Kısa Scenic 1,6dci 0-100...10,3 mü ?

Broker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ve 1,6 dci 120 bg 320 nm tork değerleriyle megane sport tourer la türkiyeye geldi yakıt değerleri inanılmaz, tork muhteşem bi kere al enaz 10 sene binersin

romoso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1,6dcı 130 hp modellerinde tork ve hp çok yüksek bu araçlarda ufak bi yazılım dokunması ile 155-160 leri görebiliceğiz
ama şuna dikkat ettim 1,6 tdı 105 hp leon ile 1,6 dcı 130 hp megane sport tourer yürüttük 2, vites 40 ta başlayınca 190 lara kadar kafa kafaya gidiyor ama leon 190 dan sonra 230 a kadar ilerliyor megane ise 215 te takılıyor yüksek devirlerde çabuk güç bitiriyor dcı motor kütüğünü içinde oluşan basınç daha yüksek tutmak için araştırma yapıyorum ne kadar basınc o kadar güç daha az güç kaybı enjektör borularının kütüğe giriş yerinde farklı bi olay denicem her viteste daha farklı bi çekiş ide yakalıcam 215 km yerine 225 km leride bu şekilde görmeye çalışıcaz saygılar ... Timur saylan ..

romoso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 dci sahibimisiniz

1,5 DCI 210 hp scenic sahibiyim orkhun bey(cc enjektör -büyük turbo-yazılım-intercoler)

Megane Sport Tourer GT-Line Energy 1,6 dcı 130 hp kardeşimde var onun bi boy daha küçüğündede kardeşimdede 1,6 tdı 105 hp leon var bir nevi sahibiyim :)

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1,5 DCI 210 hp scenic sahibiyim orkhun bey(cc enjektör -büyük turbo-yazılım-intercoler)

Megane Sport Tourer GT-Line Energy 1,6 dcı 130 hp kardeşimde var onun bi boy daha küçüğündede kardeşimdede 1,6 tdı 105 hp leon var bir nevi sahibiyim :)
hangi şehirdesiniz? merak 210 hp yi :eyv

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
110 yazıcakmış yanlış olmuş.

romoso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evim istanbul ortaköyde devamlı gürcistan a gidiyorum 1 aydır istanbuldayım iftar buluşmanıza gelicektim scenic ile ama yapılmadığı için gelemedim gürcistandayım şu anda tank motorları ile uğraşıyorum nasıl az yakıt tüketirler diye:)

romoso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mumkunse 1.6 gt line megane ın fotograglarını paylasır mısınız ıc kısım motor kısmı vs
bahsettıgınız leon u ben de surdum acıkcası bendekı megane 1.5 den artısını goremedım kaldıkı jetta ıle yapılan testlerde yururde fluance daha ıyı cıktı evren abı paylasmıstı gecen hafta 1.5 dci lar 1.6 tdi dan assagı kalmazken 1.6 dci ın o verılerle leonla basbasa gıtmesını anlamadım bu denemenın bır de vıdeosunu cekebılırmısınız sıtede sonra paylasırsanız cok makbule gecerdı en azından merakım gıtmıs olur

Tabiki gürcistandan döndüğüm ilk hafta video vs resim değilde mekanıma hepinizi davet ederim gelirsiniz hem araçlarımı detaylı kontrol edersiniz gecenin geç saatlerindede yolda deneme şansımız olur avaratarınızdaki clıo rs sizin galiba scenic ilede sizin rs nizi deneriz

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scenic lere 1.6 dci gerekiyordu. Scenic ağır kasaya sahip, şimdi motorunu buldu. Nissan Qashqai de aynı durumda.