Espace 5 otomatik sanzuman vuruntulu vites degisimi.

Mustafa almanya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Merhaba arkadaslar,Espace 5 aracimi yaklasik 1 ay önce aldim.Otomatik sanzuman vuruntu yapiyor ve vites degisiminden az önce sanki vites büyütmekde kararsizmis gibi davranip vites degistiriyor.Bunlari her zaman yapmiyor , vites kücültürken veya ben + veya - ile vites degistirirsem sorun hic olmuyor.Yakindaki bir renault servisine gittim, sorunu anlattim.Biz sanzuman yapmiyoruz renault olarak dedi,yagini degistirin dedim onuda yapmiyorlarmis bu sanzuman tipinde,e ne yapiyorsunuz dedim,zaten araban 170000 kmde ,bu sanzuma 200000 de degisir ,komple yeni sanzuman takabiliriz dedi.Software Update istedim o da olmuyormus, kasabadaki Internet 50000 link imis,Update icin 100000 link Internet lazim dedi. Bu arada araba 2017 Model,170000 km, 1.6 Diesel 160 beygir.
Benzin sorun yasayan arkadaslar var ise yardimci olursa sevinirim.Sadece otomatik sanzuman yapan yerlere gidip sansimi yag degisimi ile denemek istiyorum. Anlayan arkadaslar cevaplarsa sevinirim, olmayacak birseyse bosu bosuna para harcamayim bari

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Merhaba arkadaslar,Espace 5 aracimi yaklasik 1 ay önce aldim.Otomatik sanzuman vuruntu yapiyor ve vites degisiminden az önce sanki vites büyütmekde kararsizmis gibi davranip vites degistiriyor.Bunlari her zaman yapmiyor , vites kücültürken veya ben + veya - ile vites degistirirsem sorun hic olmuyor.Yakindaki bir renault servisine gittim, sorunu anlattim.Biz sanzuman yapmiyoruz renault olarak dedi,yagini degistirin dedim onuda yapmiyorlarmis bu sanzuman tipinde,e ne yapiyorsunuz dedim,zaten araban 170000 kmde ,bu sanzuma 200000 de degisir ,komple yeni sanzuman takabiliriz dedi.Software Update istedim o da olmuyormus, kasabadaki Internet 50000 link imis,Update icin 100000 link Internet lazim dedi. Bu arada araba 2017 Model,170000 km, 1.6 Diesel 160 beygir.
Benzin sorun yasayan arkadaslar var ise yardimci olursa sevinirim.Sadece otomatik sanzuman yapan yerlere gidip sansimi yag degisimi ile denemek istiyorum. Anlayan arkadaslar cevaplarsa sevinirim, olmayacak birseyse bosu bosuna para harcamayim bari

Nerede yasiyorsunuz bilmiyorum ama izmit veya sakaryada sanırım Kenan usta var özellikle renault araçların sanzimanlari konusunda bilgili yağ değişimi bakım gibi işlemleri yapıyor. Youtube da kanalı var Kenan auto servisce adinda oradan videolarini da izleyip kendisine ulasip bilgi alablirsiniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Yanlış bilmiyorsam Almanya'da yaşıyordunuz.Kavrama noktası tanıtımı yaptırırsanız bir süre daha idare eder.Sadece kavram değişir.Komple şanzıman değişmez.
Türkiye'ye gelirseniz kavrama noktası tanıtımına ben yardımcı olurum.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa almanya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Almanyada yasiyorum,ama sanirim bu Halde ankaraya kadar idare etmeyebilir sanzuman.Kenan ustayi youtubede izleyip fikir edinebilirim. Ilgilendiginiz icin tesekkürler.

Mustafa almanya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Befe Bey Sorunu tam olarak cözemeden ankaraya gelirsem sizden yardim alirim,cok sagolun

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Mustafa almanya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaslar, Otomatik sanzuman ustasi sorunun sanzuman olmadigini,motorun silkeleme yaptigini soyledi.Bagladigi cihaz 3 hata gosterdi. 1. Bogaz kelebegi, söküp temizledim silindi.2. Hata elektrik devresi hatasi idi,yeni akü alip bagladim,oda silindi.3. Hata ise injektör hatasi idi. Renault sevisinde bir cihaza baglayip 2 Saat calistirdilar, bu temizleyecek dediler. Ama hata gecmedi. Bugun yakit filtresini ve hava filtresini de degistirdim, ama hata gecmedi. Tekrar cihaza baglandi. P0380 hatasi geldi. Isitma bujisi A hatasiymis, ama forumlarda okudugum kadariyla bu hata Partikel filtresinden de gelebilir diye yaziyor.Turkiyeye tatile bu arac ile gelecektim ama korkutuyor.Partikel filtresinin regerinasyonu nasil yapiliyor bu Motor tipinde,bilen varsa yazabilirse sevinirim.
Keyifli formular

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Mustafa Bey merhaba. Partikül Filtresi rejenerasyonunu en kolay vitesi manuele alıp, en az yarım saat motor devri 3000 RPM ve üzeri olacak şekilde kullanarak yaparsınız. Onun dışında cihaz ve yazılım ile hareket etmeden motor devri olduğu yerde program kullanılarak yapılabilir.Servisler bu işi clip cihazı ile yapabiliyorlar.

Mustafa almanya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkürler Befe Bey

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Rica ederim.