Laguna III 1,5dci Çözülemeyen problem

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clip cihazında pedal yada kelebek arızası çıkarsa bu parçaları değiştirmeden önce soketlerini iyice kontrol ettirin.Hatta gereksizlerini kesip direk lehimletin.Bir sene uğraştım eski cliomda bu problem için.

V6-paz-V6

KürşaD : düplü ve öfkeli,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sıkıntıyı 1.5dci kangoo da yaşadık dediğin gibi yapmadığımız işlem kalmadı fakat en sonun da sorun gaz pedalında çıktı..

uysalburak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunun birebir aynısını sanayideki tamircimin müşterisi yaşamış,servisler dahil kimseler bulamamış en sonunda hatayı basit bir yerde bulmuşlar,ne olduğu şuan için aklıma gelmedi,unutmazsam yarın ustamı arayıp senin için öğrenirim...

ustacım kafayı yemek üzereyim bir zahmet arayıp öğrenirsen çok sevinirim. :(

uysalburak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clip cihazında pedal yada kelebek arızası çıkarsa bu parçaları değiştirmeden önce soketlerini iyice kontrol ettirin.Hatta gereksizlerini kesip direk lehimletin.Bir sene uğraştım eski cliomda bu problem için.

Bilgisayar arıza vermiyor keşke verse de ne olduğunu bulsak :( sorun o kadar basit ki bilgisayar hata olarak dahi algılamıyor. ama bulamıyoruz ne olduğunu...

uysalburak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
debriyaj ve fren müşürünün siparişini verdim. Hayırlısıyla olur inşallah...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun . Umarız siparişi verilmiş olan parçalardadır sorununuz . .

Gaz kelebek ve gaz pedalını başka bir araçtan denediniz mi ?

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Müşürler değişsin arasıra onlardanda çıkabiliyor sorun.Gaz pedalından çıkan kabloyu takip edin,debriyaj pedalı yada etrafında biyerlerde bir soket olması gerek.O soketi bi elektrikçide iptal ettirip lehimletin kabloları.

uysalburak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun . Umarız siparişi verilmiş olan parçalardadır sorununuz . .

Gaz kelebek ve gaz pedalını başka bir araçtan denediniz mi ?

kadir bey tşk ederim inşallah. gaz pedalını söktük baktık görüntüde paslanma tarzı sorun yok. başka arbadan yada çıkma bulma şansımız da olmadı.yenisinin fiyatı da 245 tl olmadı bunu da deneyeceğiz :(

uysalburak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Müşürler değişsin arasıra onlardanda çıkabiliyor sorun.Gaz pedalından çıkan kabloyu takip edin,debriyaj pedalı yada etrafında biyerlerde bir soket olması gerek.O soketi bi elektrikçide iptal ettirip lehimletin kabloları.

volkan bey zaten yetkili servisten biraz umudu kestim. bu günkü işlemleri dışarıda çok iyi bir otoelektrikçide yaptırdım. kangoo ve clio larda da bunların olduğunu söyledi zaten o da bakalım hayırlısı. inşallah fren yada debriyaj müşüründendir de birdaha uğraşmayız... gaz pedalı direk soketle bağlı o soketin arkasında kablo yokmuş. direk motora enjektör beynine gidiyormuş.lagunada biraz farklı dedi elektrikçi....

Son düzenleme:

1301217

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var hatta sırf bu yüzden arabamdan soğudum , inşallah dediğiniz gibidir ...
Merakla takipteyim .