Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

CyberJava

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sekilde sesle ilgili cok slklntl yaparım ama ben de su ana kadar rahatsız edici bir sesle karşılaşmadım.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bana serit takip sisteminin sesi gibi geldi. Ben de olmadı su ana kadar

Serit takip bende aldigimdan beri kapali, serit takip degil farkli bi ses ama bende cozemedim. Zannedersem havalandirma kanallari kendini ayarliyor. Yada farkli bisey.

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benm merak ettigim camlar yarim.acikken bozuk yol asfalt fark etmez camdan gelen zirildi sesi cami elimle yukari kaldirdigimda bosluk var biraz inip cikiyor cam sabit olmadigi icin mi sallanip cit cit sesi cikiyor mesela clio 4 de aynisi vardi bi kere islem yaptilar arti 2 sefer cam krikosu degisti ama cit cit sesi bi muddet sonra yine cikti fakat 2015 clio 4 kullaniyom onda bu sorun hic ama hic yok camida denedim asagai yukari oynama yapmiyor sabit duruyor bosluk yok.hic tabi sikayetlerden sonra clio 4 cok duzeldi ama kadjar da bu cam sorunu var tam sorun nedir cam kriokalari mi farkli yoksa baska bi aparat mi kullaniyor servise bu sorun icin gittigimde tam cözum olsun istiyorum ikide birde kapi iclerini sokup sökup islem yaptirmayim

hha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadjarla maceraya devam o alican beyın sesı bendede mevcut ılk bınıste tıkırtı gıbı ses aldıgımdan berı var aracta

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soğuk havalarda sabah kapıyı ilk açığımda çıtırtı sesi ve ali.can beyin videodaki ses bende mevcut; belki ilişkili olabilir ve havalandırma kanallarıyla ilgili diye düşünüyorum. S&S devreye girdiğinde gelen ses benimde dikkatimi çekmişti ama birşeylerin arka planda çalışması doğaldır diye düşünüp kafama takmıyorum. Cam açıkken kötü yollarda veya kapı kapatırken gelen zırıltı beni resmen deli ediyo. Bu camı bu kadar kötü yapmalarına hiç anlam veremiyorum.

UCAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slmlar,
Bende 11.01.2016 da 1.2 Benzinli manuel modelini satın aldım.

Ön camlardan rüzgar sesi alması.
Ön Camlar açıkken çatırtı sesi çıkartması.
Belli bir hızdan sonra araçta ıslık sesi,
4. viteste hızı 60a sbtlediğimde silkeleme problemlerim mevcut.

Kullanımı, görüşü, rahat. Dış görüntüsü güzel.
Servis vakti geldiğinde problemleri de çözülür.
Bence fiyat performans aracı.

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soğuk havalarda sabah kapıyı ilk açığımda çıtırtı sesi ve ali.can beyin videodaki ses bende mevcut; belki ilişkili olabilir ve havalandırma kanallarıyla ilgili diye düşünüyorum. S&S devreye girdiğinde gelen ses benimde dikkatimi çekmişti ama birşeylerin arka planda çalışması doğaldır diye düşünüp kafama takmıyorum. Cam açıkken kötü yollarda veya kapı kapatırken gelen zırıltı beni resmen deli ediyo. Bu camı bu kadar kötü yapmalarına hiç anlam veremiyorum.

camlar için yapacakları bir şey yokmuş tolerans dahilindeymiş.

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
camlar için yapacakları bir şey yokmuş tolerans dahilindeymiş.

Zaten kapı ergonomik değil. Çoğu zaman sert kapatmak gerekiyo, cam da açıksa kafayı yiyorum resmen. Bakıma gittiğimde problemleri tek tek soracağım artık. Sabitlemenin bir yolu olmalı. Reno ya yakışmayan bir kapı ve cam olmuş.

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten kapı ergonomik değil. Çoğu zaman sert kapatmak gerekiyo, cam da açıksa kafayı yiyorum resmen. Bakıma gittiğimde problemleri tek tek soracağım artık. Sabitlemenin bir yolu olmalı. Reno ya yakışmayan bir kapı ve cam olmuş.

benim neredeyse 15 maddelik bi listem vardı bakıma gitmeden önce ve bunlardan biri buydu bir başkası da cam fitillerinin silmemesiydi fitilleri halletmişler ve sanırım bu bi nebzede olsun camın sallantısını gidermiş sallantı olacak cam tek noktadan takozdan tutturulmuş yine maliyet çıkmasın diye yapılmış bi durum kısacası ve az da olsa sallanıyor hala öne arkaya ama bozuk yolda vs önce ki sallantı zırıltı kalmamış fitilleri de eklerseniz sanırım bir çözüm olabilir.