Fluence 2014 | Orijinal teybe ses sistemi bağladım, ÖNEMLİ bir sorunum var!

karakoch

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aracım Renoult Fluence 2014 model.

Geçtiğimiz günlerde aracıma sesi iyileştirmek istedim ve orijinal teybine 1 amplifikatör, 4 tane kapı hoparlörü ve 1 tane de sub-woofer bağlayarak sesi güçlendirmeye çalıştım. Kendi orijinal kapı hoparlörleri söküp yerine başka marka 4 tane hoparlör bağladım. Ayrıca teybin amplifikatör çıkışı olmadığından dolayı da 4 tane çıkış için 2 tane “cadence” marka çevirici kullandım.

Tüm bunları yaptıktan sonra çok garip bir durumla karşılaştım. Aracı çalıştırdıktan sonra teybi açmak istediğimde 2 saniye kadar ses geliyor sonra ses gidiyor. Hal böyle olunca deneme yanılma yoluyla farklı bir yöntem buldum; arabayı çalıştırmadan (kontak anahtarı dahi yerinde yokken) teybi açtığımda hiçbir sıkıntı olmadan müzik sesi normal bir şekilde geliyor ve arabayı çalıştırsam bile sorun olmadan müzik çalmaya devam ediyor. Çok tuhaf bir durum.

Burada çözmek istediğim sorun arabayı çalıştırdıktan sonra teybi açtığımda sesin sürekli olarak gelmesini istiyorum. Hoparlör ve tesisatı bağlamadan önce böyle bir sorun yoktu. Çevremdeki birkaç elektronikçiye de sordum fakat bir bilgi alamadım.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Sizden ricam bu konu hakkında bilgi sahibi olan birileri varsa yönlendirebilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler.

Ali Karakoç/Kayseri

Son düzenleme:

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sorunu çözdunuzmu ?

Gurhanm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çevirici lerin +12 kablosunu yanlış yerden almış olabilirsiniz bir kontrol edin teyp çalışırken ses gelmiyorsa problem onların bağlantılarından kaynaklanıyor olabilir

karakoch

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, hayır hocam henüz çözemedim.

karakoch

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Deneyeceğim Hocam, teşekkürler.
çevirici lerin +12 kablosunu yanlış yerden almış olabilirsiniz bir kontrol edin teyp çalışırken ses gelmiyorsa problem onların bağlantılarından kaynaklanıyor olabilir