Fluence Xenon far hakkında

nalanutukya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cümleten selamın aleyküm,

Fluence orjinal Xenon farı olan arkadaşlar varsa aranızda aydınlatma performansı nasıl? Fotoğraf atabilecek olan var mı? varsa çok sevinirim.

Icon paketten çıkma orjinal xenon far var arkadaşımda eski aracından kalma. Ben de kendi aracımda aydınlatmadan memnun değilim eğer arada ciddi fark varsa xenon a geçmek istiyorum.

Çünkü şu an kullandığım farlar Ayfar marka yan sanayi mercekli far, kısalarda da stark 360 csp LED far olmasına rağmen yeterince güzel aydınlatmıyor.

Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cümleten selamın aleyküm,

Fluence orjinal Xenon farı olan arkadaşlar varsa aranızda aydınlatma performansı nasıl? Fotoğraf atabilecek olan var mı? varsa çok sevinirim.

Icon paketten çıkma orjinal xenon far var arkadaşımda eski aracından kalma. Ben de kendi aracımda aydınlatmadan memnun değilim eğer arada ciddi fark varsa xenon a geçmek istiyorum.

Çünkü şu an kullandığım farlar Ayfar marka yan sanayi mercekli far, kısalarda da stark 360 csp LED far olmasına rağmen yeterince güzel aydınlatmıyor.

Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Photon milenstone serisi led alırsanız farkı görürsünüz. Youtube da videoları var. Ama uzunlar için yazık olur o fiyatı vermek ama kısalara değer. Uzunlara şimşek etkisi olan 8000 lümen herhangi bi led iş görür. Mercek olmadığı için led etkisi ile iyi aydınlatacaktır zaten

nalanutukya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hocam gayet güzel gözüküyor videoda. Otomatik far yükseklik ayarı var gördüğüm kadarıyla ben yok diye biliyordum. Bunu siz sonradan mı yaptırdınız orjinalinde de var mı otomatik yükseklik ayarı. Ben sonradan bu fara geçeceğim için far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı olmadığı için muayeneden kalır mıyım ona tereddüt ediyorum da o nedenle sordum.

Enes_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam gayet güzel gözüküyor videoda. Otomatik far yükseklik ayarı var gördüÄŸüm kadarıyla ben yok diye biliyordum. Bunu siz sonradan mı yaptırdınız orjinalinde de var mı otomatik yükseklik ayarı. Ben sonradan bu fara geçeceÄŸim için far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı olmadığı için muayeneden kalır mıyım ona tereddüt ediyorum da o nedenle sordum.

Evet hocam orijinal.Xenon aydınlatma opsiyonunu alınca otomatik yükseklik ayarlama ve far yıkama geliyor.Takacağınız farda da motor vardır ama aktif etmek baya uğraştırır herhalde.Muayene konusunda ise en iyisi sormak.Yasalar gereği zorunlu ama tüvtürkte kontrol ediyorlar mı bilmiyorum.

nalanutukya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet hocam orijinal.Xenon aydınlatma opsiyonunu alınca otomatik yükseklik ayarlama ve far yıkama geliyor.Takacağınız farda da motor vardır ama aktif etmek baya uğraştırır herhalde.Muayene konusunda ise en iyisi sormak.Yasalar gereği zorunlu ama tüvtürkte kontrol ediyorlar mı bilmiyorum.

Anladım hocam, çok teşekkürler yardımcı olduğun için. Benim taktıklarımda otomatik yükseklik olmayacak muhtemelen ama ustaya bi sorucam taktırırken. Muayeneden de sorunsuz geçer inşallah bakalım.
Son olarak takılı olan ampüllerin kelvin değerini biliyor musun? Araştırdığım kadarıyla en iyi görüş 4300k da oluyormuş. Biraz sarıya yakın görüntüsü ama aydınlatma baya iyi gözüküyor, 4300k olan ampulden taktırmayı düşünüyorum.

Enes_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım hocam, çok teşekkürler yardımcı olduğun için. Benim taktıklarımda otomatik yükseklik olmayacak muhtemelen ama ustaya bi sorucam taktırırken. Muayeneden de sorunsuz geçer inşallah bakalım.
Son olarak takılı olan ampüllerin kelvin değerini biliyor musun? Araştırdığım kadarıyla en iyi görüş 4300k da oluyormuş. Biraz sarıya yakın görüntüsü ama aydınlatma baya iyi gözüküyor, 4300k olan ampulden taktırmayı düşünüyorum.

Rica ederim ne demek.
Otomatik yüksekliği yapabilecek yerler olabilir.Otomatik far ayarı için gereken parçalar otomatik far motorlu far ve arabanın yüksekliğini algılayan sensörler ön ve arkada sanırım bunları taktıktan sonra aktif etmek gerekiyor bide imkansız değil yani.Far yıkamada öyle su deposunun far yıkama motorlu olanıyla değişmesi gerek bide yıkama robotları gerekiyor.Xenon ampüle gelirsek araçta osram d1s xenon ampül var sıcaklık değeri 4300k kamerada beyaz gözüküyor fakat gözle görününce halojene yakın bir sıcaklık olduğunu görebilirsiniz.Uzunda 6500k led var yoğun sisde hiçbir işe yaramıyor xenon aydınlatıyor sadece.

nalanutukya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim ne demek.
Otomatik yüksekliği yapabilecek yerler olabilir.Otomatik far ayarı için gereken parçalar otomatik far motorlu far ve arabanın yüksekliğini algılayan sensörler ön ve arkada sanırım bunları taktıktan sonra aktif etmek gerekiyor bide imkansız değil yani.Far yıkamada öyle su deposunun far yıkama motorlu olanıyla değişmesi gerek bide yıkama robotları gerekiyor.Xenon ampüle gelirsek araçta osram d1s xenon ampül var sıcaklık değeri 4300k kamerada beyaz gözüküyor fakat gözle görününce halojene yakın bir sıcaklık olduğunu görebilirsiniz.Uzunda 6500k led var yoğun sisde hiçbir işe yaramıyor xenon aydınlatıyor sadece.

Benim uzunlardaki led ampuller de fena değil ama tabi yağmurlu havada aydınlatma düşüyor gerçekten. Bu hafta sonu değişiklği yapıcam bakalım. far yıkama ve yükseklik ayarı konusunu usta ile bi konuşucam. Ampulleri 4300k istedim özellikle, çünkü amacım düzgün bir aydınlatma, beyaz durması vs. önemli değil.

Değişikliği yaptıktan sonra burada da görüntüleri paylaşırım belki yaptırmak isteyen kişilere bir fikir olur.

Cevaplar için teşekkür ederim tekrardan :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben genel olarak renaultun xenonlarini da ledlerini de begenmiyorum. Zira zifir karanlıkta muhtesem ama her halükarda uzunlar çok vasat hem led hem xenonda. Yagmurla havada hiç gostermiyor zaten ancak zifir karanliga girmek gerek ki orda da bi zahmet aydinlatsin. Ledleri kisalarda yağmur hariç başarılı ama uzunlar mercekli led olmasina rağmen bir vag grubu gibi etkili değil aşırı şekilde yukariya doğru dağıtıyor ışığı.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi