Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

Cem Yucetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk zamandan beri bende de var servis normal olduğunu söyledi ve dediğiniz gibi viteslerde özellikle düşürünce vitesi felaket silkeleme başladı ve araç saçma sapan bi atik durumda şu an.
Hangi servise gittiniz acaba ?
atacan otomotiv istinye

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın üyeler,

Eylül 2015 yılından beri aracı kullanıyorum 16000 km yaklaştı.

30.03.2016 tarihi itibariyle servise bıraktığımda ki eksikler

*Ön sağ direk yağmur yağdığında ıslanıyor, direk üzerinde çeşitli yerlerde ıslaklık oluşuyor .Sorun ön cam silikonun hava yapmasından kaynaklı bulundu. Sökülüp yeniden yapıştırdılar.
*Ön cam üstündeki lastik conta yerinden çıktı Lastik conta yerinden çıktı yenileyecekler
*Silecekler leke bırakıyor. Yeni silecek taktılar
*Emniyet kemerleri arasıra takılıyor ve kendini toplamıyor. Ön-arkBaktılar sorun yok dendi fakat tekrar kontrol edilecek.
*Kapılar 130 km üzerinde çok yoğun ses alıyor, özellikle ön kapılarda var. Fransa ya yazdılar sonuç bekleniyor
*Sağ aynada 110 km üzeri titreme var Ayna camı motoru 2 adet olduğundan yapıyor çözümü yok, 3 motorlular da bu sorun yokmuş , saçma !..
*Kapı içlerinde yağışlı havalarda yoğun çamur oluşuyor. Buna çözüm yok, arka inişlerde elbiseler kirleniyor herkeste olacak durum
*Şerit takip ve 360 sensörler takılıyor ve araç stop edilsede ses durmuyor, menüden. Yeni yazılım yüklendi, kontrol edemedim.
sıfırlama yapınca düzeliyor.
*Sürüş esnasında vitesin olduğu bölgede çıtırdama sesleri geliyor.Fransadan parça bekleniyor, değişecek
*Sonuçta her ne olursa olsun bu araçlar son kullanıcıya gelmeden tüm hava ve yol şartlarında deneniyor. Nissan QQ kullandım ve benim yaşadığım ve sizin paylaştıklarınızla karşılaşmadım.
Teknik olarak kendi markası içinde en yüksek fiyata satılan araçlarından biri, bizim tercih sebebimiz öncelikli cebimizdeki para ile doğru orantılı fakat bu rakamların karşılığı bu marka ve model için olmaması gereken bir durum.

Araç su alan yeri ve cam conta resimlerini ayrıca paylaşacağım

Selamlar.

Merhaba,

Su alma dışında yaşanılan problemler çok sıkıntı değil gibi gördüm, aracın artı yönleri ile karşılaştırınca absorve edilebilir...

Servisler gerçekten Kadjar ile ilgileniyorlar,

Geçen gün arazı servise bıraktım tüm problemleri ile ilgilendiler, farlar dışında henüz test etme şansım olmadı ama, ilerleyen zamanlarda yazacağım...

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın üyeler,

*Ön sağ direk yağmur yağdığında ıslanıyor, direk üzerinde çeşitli yerlerde ıslaklık oluşuyor .Sorun ön cam silikonun hava yapmasından kaynaklı bulundu. Sökülüp yeniden yapıştırdılar.
*Ön cam üstündeki lastik conta yerinden çıktı Lastik conta yerinden çıktı yenileyecekler
*Emniyet kemerleri arasıra takılıyor ve kendini toplamıyor. Ön-arkBaktılar sorun yok dendi fakat tekrar kontrol edilecek.
*Kapılar 130 km üzerinde çok yoğun ses alıyor, özellikle ön kapılarda var. Fransa ya yazdılar sonuç bekleniyor
*Sağ aynada 110 km üzeri titreme var Ayna camı motoru 2 adet olduğundan yapıyor çözümü yok, 3 motorlular da bu sorun yokmuş , saçma !..
*Kapı içlerinde yağışlı havalarda yoğun çamur oluşuyor. Buna çözüm yok, arka inişlerde elbiseler kirleniyor herkeste olacak durum
*Şerit takip ve 360 sensörler takılıyor ve araç stop edilsede ses durmuyor, menüden. Yeni yazılım yüklendi, kontrol edemedim.
*Sürüş esnasında vitesin olduğu bölgede çıtırdama sesleri geliyor.Fransadan parça bekleniyor, değişecek
*Sonuçta her ne olursa olsun bu araçlar son kullanıcıya gelmeden tüm hava ve yol şartlarında deneniyor. Nissan QQ kullandım ve benim yaşadığım ve sizin paylaştıklarınızla karşılaşmadım.
Teknik olarak kendi markası içinde en yüksek fiyata satılan araçlarından biri, bizim tercih sebebimiz öncelikli cebimizdeki para ile doğru orantılı fakat bu rakamların karşılığı bu marka ve model için olmaması gereken bir durum.

Selamlar.

Ben de bugün yazdım maise bakım zamanı da geldi şikayetleri ve bakımı bi arada çıkarırız umarım.

*Düşük devirde aracımda çok fazla silkeleme titreme oluyor ve vites geçişlerinde ses geliyor ve vites düşürmelerinde yığılmalar oluyor. Bunu daha önce de bildirdim normal olduğunu söyledi servis ama aynı sorundan başka bi aracın baskı balatası değiştirildi.
*100 km üzerinde sol taraftan direksiyonu sol sağa hareket ettirince çıt çıt sigorta sesi geliyor genelde araç sıcak olduğu zamanlarda oluyor.
*Sol taraftan aşırı derecede rüzgar sesi geliyor ve sol ayna titriyor. Yolu görmekte bazen zorlanıyorum.
*Park sensörü takılıyor ve aracı durdurmadan sesi kesilmiyor.
*Depo dolu iken yakıt sesi geliyor.
*Cam fitilleri silmiyor.
*Emniyet kemeri takılıyor geri toplamıyor ve direk ile kapı arasına sıkışıyor.
*Orta bölüm havalandırma sicak hava üflerken sürekli bi genleşme sesi geliyor ve akabinde trim sesleri başlıyor.
*Farların içi terleme ve buğu izi yapmış durumda.
*Aracın camları aralık iken çok fazla sallanıyor sanki kırılacak gibi ses geliyor.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjar i sıfır almak yerine ikinci el almak daha mantikli gibi. İsterse aynı para olsa bile. En azından problemleri çözülmüş olur. Haftada bir gun izin var zaten yilda 50 haftasonunum 15 ini serviste geçiremem

errosa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın üyeler,

Selamlar.

Sayın üyeler

Yukarıda yazılı olan işlemler tamamlandı.

Vites kenarındaki parçalar değişecek , Fransa'dan bekleniyor.

Diğer yapılan işlemlerle ilgili test sonrası paylaşımda bulunurum.

İstanbul Kartal ASF servisine yaptığı işlemler için teşekkür ederim, özellikle Osman Beye

CyberJava

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Multimedya donanımı bu kadar yavaş bir araç yoktur sanırım. Mesela çoğu zaman araç kafasını toparlayıp park sensörü moduna geçene kadar park ettiğim yerden çıkmış oluyorum. Hatta bazen takılıyor tüm sürüş boyunca sensör moduna hiç geçmiyor. Ayrıca sensör tepki süresi de çok uzun. Normalde yaklaşınca emen ötmesi lazım neredeyse yarım saniye gecikmeli geliyor. Bu hatalar güvenlik ile ilgili olduğu için kesinlikle kabul edilemez düzeyde. Kısacası aracın park sensörlerine hiç güvenmiyorum, böyle olacağına hiç olmasaymış daha iyiymiş.

Aynı sorun bende de mevcut. Umarım bu yeni yazılım guncellemesi ile duzelir. Ama guncelleme yaptırmak için biraz çekiniyorum. Bunun dışında bir sorunum olmadığından guncelleme sonrasında farklı sorunların çıkmasını istemiyorum açıkcası.

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hava durumunu sorunsuz aracıma yükledim. win10, java v8 update 73

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de bugün yazdım maise bakım zamanı da geldi şikayetleri ve bakımı bi arada çıkarırız umarım.

*Düşük devirde aracımda çok fazla silkeleme titreme oluyor ve vites geçişlerinde ses geliyor ve vites düşürmelerinde yığılmalar oluyor. Bunu daha önce de bildirdim normal olduğunu söyledi servis ama aynı sorundan başka bi aracın baskı balatası değiştirildi.
*100 km üzerinde sol taraftan direksiyonu sol sağa hareket ettirince çıt çıt sigorta sesi geliyor genelde araç sıcak olduğu zamanlarda oluyor.
*Sol taraftan aşırı derecede rüzgar sesi geliyor ve sol ayna titriyor. Yolu görmekte bazen zorlanıyorum.
*Cam fitilleri silmiyor.
*Orta bölüm havalandırma sicak hava üflerken sürekli bi genleşme sesi geliyor ve akabinde trim sesleri başlıyor.
*Aracın camları aralık iken çok fazla sallanıyor sanki kırılacak gibi ses geliyor.

Merhaba,

Saydıklarınızın hepsı benım aracımda da mevcut,

• Farları garantıden değiştiriyorlar onu yapptırdım bu sefer farlar yakına vuruyor, uzunlarda aynı şekilde
  • diğer sorunlara cevap bulamadım maalesef...
  • özellikle camların aralıkken sallanması çok kötü bunu bir şekilde halletmeleri lazım..
  • Bu genleşme sesine bende anlam veremedım, yanı araç neden soğuduktan sonra ısınınca çıtırdama yapıyor.
  • Direksıyonun sol altında kı swich açma kapama sesi nedir yahu?

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Saydıklarınızın hepsı benım aracımda da mevcut,

• Farları garantıden değiştiriyorlar onu yapptırdım bu sefer farlar yakına vuruyor, uzunlarda aynı şekilde
  • diğer sorunlara cevap bulamadım maalesef...
  • özellikle camların aralıkken sallanması çok kötü bunu bir şekilde halletmeleri lazım..
  • Bu genleşme sesine bende anlam veremedım, yanı araç neden soğuduktan sonra ısınınca çıtırdama yapıyor.
  • Direksıyonun sol altında kı swich açma kapama sesi nedir yahu?

Dün Maise aşağıdaki sıkıntılarımı yazdım pazartesi günü aracımı bırakacağım sonrasında göreceğiz bakalım.
Genleşme dün aracım açık otoparkta güneşin altındaydı ve sonrasında klimayı açtım soğumaya başlayınca da tekrar daralma sesi bu sefer çat çut ve dediğim gibi yine trim sesleri baş gösteriyor peşinden. Camlar bazen yapmıyor ilginç servise gideceğim için kesti sanırım :) ve o swich - röle açma sesine anlam veremedim acaba diyorum dönüşlerde sis farlarını açıp kapatan sistemden mi geliyor ses tıpkı cam rezistanslarını yada arka sileceği çalıştırdığınız anda sol taraftan gelen çıt sesinin aynısı ayrıca onlarda neden öyle ses geliyor buda çok saçma neden aynı durum ön silecekler de yok onların swich röleleri daha mı kaliteli anlayamıyorum bu saçmalıkları. Ayna 3 motorlumuymuş neymiş bi arkadaş göstermiş servise ondan titriyor birşey yapamıyoruz ne demek ye bildiğin kusurlu bu ayna araya kağıt mı sıkıştıralım ne yapalım.

*Düşük devirde aracımda çok fazla silkeleme titreme oluyor ve vites geçişlerinde ses geliyor ve vites düşürmelerinde yığılmalar oluyor.
Bunu daha önce de bildirdim normal olduğunu söyledi servis ama aynı sorundan başka bi aracın baskı balatası değiştirildi.
*Cam fitilleri silmiyor.
*Orta bölüm havalandırma sicak hava üflerken sürekli bi genleşme sesi geliyor ve akabinde trim sesleri başlıyor.Soğuk mode için de geçerli.
*Frenden ayağımı kaldırınca vuruntu yapıyor.
*Vites düşürmelerinde yığılma, sarsıntı ve ses geliyor.
*Araç ataklaştı.Ayağımı gazdan çekince birden fırlar gibi oluyor ve rampa aşağı durumlarda titreme oluyor.
*Yüksek müzik sesinde sol ön kapıdan zırıltı geliyor.
*Rlink ve vistes çevresinden çok fazla trim sesi geliyor.
*Geçen hafta araç çalışmamış tekrar kapatıp açınca bu sefer vites geçmemiş tekrar stop edip deneyince
vites geçmiş fakat gaza basmasına rağmen araç hareket etmemiş ve yokuş kalkış sistemini kontrol edin uyarısı vermiş.

almera

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün Maise aşağıdaki sıkıntılarımı yazdım pazartesi günü aracımı bırakacağım sonrasında göreceğiz bakalım.
Genleşme dün aracım açık otoparkta güneşin altındaydı ve sonrasında klimayı açtım soğumaya başlayınca da tekrar daralma sesi bu sefer çat çut ve dediğim gibi yine trim sesleri baş gösteriyor peşinden. Camlar bazen yapmıyor ilginç servise gideceğim için kesti sanırım :) ve o swich - röle açma sesine anlam veremedim acaba diyorum dönüşlerde sis farlarını açıp kapatan sistemden mi geliyor ses tıpkı cam rezistanslarını yada arka sileceği çalıştırdığınız anda sol taraftan gelen çıt sesinin aynısı ayrıca onlarda neden öyle ses geliyor buda çok saçma neden aynı durum ön silecekler de yok onların swich röleleri daha mı kaliteli anlayamıyorum bu saçmalıkları. Ayna 3 motorlumuymuş neymiş bi arkadaş göstermiş servise ondan titriyor birşey yapamıyoruz ne demek ye bildiğin kusurlu bu ayna araya kağıt mı sıkıştıralım ne yapalım.

*Düşük devirde aracımda çok fazla silkeleme titreme oluyor ve vites geçişlerinde ses geliyor ve vites düşürmelerinde yığılmalar oluyor.
Bunu daha önce de bildirdim normal olduğunu söyledi servis ama aynı sorundan başka bi aracın baskı balatası değiştirildi.
*Cam fitilleri silmiyor.
*Orta bölüm havalandırma sicak hava üflerken sürekli bi genleşme sesi geliyor ve akabinde trim sesleri başlıyor.Soğuk mode için de geçerli.
*Frenden ayağımı kaldırınca vuruntu yapıyor.
*Vites düşürmelerinde yığılma, sarsıntı ve ses geliyor.
*Araç ataklaştı.Ayağımı gazdan çekince birden fırlar gibi oluyor ve rampa aşağı durumlarda titreme oluyor.
*Yüksek müzik sesinde sol ön kapıdan zırıltı geliyor.
*Rlink ve vistes çevresinden çok fazla trim sesi geliyor.
*Geçen hafta araç çalışmamış tekrar kapatıp açınca bu sefer vites geçmemiş tekrar stop edip deneyince
vites geçmiş fakat gaza basmasına rağmen araç hareket etmemiş ve yokuş kalkış sistemini kontrol edin uyarısı vermiş.

Kadjarın en başından beri bu tarz kalite sorunları var. Trim sesleri (ki bazı araçlarda olmadığı söyleniyor), sensör arızaları vs hep kalite ile sorunlar. Yazılımla geçer geçmez o ayrı konu. Röle sesi sahibi olduğum fluence da da var ama direksiyonu çevirince değil çünkü çevirince herhangi birşeyi açıp kapamıyor ama rezistansı açıp kapadığınızda bariz duyuluyor ses. Yalnız dikiz aynası titremesi işte o iş çok saçma. Neredeyse yarı fiyatına sattıkları fluence da bu ayna olayları yok onlar kaç motorluysa bunu da öyle yap. Ayrıca motor sayısı ile titreme arasındaki bağlantıyı da çözemedim. Umarım olumlu ve iş bitirici yanıtlar alırsınız.