Kangoo led park, fren ampülü

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@: Vahap, şeması biryerle olmalıydı. Bulayım, her hangi bir elektrikçi halleder gündüz farı modunu ;)

@: Çağatay, testlerimiz bitince toplu alım yapacağız. O gün geldiğinde güncel rakamı öğrenirim, ona göre sipariş, teslimat adresleri v.s. hepsini hazır ederiz.

Servet abi sen testi boswer bana al bitane hatta dealextremede 700lm olani var;)

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servet abi sen testi boswer bana al bitane hatta dealextremede 700lm olani var;)

Güzel kardeşim; aceleci olmamanda fayda olacağını düşünüyorum. Çok hassas bir elektronik sistemi var Kangoo'ların yoksa iki tane led ampule 35-40 lira vermezdim ben. Ancak geçen sefer tavabda kullandığım aydınlatma ledleri arada sırada sönmeyincedaha dikkatli ve seçici davranıyorum. Keza ben değil Mustafa usta ve Haydar başkan da bu ledler konusunda bir takım aksaklıkları fark ettiler, bu sebepten ince eleyip sık dokumakta fayda olacağı kanaatindeyim.

Bir de; bir takım almak yerine tek seferde üç beş takım alıp iki üç dolar da olsa daha uygun alma durumu da var. Çok önemli bir şey değilmiş gibi gelebilir başlarda ama o bir kaç dolarlık farkların bir süre sonra toplamda yüzlerce doları bulduğunu fark ettiğinde önem kazanıyor, emin olabilirsin.

Ha ben sana akıl vermiyorum, sadece önerilerde bulunuyorum nacizane, anlayışla karşılayacağını düşünerek.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel kardeşim; aceleci olmamanda fayda olacağını düşünüyorum. Çok hassas bir elektronik sistemi var Kangoo'ların yoksa iki tane led ampule 35-40 lira vermezdim ben. Ancak geçen sefer tavabda kullandığım aydınlatma ledleri arada sırada sönmeyincedaha dikkatli ve seçici davranıyorum. Keza ben değil Mustafa usta ve Haydar başkan da bu ledler konusunda bir takım aksaklıkları fark ettiler, bu sebepten ince eleyip sık dokumakta fayda olacağı kanaatindeyim.

Bir de; bir takım almak yerine tek seferde üç beş takım alıp iki üç dolar da olsa daha uygun alma durumu da var. Çok önemli bir şey değilmiş gibi gelebilir başlarda ama o bir kaç dolarlık farkların bir süre sonra toplamda yüzlerce doları bulduğunu fark ettiğinde önem kazanıyor, emin olabilirsin.

Ha ben sana akıl vermiyorum, sadece önerilerde bulunuyorum nacizane, anlayışla karşılayacağını düşünerek.

Asla yanlis anlamam arkadasim tebrubelere tabi saygm wardir ama konuyu sıcakken halldelim die dusundum oyuzden ben daha once taktm we hala on parklarda kullamaktaym bi sorun ckmadi tbi siz ne dersenz ona uyarim ben sayglarmla

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@: Vahap, şeması biryerle olmalıydı. Bulayım, her hangi bir elektrikçi halleder gündüz farı modunu ;)

@: Çağatay, testlerimiz bitince toplu alım yapacağız. O gün geldiğinde güncel rakamı öğrenirim, ona göre sipariş, teslimat adresleri v.s. hepsini hazır ederiz.

Servet hocam gündüz farı resimlerini baya inceledim ancak kabloları tam bulamadım :)

Şemayı buraya veya bana da gönderirmisin.

Yanlız yeni ledlerde parklar çok canlı olmuş bir tık soluk olsa daha iyi olurmuş sanki frenler çok iyi :eyv

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler, nickname yerine isimler olsa ve ben isimlere hitap etsem ;)

@: Alfa diye başlıyayım :) Parklar evet güçlü. Ledrei aldığımdan beri toplamda parklar açık 1000 km den fazla yol kat ettim. Bİraz daha fazla mesai yaptıp, park konumu direncini içerisinden değiştireceğim. Böylelikle yoğun trafikte arkamdakinin gözlerini yormayacak, park fren geçişlerindeki parlaklık farkını arttırıp daha çok etliki olmasını sağlayacağım.

@: Çağatay, bu iş sürümcemede kalmaz meraklanma. Yaklaşık 15 çift alım yapılacak ve hepsini bir seferde getireceğim. Önce gavurun iskontosunu görelim, sonrasında sipariş geçeceğiz.

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Röle nasıl bağlanacak ?
86 nolu uç sigorta panelindeki dışarıda duran rölenin mavi kablosuna,
85 nolu uç park ampülünü besleyen kabloya,
30 nolu uç, sigorta panelini besleyen ana kabloya, 7.5 amper sigorta ile,
87 nolu uç, gündüz farı için park ampüllleri soketinden aldığımız kablolara bağlanacak.

Kontak açılınca mavi kablodan gelen + gerilim, röle bobininden geçip, park ampülleri flamanından eksiye dolanacak. Röle çekecek.
Parklar açıldığında, rölenin iki bobin ucunda da + gerilim olacağından röle bırakıp, gündüz farları devreden çıkacak.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğine sağlık abim güzel olmuş bende.sinyallere yapıcam ama araya direnç lazım mış :(

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
büyüksün servet abi...:bravo

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Röle nasıl bağlanacak ?
86 nolu uç sigorta panelindeki dışarıda duran rölenin mavi kablosuna,
85 nolu uç park ampülünü besleyen kabloya,
30 nolu uç, sigorta panelini besleyen ana kabloya, 7.5 amper sigorta ile,
87 nolu uç, gündüz farı için park ampüllleri soketinden aldığımız kablolara bağlanacak.

Kontak açılınca mavi kablodan gelen + gerilim, röle bobininden geçip, park ampülleri flamanından eksiye dolanacak. Röle çekecek.
Parklar açıldığında, rölenin iki bobin ucunda da + gerilim olacağından röle bırakıp, gündüz farları devreden çıkacak.

ben müsait bir vakitte uğrayayım abi sana :)

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@: Usta, sen napıcan direnci lehimi kabloyu, az sabır ;)

Eski üyelerimizden birine ait araç. Daha detaylı fotoğraflarım vardı lakin bulamıyorum. Bunlar kaldı elimde.

Far için lazım gelen 12 volt, 30 amper röle.
IzgMSEKl.png

Sigorta panelinin hemen dışındaki röle. ( sigorta panelindeki dışarıda duran rölenin mavi kablosuna, )
HtTGltQl.jpg

06IbkiFl.png
qOkGMSll.jpg