Enjeksiyonu kontrol ettirin uyarısı!

sedatty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

İstanbul Ayvalık arası enjeksiyonu kontrol ettirin uyarısı çıktı. Beraberinde start stop kontrol ettirin de diyor, stop edip çalıştırınca gidiyor. Aynı şekilde hız sabitlenme ve sınırlama da çalıştırılmak istendiğinde kontrol ettirin uyarı verip çalışmıyor. Ayvalık a 100 km kala oldu bu sorun, sonra yol yardım çağırdım, Edremit servisten geldiler, bilgisayara bağlayıp sorun görünmüyor yine olursa servise uğrayın dediler, uyarıları silip gittiler.

Daha sonra Marmaris - Datça ya kadar bir hata almadım, oradan çıktım fethiye ve sonrasında kaş a kadar da hata almadım.
Kaş tan çıkıp İstanbul a gelirken Afyon - Kütahya arası aynı hatayı aldım. Ve yine cruise kontrol kullandıktan sonra oldu.

Uzun yol yapınca oluyor enterasandır. Ve eve kadar geldim, sabah tekrar çalıştırdım, hata duruyordu, hız sabitleme tuslatrına basıp çekince hata gitti. Benim sistemsel bir sorunum var sanırım?

Ama şimdi bir hata görünmüyor diye sallayacak servis beni. Sonraki hatayı da garanti sonrası yaşarsam ve uzun yolda yine bu arıza ışıkları yanar ve elektronik sistemleri kullanamazsam ne olacak?

Sorun hakkında bilgisi olan ve serviste nasıl yol izlemem gerektiğini bilen var mı?

Saygılar, sevgiler...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sponsorumuz olan İnanlar Otomotivle görüşün derim. Çözüm bulmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Geçmiş olsun kardeşim.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akü kutup başını söküp geri taktırın. radyo kodunu biliyorsunuzdur gerek olacak. sorun devam ederse yazılımı güncellesinler

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu ariza alirken vites bostamiydi ? Belli bi sure bayirasagi bos viteste giderseniz arac ariza lambasi yakiyor o yuzden sordum

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hata verdiğinde durma şansınız olursa yakıt borularının içinde hava dolaşıyormu bi bakarmısınız

sedatty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu ariza alirken vites bostamiydi ? Belli bi sure bayirasagi bos viteste giderseniz arac ariza lambasi yakiyor o yuzden sordum

Hayır boşta değildi, boşa alıp ilerlemem böyle bir sorun yarattığını duyduğum için.

sedatty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim.
Mais Boğaziçi şube işyerimin karsısında olduğundan oraya gıttım sabah, araştırmam lazım deyip perşembeye randevu verdi bakalım.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

İstanbul Ayvalık arası enjeksiyonu kontrol ettirin uyarısı çıktı. Beraberinde start stop kontrol ettirin de diyor, stop edip çalıştırınca gidiyor. Aynı şekilde hız sabitlenme ve sınırlama da çalıştırılmak istendiğinde kontrol ettirin uyarı verip çalışmıyor. Ayvalık a 100 km kala oldu bu sorun, sonra yol yardım çağırdım, Edremit servisten geldiler, bilgisayara bağlayıp sorun görünmüyor yine olursa servise uğrayın dediler, uyarıları silip gittiler.

Daha sonra Marmaris - Datça ya kadar bir hata almadım, oradan çıktım fethiye ve sonrasında kaş a kadar da hata almadım.
Kaş tan çıkıp İstanbul a gelirken Afyon - Kütahya arası aynı hatayı aldım. Ve yine cruise kontrol kullandıktan sonra oldu.

Uzun yol yapınca oluyor enterasandır. Ve eve kadar geldim, sabah tekrar çalıştırdım, hata duruyordu, hız sabitleme tuslatrına basıp çekince hata gitti. Benim sistemsel bir sorunum var sanırım?

Ama şimdi bir hata görünmüyor diye sallayacak servis beni. Sonraki hatayı da garanti sonrası yaşarsam ve uzun yolda yine bu arıza ışıkları yanar ve elektronik sistemleri kullanamazsam ne olacak?

Sorun hakkında bilgisi olan ve serviste nasıl yol izlemem gerektiğini bilen var mı?

Saygılar, sevgiler...
bir arkadaşımın cliosuna oldu ve garanti kapsamında enjeksiyon beyini değişti... o hata raporunu silseler de durum tekrar ediyordu geçmiş olsun...

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, uzun yolda bu durumlar can sıkıyor. İnşaallah kısa zamanda sorun giderilir. Neticeyi yazarsanız iyi olur.

sedatty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Mais Bogaziçi EGR sisteminin değiştiğini söyledi.
Nasıl bir parçadır, görevi nedir ve bu hatayı yaratır mı doğru çalışmaması?
Bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Saygılar, sevgiler...

Son düzenleme: