürekli gönderdiği sinyal, bir hırsız tarafından evin giriş kapısından (anahtarımızı evin giriş kapısına yakın bırakırız) özel bir cihazla alınıp güçlendirilip arabanın yanındaki diğer hırsızın elindeki cihaza gönderiliyor. Araba da anahtarı yanında sanarak kilitleri açıyor. Yakında Türkiye'de de benzer olayları görmeye başlarız.

Temassız işlem yapan kredi kartı bilgilerinin cebinizdeki cüzdandan kopyalanmasına benziyor. Aslında AVM ve diğer toplu insanların bulunduğu yerlerde de bundan sonra daha dikkatli olunması uygun olacaktır.

Anahtarın sinyal göndermesini engelleyen çanta ve kutularda satılmaya başlamış. Bende severek bu özelliği aracımda kullanıyorum, bir çanta alsam mı diye değerlendiriyorum.

Herkese kazasız/belasız günler diliyorum...

http://www.bbc.co.uk/news/av/uk-42132804/relay-crime-theft-caught-on-camera

Teknoloji işimizi ne kadar kolaytiriyor, işlevselliği arttırıyorsa ayni zamanda bir o kadar zorlaştırıyor. İki ucu değnek misali olsa bi dert olmasa bi dert [emoji51]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hırsıza kapı dayanmaz misali.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aklıma Audi lerdeki torpido içindeki anahtar geldi [emoji4]