Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genel olarak rakamlara bakınca belli bir ortalama Hesabi yapmak zor. Kısmen ayni kullanımlarda bile farklı değerler çıkıyor. Bu da trafiğin ve sürücünün farkını net olarak ortaya koyuyor. Fabrika verilerini de bu ortamlarda güncellemeliler. Fabrika bu araç 7.0 litre yakıyor şeklinde açıklama yapsa kimse yanaşmaz. Ama 4. Bilmem kaç yakıyor diyerek sattıkları araçların fabrika değerlerini tutturan var mi bilmiyorum. Varsa da mutlak suretle elzem şartlar oluşmuştur. Yanı aslında kendimizi kandırmaktan başka bir şey yapmıyoruz. Ortalama dizel bir fluence 6-7 litre arasında dolaşıyor. Ben yaz döneminde 6 larda dolaşırken kıs aylarında 5 lere indi. Bu da tuhaf nasıl oldu anlamadım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

evrenbaskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genel olarak rakamlara bakınca belli bir ortalama Hesabi yapmak zor. Kısmen ayni kullanımlarda bile farklı değerler çıkıyor. Bu da trafiğin ve sürücünün farkını net olarak ortaya koyuyor. Fabrika verilerini de bu ortamlarda güncellemeliler. Fabrika bu araç 7.0 litre yakıyor şeklinde açıklama yapsa kimse yanaşmaz. Ama 4. Bilmem kaç yakıyor diyerek sattıkları araçların fabrika değerlerini tutturan var mi bilmiyorum. Varsa da mutlak suretle elzem şartlar oluşmuştur. Yanı aslında kendimizi kandırmaktan başka bir şey yapmıyoruz. Ortalama dizel bir fluence 6-7 litre arasında dolaşıyor. Ben yaz döneminde 6 larda dolaşırken kıs aylarında 5 lere indi. Bu da tuhaf nasıl oldu anlamadım.

Hocam merhaba. Arkadaşımda Jetta 1.4 TSI BMT 125 PS DSG var. Fabrika verilerine göre bu aracın şehir içi yakıt tüketimi 6.1 - 6.3 lt/100km olmalı. Ancak uzun dönem yakıt ortalaması aşağı yukarı 8 lt/100km. Ben, marka ve modelden bağımsız olarak, daha fabrika yakıt tüketimi verisiyle, gerçek hayattaki tüketim verisinin (İstanbul için konuşuyorum) tuttuğunu hiç görmedim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhaba. Arkadaşımda Jetta 1.4 TSI BMT 125 PS DSG var. Fabrika verilerine göre bu aracın şehir içi yakıt tüketimi 6.1 - 6.3 lt/100km olmalı. Ancak uzun dönem yakıt ortalaması aşağı yukarı 8 lt/100km. Ben, marka ve modelden bağımsız olarak, daha fabrika yakıt tüketimi verisiyle, gerçek hayattaki tüketim verisinin (İstanbul için konuşuyorum) tuttuğunu hiç görmedim.

Bir dönem uçak bileti satışlarında otobüs bileti fiyatına reklamlar vardı. Daha sonra satın alıma geçtiğinizde o vergi bu harç iki katına geliyordu fiyat. Devlet tüketiciyi yanılttığı gerekçesi ile yasakladı. Şimdi herşey dahil fiyatlı reklamlar dönüyor. Arac içinde böyle bir olay olmalı. 2 litre az gibi görünebilir ama yıllık totale vurduğunuzda iyi rakamlara denk geliyor.

guesso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamın aleyküm arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2013 fluence 1.5 dci touch paket var yalnız ortalama tüketim 7 litrelerde ve bu bana fazla geldi dizel araca göre aracı sıkmadan kullanıyoruz neden olabilir normalmidir

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamın aleyküm arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2013 fluence 1.5 dci touch paket var yalnız ortalama tüketim 7 litrelerde ve bu bana fazla geldi dizel araca göre aracı sıkmadan kullanıyoruz neden olabilir normalmidir

Kullanım alanı ( trafik, yoğun trafik vs. ), guzergah ( yokuş vs. ), kıs lastiği, aracın bakım durumu, kullanılan yakıtın markası gibi bir sürü etken var. Ben ilk aldığımda o değerleri görüyordum ama yaklaşık 4-5 Aydın 5.2-5-9 arası değişiyor. Trafiğe neredeyse hiç girmiyorum 15 dakikalık kısa bir dur kalk var.

ogusz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5dci 110hp edc 8-8,5 litre. Sebebi ne olabilir? Yanlış hesaplıyor olmasın. Araç şehir içi kullanılıyor. Yine de fazla değil mi?

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5dci 110hp edc 8-8,5 litre. Sebebi ne olabilir? Yanlış hesaplıyor olmasın. Araç şehir içi kullanılıyor. Yine de fazla değil mi?
Hayır fazla değil. Bende 2013 1.5 edc var. Ev ile iş yerim arası 7 km ancak yarım saatte gidebiliyorum ve trafik dur-kalk şeklinde üstelik yokuş bol miktarda. Bu şartlar altında 9.2 lt/100km oluyor yakıt ortalaması ancak sakin şehir içi trafiğinde kullanırsam 7.2 lt/100km ortalamalarına iniyor. Anlayacağınız gördüğünüz değerler gayet normal. Fakat uzun yolda gayet tutumlu. 160 km İstanbul-Adapazarı arası yol yaptım 4.4lt/100km yakıt ortalamasıyla gittim. Genelde 100 km/h ortala hızla gittim ancak arada sırada 160' a kadar çıktım.

Hakanbilgin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 150 TL mazot aldım. 280 km oldu çeyrek depo var hala. 10 km Maltepe ataşehir arası trafik yoğun işe gidip geliyorum. 400 km yapar sanırım en az. Ve ışık yanar. Bence şehir içi normal. Şehirlerarası aracı ilk aldım 80 TL 550 km yaptım Uzun yol klimalı.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O_Faruk_Ozkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a. arkadaşlar. 2013 Fluence Touch plus paket aracımı satıp 2006 3.20D aldım ve resmen çağ atladım :) Biri 4 biri 11 yaşında ama arasında dağlar kadar fark var. Yakıtı dicek olursanız fluence şehir içi 30-32 kuruş yakıyordu bu da ş.içi ortalama 36-38 kuruş yakıyor ama çok keyif veriyor ve çok dikkat çekici:) Burda olmaya devam edeceğim herkese hayırlı geceler

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a. arkadaşlar. 2013 Fluence Touch plus paket aracımı satıp 2006 3.20D aldım ve resmen çağ atladım :) Biri 4 biri 11 yaşında ama arasında dağlar kadar fark var. Yakıtı dicek olursanız fluence şehir içi 30-32 kuruş yakıyordu bu da ş.içi ortalama 36-38 kuruş yakıyor ama çok keyif veriyor ve çok dikkat çekici:) Burda olmaya devam edeceğim herkese hayırlı geceler

Sahsen bmw nin 80 modelini bile kiyaslamam renault ile ikiside ayri klasman araclar her ne kadar disaridan bakinca ayni sinif gibi gorunse de. Gecenlerde 3.20d 2012 fiyatlarina baktim makyajsiz o cirkin kasalarin :) makul seviyelerde aslinda temizini bulup alasim geldi bi an ama fluence'den gercekten cok memnunum. Bu arabada teim sesi olmasa inanin beni rahatsiz eden hic bir yani yok. Hatta gecen hafta 2015 fluence aldim yine. Yilda 50-60.000 km yol yapiyorum cogunlugu sehir icinde. 6 litreyi gormedim daha ortalamada. Benim icin en buyuk artisi bakim aralaginin 20.000 km olmasi. Bir ara bmw de de 20.000 veya 30.000 di yanlis hatirlamiyorsam. Araciniz hayirli olaun iyi gunlerde kullanin..

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com