Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjarın en başından beri bu tarz kalite sorunları var. Trim sesleri (ki bazı araçlarda olmadığı söyleniyor), sensör arızaları vs hep kalite ile sorunlar. Yazılımla geçer geçmez o ayrı konu. Röle sesi sahibi olduğum fluence da da var ama direksiyonu çevirince değil çünkü çevirince herhangi birşeyi açıp kapamıyor ama rezistansı açıp kapadığınızda bariz duyuluyor ses. Yalnız dikiz aynası titremesi işte o iş çok saçma. Neredeyse yarı fiyatına sattıkları fluence da bu ayna olayları yok onlar kaç motorluysa bunu da öyle yap. Ayrıca motor sayısı ile titreme arasındaki bağlantıyı da çözemedim. Umarım olumlu ve iş bitirici yanıtlar alırsınız.

saçmalık böyle bahane mi olur yada servisler de bir şey yapamayınca geçiştirin mi diyolarlar onlara anlamıyorum bi arkadaşın cam fitilleri silmiyormuş çözümleri fitillerin olduğu yeri yamultmak olmuş böyle sorun mu çözülür bildiğin üretim hatası servislerde anlamıyor aracımın dikiz aynası dans ediyor sallanıyor diyorum diğer kadjar araçlarda da var panaroma paketliler hariç ( kendinden kararanlar hariç ) hatta serviste beklerken showroomda ki sıfır araçlarda dahi çıkıp müzik sesini açıp denedim sallanıyor dedim ilk önce bana dacia duster vardı ona bindik müziğin sesini açtık oynamıyor dendi tek kurabildiğim bağ hani belki aynı aynadır anlam veremedim sonrasında müzk sistemi çok kaliteli ondan dendi bası sonuna kadar kıstık bi nebze peki düz yolda giderken titremeyi nabıcaz dedim ayrıca da aracın berbat bi ses sistemi var en sonunda bi usta açtı aynanın kapağını sıktı sorun düzeldi yoksa aracın camını sökeceklerdi

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
100km nin ustunde giderken cam tavandan sesler gelmeye basladi. sanki cam saglam montaj olmamis gibi tikirti sesleri. panik oldum. olurya cam ucar gider baskasina carpar vs. cektim saga birde ne goreyim. on cam ile tavan camin arasindaki plastik fitil yerinden cikmis tavani kamciliyo. emaneten sikistirip yoluma devam ettim...
onca sorun okudum ama benim basima geleni hicbir aracta gormedim duymadim 😔

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
100km nin ustunde giderken cam tavandan sesler gelmeye basladi. sanki cam saglam montaj olmamis gibi tikirti sesleri. panik oldum. olurya cam ucar gider baskasina carpar vs. cektim saga birde ne goreyim. on cam ile tavan camin arasindaki plastik fitil yerinden cikmis tavani kamciliyo. emaneten sikistirip yoluma devam ettim...
onca sorun okudum ama benim basima geleni hicbir aracta gormedim duymadim 😔

inşallah öncesinde su falan almamıştır

hha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadjarima istinye renoda update yapildi hem r link hem sanjuman .....
sase kablolarida gozden gecirildi ....

su an sanjuman duruken vuruntu yapior kalkarken 1 2 vites gecisinde vuruntu titreme gibi sorunlarim var ama geri kalan durumlarda arac ilk sikayetlerim yok ...
sanirsam baski balata bir hata sebebi ile bitiyor yada aracin yukune dayanamiyor anti patinaj cok devreye girmeye basladi ......

servisteki test yaptigim teknik kisi balata biterse cok sallantili surus olurmus balata yanarsa bu benim gibi sorunlar yasana bilirmis dedi titreme li kalkis ve durus normal deniyor ......

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk kalkışta titreme çift kavramalılarda mı oluyor.Çünkü kadjarın bir testinde titremediğini çok iyi olduğunu DSG de çokça titrediğini söylüyorlardı ,kadın gözüyle test mi onun gibi birşeydi 4 kişi test yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ge0cbHplMF4

Cam buğusunu silme olayıyla ilgili arkadaşta yeni honda civic black edition var 2015 sonu ,sabah camı indirdik silsin diye cam içe gelip fitile değmeden iniyor ve silmiyor ,mekanizma ona göre yapılmış.Yukarı çıkarkende aynı şekilde çıkıp en son camın alt tarafı lastiğe doğru dışa çıkıyor.Cam lastiğine hiçbir şekilde ne inerken ne çıkarken temas etmiyor.

Araç ispanya da üretiliyor.Renault bu yıl içinde ispanya fabrikası için üretim kalitesini artırma yatırımını duyurmuştu :)

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadjarima istinye renoda update yapildi hem r link hem sanjuman .....
sase kablolarida gozden gecirildi ....

su an sanjuman duruken vuruntu yapior kalkarken 1 2 vites gecisinde vuruntu titreme gibi sorunlarim var ama geri kalan durumlarda arac ilk sikayetlerim yok ...
sanirsam baski balata bir hata sebebi ile bitiyor yada aracin yukune dayanamiyor anti patinaj cok devreye girmeye basladi ......

servisteki test yaptigim teknik kisi balata biterse cok sallantili surus olurmus balata yanarsa bu benim gibi sorunlar yasana bilirmis dedi titreme li kalkis ve durus normal deniyor ......

Benim arac rampalarda titreme yapiyor stop edecekmis gibi oluyor. Forumda birindede ayni hata vardi kadjarda. sanirim baski balatayi degistirmis servis.

Neco59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ani fren yapıldıgında acaba arka 4 lü lambalar yanıyormu bilgisi olan varmı. Tekrar konu açmama adına şimden özür.

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
işin aslı yarim saat oncesinde bardaktan boşalırcasına yağmur yağdı :(. rica etsem bahsettigim fitile bakarmisiniz sallaniyormu yoksa sıkışık mı duruyor

Maalesef aracım cam tavan değil Ali bey olan arkadaşların yardımcı olacağına eminim

eskipapaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar, yazılım güncellemesi kaç saat sürüyor?