fluence kısa far yetersiz aydınlatma

GrandLotus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısalara mercekli far için olan h7 led aldım. Uzunlara normal h7 led aldım. İkisinde 6500k toplam maliyeti 55 dolar oldu.

HLXG den aldım. Lumen değeri olarak bir çifti 12000 lm. toplamda 24000 lm şeklinde oldu. Bakalım 1 haftası kaldı. Gelsinler takıp deneyeyim fotoğraf atacağım.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
9e6732e7fd86bd26eb81f8bfdb1f5168.jpg

Aliexpress den aldigim d1s 6000 k xenonlari iade ettim arkadaşlar. Beyazlik olarak gayet iyi ama ışık dağılımı biraz garip geldiği için iade ettim eski 4300 leri taktim bozulan kadar kullancam [emoji51]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracta (standart farlar) h7 leri yine h7 ama philipsin xtreme vision olanina degistim, daha once farketmemistim ama simdi uzun yolda goruyorumki benim farlar sola dogru aydinlatiyor gibi, sol sagdan daha kuvvetli duruyor. yolun ortasi yerine sola dogru bir aydinlatma var garip sekilde. bunun yatay ayari nasil yapiliyor? bu vidalar sadece dikey ayar icin sanirim

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısalara mercekli far için olan h7 led aldım. Uzunlara normal h7 led aldım. İkisinde 6500k toplam maliyeti 55 dolar oldu.

HLXG den aldım. Lumen değeri olarak bir çifti 12000 lm. toplamda 24000 lm şeklinde oldu. Bakalım 1 haftası kaldı. Gelsinler takıp deneyeyim fotoğraf atacağım.

hocam yanlışın var 24k lumen degerın led degıl onlar çift 12k lumen tek 6k lumen 6k kelvın degeri verir ve piyasadaki suan en yuksek ısık sacan led gibi duruyor neredeyse zenon kadar etkili.
Urun geldiginde kullanıp bize geri donus yaparsan sevınırım bende o firmadan alıcam kısa ledleri.

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kelvin degeri arttikca isigin dagilimi bozuluyor demistim ki arkadas da bunu teyit etmis..Benim 4300k 8000L ampuller de bir gelmedi..4300k 8000L 'de istedigim verimi alabilecegimi dusunuyorum..Uzunlarda 6500k duruyor onlari cikarmadim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GrandLotus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam yanlışın var 24k lumen degerın led degıl onlar çift 12k lumen tek 6k lumen 6k kelvın degeri verir ve piyasadaki suan en yuksek ısık sacan led gibi duruyor neredeyse zenon kadar etkili.
Urun geldiginde kullanıp bize geri donus yaparsan sevınırım bende o firmadan alıcam kısa ledleri.

aslında aynı şeyi düşünüyoruz fakat ben kendimi ifade edememişim :D Aynen 6000+6000 şeklinde kısalar 12bin lm uzunlarada 6000+6000 12bin lm uzun kısa hepsini yakınca toplamda 24bin lm ışıma yapacağını iddia ediyor satıcı. Hala beklemekteyim. Gelsinlerde hem aküyü (üzerindeki 60 ah araba edcli 2015 model. sorun çıkarıyor nadirde olsa. Üstüne akü ölçümünde akü değiştir şeklinde sonuç verdi. o yüzden de aküyüde değiştireceğim.) Çok uzattım. Akü+ uzun kısa ledler takılacak.

GrandLotus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kelvin degeri arttikca isigin dagilimi bozuluyor demistim ki arkadas da bunu teyit etmis..Benim 4300k 8000L ampuller de bir gelmedi..4300k 8000L 'de istedigim verimi alabilecegimi dusunuyorum..Uzunlarda 6500k duruyor onlari cikarmadim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konunun tamamen aracın far yapısı ve takılan xenon veya led in kalitesi belirliyor. Düşük maliyetli yüksek kelvinli ampuller dağılıyor buna da odak sorunu yada başka bir şey diyorlar bunun içinde merceğe müdahale gerekiyor. Bunu fluence da gördüm. Diğer aracımız e90 320d lci 2012 onda xenon var fabrikasyon kelvin değerini arttırdık her hangi bir sorun çıkarmadı. Ama hem mercek hem aldığımız xenon kaliteli idi.

O yüzden kelvin değeri buz beyaz şekline yakın olan ledleri tercih ederken 15 dolarlık ledleri değilde 30 dolarlık ledleri tercih etmekte fayda görüyorum.

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında aynı şeyi düşünüyoruz fakat ben kendimi ifade edememişim :D Aynen 6000+6000 şeklinde kısalar 12bin lm uzunlarada 6000+6000 12bin lm uzun kısa hepsini yakınca toplamda 24bin lm ışıma yapacağını iddia ediyor satıcı. Hala beklemekteyim. Gelsinlerde hem aküyü (üzerindeki 60 ah araba edcli 2015 model. sorun çıkarıyor nadirde olsa. Üstüne akü ölçümünde akü değiştir şeklinde sonuç verdi. o yüzden de aküyüde değiştireceğim.) Çok uzattım. Akü+ uzun kısa ledler takılacak.

Sipariş ettiğiniz ledleri bende kısalarım için alıcam hlxg'den aldıgım 8000lumenlik ledler var kısalara taktım xenon kadar performans vermiyor ama 12000 lumen olanları gerçekten çok iyi galiba herkes yorumlarda iyi oldugunu söylemiş bakalım siz taktıgınızda nasıl olucak sonuç merakla bekliyorum...

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzunlara niken marka 4000L 6000K almışım. Bilmiyordum. Ama beğendim beyar rengini de kuvvetini de kısalara da aynısını alsam görüş de kayıp yaşarmıyım özellikle yağışlı havalarda.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzunlara niken marka 4000L 6000K almışım. Bilmiyordum. Ama beğendim beyar rengini de kuvvetini de kısalara da aynısını alsam görüş de kayıp yaşarmıyım özellikle yağışlı havalarda.

Ledler için asagi yukari hepsi boyle ( fabrikasyonlarin bile cogu ) yagmurda yok gibi. Buna ek olarak otoban aydinlatmasi gibi kuvvetli aydinlatilmis ortamlarda yine yok gibi. Bu ledlerin en verimli calistigi yerler zifir karanlik ve aydinlatma olmayan bolgeler. Aydinlatma olan bolgeler hadi neyse aydinlatma var aorun olmuyor ama yagmurlu havalar çok ciddi sorun.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com