Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pazar gecesi yola ciktim. İstanbul, Eskisehir, kutahya, usak, manisa ve izmir son durak. Yola cikmadan bir gun once depoyu doldurmum. Yola cikana kadar 323 km yol yapmistim. İzmir de isik yanmadan son dis kalinca yakit almaya gittim toplamda 1110 km yol yapmisim. 5.0 gosteriyordu ortalama arac bilgisayari. İzmirden yola ciktim manisa, balikesir, bursa ve osmangazi koprusu uzerinden geri donerken gebzede otoban calismasi sebebi ile yolu E5 e yonlendirmisler ve bu noktada yaklasik 11 km lik dur kalk bir trafige girdim. Evin onune geldigim de ortalama 4.9 gosteriyordu. 700 km civari bir yol yapmisim. Aracin yakitindan genel olarak hem sehir ici hem sehir disi memnunum ama 4.9 altina inemedim hic. Donus yolunda ozellikle camlica giseler sonrasi 160-190 km hiz araliginda geldim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ortalama hız 24 km, yakıt 7.5 lara yükseldi. kısaca ortalama hız yakıt hesabının omurgası

serkank1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ESKİŞEHİR - İSTANBUL(Atatürk havaalanı) 3,6LT/100KM 2 kişi

Sıfırlamadan geridönüş 4,4 LT/ 100KM 4 kişi+3 büyük çanta.

Ortalama Hız:100KM

Seyahat Zamanı:20:00-10:00

Yalnız şehir içi 7lt/100 civarı çok gibi geliyor. bilemedim.

hcy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2015 fluence touch 1.5dci edc 110bg
erzincandan ankaraya gidiş dönüş.. 3 kişi... bagaj full dolu... klima nerdeyse yol boyu açık..
hızım yoluna göre 100-140 arası
ortalama yakıt değerim 5.0lt/100km

metin amca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güzergah: çorum - ankara - denizli - izmir

göstergeleri sıfırladım. (öncesinde ankara şehiriçi 7.2 idi ortalama tüketim, ankara-çorum 120'ye sabitleyip gittim 6.7'ye düşmüştü çoruma girince)

çorum polatlı arası 170 180 bastığı kadar gittim, 150 nin altına çok düşmedim yol müsait oldukça. bu sürede ortalama tüketim 7.2 gösteriyordu.

polatlı - denizli arası uykum geldi kayınçoya verdim o da 100'e sabitlemiş, uyandığımda denizliye yaklaşıyorduk ortalama yakıt 6.5 diyordu. sonra ben aldım yine aynı performas ile sürdüm izmire girince ortalama tüketim 7 olmuştu. bu şekilde kullanım ile 1 depo ile yaklaşık 770 km gidebildim.

daha öncesinde ankara - sivas güzergahında

ankaradan depoyu doldurdum yozgat akdağmadeni ye kadar 100-120 gittim, sonrasında hızlı gittim sivasa girdim ortalama tüketimi hatırlamıyorum ama 120 tl ye geri depoyu doldurdum. 4.5 tl den. sivas ankara arası biraz daha yüksek hızlar döndüm diyebilirim depoyu yine doldurdum ankarada 130 tl ye doldu. git gel toplam 934 km etmişti. 1 depo mazot ile bu şekilde gittim.

hız sabitleyici ile ort hız çok güzel düşüyor. ama sabırsızsanız basayım gideyim diyorsanız ortalama yakıt bu şekilde.

2011 dynamique model 120.000 de araba. bakımları daha bugün yapıldı. şimdi de ordu'ya gideceğim. bakalım bakımları yapılınca bir şey değişecek mi. gerçi ustam enjektörlerden birisinde sorun var dedi yakıta enjektör temizleyici attı bi git gel bakalım sorun devam ediyorsa temizleriz dedi. bakalım ne olacak.belki de o tek enjektör de yakıt tüketimini artıyor olabilir

semih24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende dacia ile şehirler arası yolda 100 km'de 5 litreyi gördüm (1.5 dci 90 hp).
fabrika verisinde 3.8 litre yazıyor bu değeri yakalayan var mı?

tyardim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güzergah: çorum - ankara - denizli - izmir

göstergeleri sıfırladım. (öncesinde ankara şehiriçi 7.2 idi ortalama tüketim, ankara-çorum 120'ye sabitleyip gittim 6.7'ye düşmüştü çoruma girince)

çorum polatlı arası 170 180 bastığı kadar gittim, 150 nin altına çok düşmedim yol müsait oldukça. bu sürede ortalama tüketim 7.2 gösteriyordu.

polatlı - denizli arası uykum geldi kayınçoya verdim o da 100'e sabitlemiş, uyandığımda denizliye yaklaşıyorduk ortalama yakıt 6.5 diyordu. sonra ben aldım yine aynı performas ile sürdüm izmire girince ortalama tüketim 7 olmuştu. bu şekilde kullanım ile 1 depo ile yaklaşık 770 km gidebildim.

daha öncesinde ankara - sivas güzergahında

ankaradan depoyu doldurdum yozgat akdağmadeni ye kadar 100-120 gittim, sonrasında hızlı gittim sivasa girdim ortalama tüketimi hatırlamıyorum ama 120 tl ye geri depoyu doldurdum. 4.5 tl den. sivas ankara arası biraz daha yüksek hızlar döndüm diyebilirim depoyu yine doldurdum ankarada 130 tl ye doldu. git gel toplam 934 km etmişti. 1 depo mazot ile bu şekilde gittim.

hız sabitleyici ile ort hız çok güzel düşüyor. ama sabırsızsanız basayım gideyim diyorsanız ortalama yakıt bu şekilde.

2011 dynamique model 120.000 de araba. bakımları daha bugün yapıldı. şimdi de ordu'ya gideceğim. bakalım bakımları yapılınca bir şey değişecek mi. gerçi ustam enjektörlerden birisinde sorun var dedi yakıta enjektör temizleyici attı bi git gel bakalım sorun devam ediyorsa temizleriz dedi. bakalım ne olacak.belki de o tek enjektör de yakıt tüketimini artıyor olabilir

Yeni deniyiminizi bekliyoruz. Ben de aracımı yeni aldım 1.5 icon 2013 model 1.5 dci 110 edc 92.000 km de bakımları yeni yapıldı. İstanbul içi yoğun trafik ve klima sürekli açık yakıt ortalaması 8.0. Daha hiç şehirler arası yol yapılmadı. Sizce bu değer nasıl ?

serkank1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eskişehirden istanbula hava alanına 3,6 lt/100km ile gittim. sıfırlamadım, 4,1 lt/100km ile geri döndüm. Gece seyahat ettik 2 kişi, dönüşte 4 kişi 3 büyük bavul vardı. klima full açık. hız sabitleyici ile 100 km.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'dan Düzce akcakocaya geldim biraz önce 3 kişi 2 çocuk bagaj yarım dolu klima acik arada hizli geldim sonrasi 110 sabit yol bilgisayari ortalama yakıti 4,7 litre gösteriyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Trabzonotorental61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,Arkadaşlar 2012 1.5 dci 85 hp'likl Fluence mde acaba partikül filtresi var mıdır ??