Film tavsiyeleriniz ..

Sühacan

Süha TUTSOY, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gerilim sevenlere kesinlikle şiddetle tavsiye ederim. Korku filmi izleyememe rağmen bunu kilitlenerek izledim. içinde çok aşırı korku yok ama gerilimi yüksek bi film THE HITCHER: OTOSTOPÇU Otostopçu - The Hitcher - Sinemalar.com

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
BU film fantastik ve boş zamanda izlenebilecek keyif verici bir film. Herşey bir bıçağın etrafında dönsede sürüklemeli bir film. az önce fox hd de izledim.Tavsiye ederim. Şimdi sırada sharlock Holmes var Salon 1 de ona kilitim :)

Bu arada filmin sonundaki söz cok hoşuma gitti :

'
Derler ki bazı hayatlar zaman içinde bağlıdır birbirine, çağlar içinde yankı bulan eski bir çağrı ile zincirlidir ötekine...'

746c2d190.jpg

bu bizim 90 ların başında dx 186 mıydı neydi pc lerde oynadığımız oyundaki prince mi :D saatlerce o koridorlarda koşmaktan midemiz bulanırdı ederdi ne günlerdi ...

Into The Wild: Film Emory'den aldığı süslü diplomasını yırtıp, babasının mezuniyet hediyesi olarak alacağı otomobili istemeyip, parasını yakıp, çok sevdiği külüstürünü terkedip, hayatta en değer verdiği insan olan kardeşine dahi hiç bir şey söylemeden mutluluk arayışına düşen Alexander Supertramp'in imrenilesi hikayesini süper bir kurguyla anlatıyor. Gerçek bir hikayeyi anlatıyor. İmdb puanı 8.2. Kesinlikle izlenmeli.

into-the-wild_88548.jpg
bunu merak ettim, gerçek hikayeleri anlatan kitap ve filmleri severim.:eyv

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Schindler'in Listesi

220px-Schindler%27s_List_movie.jpg

Bilgi :Tam yedi dalda Akademi ödülü kazanan Schindler'in Listesi, En İyi Film ve En İyi Yönetmen başta olmak üzere pek çok kez ödülle onurlandırıldı. Film soykırım zamanında 1100'den fazla Yahudi'nin hayatını kurtaran Nazi Partisi'ne üye, çapkın ve savaş yanlısı olan esrarengiz Oscar Schindler'in tarihten hiçbir zaman silinmeyecek olan gerçek hikayesini anlatıyor.

Bir Steven Spielberg filmi olan Schindler's List, tüm zamanların en saygı duyulan, en şerefli filmlerinden biri olarak sinemanın yapıtaşlarından biri oldu ve tarihteki yerini aldı. Tam ydi dalda Akademi Ödülü kazanan film. En İyi Film ve En İyi Yönetmen başta olmak üzere daha pek çok kez ödülle onurlandırıldı. Bunlardan bazıları Bafta, New York Film Eleştirmenleri, Ulusal Eleştirmenleri Birliği, The National Board of Review, yapımcılar Derneği, Los Angeles Film Eleştirmenleri, Chicago, Boston ve Dallas Film Eleştirmenleri tarafından En İyi Film Ödülü, Christopher Ödülü. Hollywood Yabancı Basın Birliği Altın Küre Ödülü, Ayrıca Steven Spielberg'e takdim edilen Amerikan Yönetmenler Birliği.

Film, soykırım zamanında 1.100'den fazla Yahudinin hayatını kurtaran Nazi partisine üye, çapkın ve savaş yanlısı bir adam olan esrarengiz Oscar Schindler'in tarihten hiçbir zaman silinmeyecek olan gerçek hikayesini anlatıyor. İnsanlık tarihin kara dönemlerinden biri olarak anılacak bir zamanda yaptığıyla farklılık yaratan bir adam ve bu soykırımdan kurtulmayı başabilmek bir zafer hikayesi midir? Steven Spielberg tarafından yönetilen film, En iyi Senaryo. En İyi Görüntü Yönetmeni, Müzik, Kurgu ve Sanat Yönetmeni ödülleri kazanırken, Liam Necson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall. Jonathan Sagella ve Embeth Davidtz de filmdeki performanslarıyla büyük alkış aldı. Görüntü kalitesinin yenilenmesi, 5.1 digital ses ve yepyeni özel seçenekleriyle koleksiyonunuzda mutlaka olması gereken bir başyapıt.

Sühacan

Süha TUTSOY, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu bizim 90 ların başında dx 186 mıydı neydi pc lerde oynadığımız oyundaki prince mi :D saatlerce o koridorlarda koşmaktan midemiz bulanırdı ederdi ne günlerdi ...

bunu merak ettim, gerçek hikayeleri anlatan kitap ve filmleri severim.:eyv

evt hocam onun filmi PRİNCE OF PERSİA THE SANDS OF TİME, WARRİOR WİTHİN, TWO THRONES :) süper oyunlardı yaa

Obilen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğlenceli bir hindistan filmi.

3_Idiots.jpg

-3 Ahmak / 3 Idiots 2009 Hindistan / Türkçe Altyazılı-
IMDB Puanı: 8.2/10
Tür: Komedi, Dram, Müzikal, Gençlik
Yönetmen: Rajkumar Hirani
Oyuncular: Aamir Khan, Kareena Kapoor,
Madhavan, Akhil Mishra, Boman Irani
Müzik: Subir Kumar Das
Süre: 2 saat 40 dk
Bir teknik lisede başlayan hikayede, eğitim bilimleri öğrencilere ezbere dayalı bir şekilde anlatılmaktadır. Birbiri ile sadece yarış halinde öğrenciler arasından sıyrılan 2 genç, bu sistemin yanlışlığı konusunda adımlar atmaya başlar. Bu girişimleri kimi zaman komik kimi zaman da hüzünlendirici anlar yaşamalarına neden olacaktır ve geniş bir kitleye hitap etme şansı yakalayacaklardır.
Hint yapımı bir film olan 3 Idiots, izleyenlerin büyülendiği bir 160 dakikalık seyir keyfi sunuyor.

Şu ana kadar izlediğim en sağlam filimlerden herkez izlemeli...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Cesur Yürek

Kaç yıl oldu izleyeli kim bilir, üzerine bir yapım görmedim diyebilirim.
Cesur-Yurek.jpg

Cesur Yürek; (en: Braveheart)Mel Gibson'in yönettiği ve başrolünü oynadığı tarihî, yarı kurgusal film. William Wallace 'ın hayatını anlatır. Film Türkiye sinemalarında yıllarca gösterilerek bir rekora imza atmıştır. 1996 yılında 10 dalda Oscar'a aday olan yapım, yönetim, görüntü yönetimi, efekt, makyaj ve en iyi film dallarında ödüle layık görülmüştü.

13. yüzyılda İngilizler, İskoçlar üzerinde egemenlik kurmuştur...

Son düzenleme:

görkemefe

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Şuan Vizyonda olan GERÇEĞE ÇAĞRI :eyv

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
  1. ömerAğustos 17th, 2012 saat 08:45Arkadaşlar sadece 2 dk dayanabildim filme kapattım belki ilerleyen sahneler güzeldir ama bakmayacağım.
    Ama emeğe saygı yükleyen arkadaşa teşekkürler.
  2. avatar.jpgMUSTAFAAğustos 18th, 2012 saat 13:41BU KADARA ADAM bir araya gelip nasıl bu kadar saçma sapan bir film yapmayı becermişler hayret. 8- 10 dk ancak dayanabildim. dünayayı kurtaran adam daha mantıklı bir film.
  3. avatar.jpgSERCANAğustos 20th, 2012 saat 23:15bence film on üzerinden dokuz izlenecek bir filmdir.Kesinlikle izleyiniz.
  4. avatar.jpgahmet özdemirAğustos 21st, 2012 saat 11:06filmin resmine bakıp iyidır dıye izledım malesef fos çıktı.Oyunculuklar rezalet dublajları bir unıversıte ogrencisi çekmış herhalde.FİLM berbat patlama sahneleri oyunculuk çatışma sahneleri berbattan öteye tamamen özenti zaman kaybı izlemeden önce keşke yorumları okusaydım.Tüm iyi diyenlere kesinlikle katılmıyorum. Tüm kötü diyenlere ise sonuna kadar katılıyorum. Yabancıların özentisiyle yapılmış, garip garip inleme seslerinin geldiği, matrix hareketleri yapmaya çalışan bir yüzbaşının tutarsız psikolojisinin olduğu, ne zaman nereden çıkacağı belli olmayan rojda demirer funk hucusunun da unutulmadığı (patlama sahnelerini saymıyorum) abuk subuk bile olamayan film.