Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

ceshme

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5.9 guzel bir deger. Kullanim kosullari trafik guzergah etkili olmakla beraber yine de sehir ici iyi bir deger.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sonunda benim değerlere yakın bir değer gördüğüm için sevindim açıkçası. 4 litreleri hatta bazı yazılarda 3 litreleri okur olmuştum iyice işgillenmeye başlamıştım :cool:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonunda benim değerlere yakın bir değer gördüğüm için sevindim açıkçası. 4 litreleri hatta bazı yazılarda 3 litreleri okur olmuştum iyice işgillenmeye başlamıştım :cool:

Ben 3.9 yakaladim ama 200 km mesafeyi 80-90 km hizla giderek yakaladim.

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabam otomatik dizel 1.5 130xxx bin km oldu şehir içinde istanbul trafiğinde surekli dur kalklarda 7 litre 7.3 litrelerde seyir ediyor uzun yolda basarsam 5.5 6.0 litre ( 140 160km ortalama hız ) kuruş hesabınada vurucak olursak uzun yol 30 35 şehir içi 45 50den aşşa dusmuyorum. şehir içinde 5 6 litre yakanlarada imreniyorum nasıl olur böyle bişey diye :D

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabam otomatik dizel 1.5 130xxx bin km oldu şehir içinde istanbul trafiğinde surekli dur kalklarda 7 litre 7.3 litrelerde seyir ediyor uzun yolda basarsam 5.5 6.0 litre ( 140 160km ortalama hız ) kuruş hesabınada vurucak olursak uzun yol 30 35 şehir içi 45 50den aşşa dusmuyorum. şehir içinde 5 6 litre yakanlarada imreniyorum nasıl olur böyle bişey diye :D

Emre Bey isim olarak adaşız :)

Bendeki 2014 dizel otomatik touch plus şehir dışı 100km/h 5.9 gördüm. 3.5 yakalamamız lazım bunu nasıl düşürebiliriz? Hava filtresini 47.000 km de değiştirdim. Şu an da 53.000 km de araç! Yakıtı nasıl düşürebiliriz? Hiç araştırma yaptınız mı? EGR Valf temizliği yapmamız mı gerekir anlayamadım doğrusu?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ben sadece kisin kis laatikleri ile 5.5 ortalama ile gezdim ondan sonra ortalama 6.1 ile 6.9 arasi degisiyor ama 7 uzerine de hic gormedim acikcasi.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emre Bey isim olarak adaşız :)

Bendeki 2014 dizel otomatik touch plus şehir dışı 100km/h 5.9 gördüm. 3.5 yakalamamız lazım bunu nasıl düşürebiliriz? Hava filtresini 47.000 km de değiştirdim. Şu an da 53.000 km de araç! Yakıtı nasıl düşürebiliriz? Hiç araştırma yaptınız mı? EGR Valf temizliği yapmamız mı gerekir anlayamadım doğrusu?

Bi aksilik olmaz ise egr temizligini pazar gunu yapacagim. Aracta rolanti hizinda seyir halinde tekleme yapiyor bazen ve onceden 5.5 yakan aracim su an 6.9 lara kadar cikti. Faydasi olur mu egr temizliginin yakita onu da onumuzdeki hafta test edecegim.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, Megane 4 ün test sürüşünü yapmıştım. Araba yeniydi ve 100 km de 7.5 gösteriyodu . Bendeki aracın Renault Fluence Touch Plus otomatik lastikleri yaz kastiği, basınç değerleri ön ve arka lastik 32 bar. Araç bakımlı en fazla 100 km de 5.9 yakaladım. İstanbul trafiğinede girdim şimdi Ankaradayım gene aynı değer. Bazı arkadaşlar 3.5 - 4 yakalamışlar nasıl yaptılar bizde bilsek?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi aksilik olmaz ise egr temizligini pazar gunu yapacagim. Aracta rolanti hizinda seyir halinde tekleme yapiyor bazen ve onceden 5.5 yakan aracim su an 6.9 lara kadar cikti. Faydasi olur mu egr temizliginin yakita onu da onumuzdeki hafta test edecegim.

Pazar gününü bekliyorum teşekkür ederim tansel bey ilginiz için sağolun

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Üstat yerini nasil söküldügünü fotoğraflarsan sevinirim havalar ısınınca bende yapayim azcok elimden gelir o işler yerini ve nasil sökmemiz gerektiğini bileyim yeter [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstat yerini nasil söküldügünü fotoğraflarsan sevinirim havalar ısınınca bende yapayim azcok elimden gelir o işler yerini ve nasil sökmemiz gerektiğini bileyim yeter [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hem resim hem video cekip foruma atarim. Elden geldigince dil dondugunce anlatmaya calisiriz elbette.