Lastik Konusunda Yardım Rica Ediyorum.

agelbal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
195 lik petlastan aldım hem yazlık hem kışlık var hiçbir sorun yaşamadım diğer markalara görede bayaa bi uygundu fiyatı.

srcn1985

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bende eskiyen lastiklerimin yerine 195 55 r16 petlas pt525 progreen aldim memnunum 1630 liraya mal oldu bana (kötu petlas)

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın yola temas ettiği yani yola tutunduğu parçası lastiklerdir. Lastiğiniz ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi yol tutar ve güven veriri. Lastiğin ucuzuna kaçmak bana göre pek akıllıca değil.
195 yerine 205 takan binlerce insan var. Önceki aracımda ben de 195/55R16 yerine 205/55R16 lastik takmıştım. Yıllarca sorunsuz olarak kullandım.

195'ten 205'e geçerek ne değişir;
- Lastik çapı %1.74 büyümüş olur. Gayet sınırlar içerisinde bir değişim
- Araç 5 mm kadar daha yükselmiş olur. Bu da farkedilecek bir değişim değil.
- 195 fiyatı yüksek olduğundan çok daha kaliteli bir marka ve model 205 taban lastik alabilirsiniz. 195 petlas yerine 205 Continental veya Michelin alabilirsiniz.
- 195'e göre araç daha iyi tutunur yere.
- Lastik çamurluğa sürter diye korkmayın sürtmez. Kullanmakta olduğum orijinal 17 jant ölçüsü 205/45R17.
- Muayene konusuna gelecek olursak şu an baktıkları şey aynı dingil üzerinde aynı ebat ve yük değerinde lastik olması.

Siz yine iyisiniz ben 205/45R17 lastiklerimi yeniledim yeni. Bu kadar şey yazıp lastiğin ucuzuna gitmedim tabi. Önceki lastiklerim fabrika çıkışı 205/45R17 Michelin Primacy 3 idi. Yerine 205/45R17 Continental PremiumContact 6 FR aldım. Tanesi 1050 TL.

Lastik sizi yola ve hayata bağlar. Ucuzuna kaçmayın.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın yola temas ettiği yani yola tutunduğu parçası lastiklerdir. Lastiğiniz ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi yol tutar ve güven veriri. Lastiğin ucuzuna kaçmak bana göre pek akıllıca değil.
195 yerine 205 takan binlerce insan var. Önceki aracımda ben de 195/55R16 yerine 205/55R16 lastik takmıştım. Yıllarca sorunsuz olarak kullandım.

- 195 fiyatı yüksek olduğundan çok daha kaliteli bir marka ve model 205 taban lastik alabilirsiniz. 195 petlas yerine 205 Continental veya Michelin alabilirsiniz.
- Lastik çamurluğa sürter diye korkmayın sürtmez. Kullanmakta olduğum orijinal 17 jant ölçüsü 205/45R17.
- Muayene konusuna gelecek olursak şu an baktıkları şey aynı dingil üzerinde aynı ebat ve yük değerinde lastik olması.

Siz yine iyisiniz ben 205/45R17 lastiklerimi yeniledim yeni. Bu kadar şey yazıp lastiğin ucuzuna gitmedim tabi. Önceki lastiklerim fabrika çıkışı 205/45R17 Michelin Primacy 3 idi. Yerine 205/45R17 Continental PremiumContact 6 FR aldım. Tanesi 1050 TL.

Yolda giderken istanbulda asfalta vida atanların sayesinde 2 senelik lastiklere 2 senede 5 vida batmasıyla sayelerinde lastiğe yama yapmasınıda öğrendim.

Duayen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence önemli olan markadansa lastiğin durumu. Kullanılan lastiklerin aşınmamış, çatlamamış, parça kopmamış veya kullanım süresini doldurmamış olması daha önemli. Aracın ve lastiklerin sınırlarını zorlayacak özel amaçlarla (yarış, arazi vs.) değil de trafikte kullanılıyorsa illaki premium marka lastiklerin alınmasını gerektiğini düşünmüyorum. Diğer yerli veya yabancı bilindik markalar da fazlasıyla iş görecektir. Ucuz veya pahalı olmasındansa lastiklerin yeni ve sağlam olması çok daha önemli.

Riquelme1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence önemli olan markadansa lastiğin durumu. Kullanılan lastiklerin aşınmamış, çatlamamış, parça kopmamış veya kullanım süresini doldurmamış olması daha önemli. Aracın ve lastiklerin sınırlarını zorlayacak özel amaçlarla (yarış, arazi vs.) değil de trafikte kullanılıyorsa illaki premium marka lastiklerin alınmasını gerektiğini düşünmüyorum. Diğer yerli veya yabancı bilindik markalar da fazlasıyla iş görecektir. Ucuz veya pahalı olmasındansa lastiklerin yeni ve sağlam olması çok daha önemli.

Katiliyorum zaten markalar da bu fiyatlarda son kullanicilarin kendilerini tercih etmeyeceklerini biliyorlar ki bir cok alt marka cikti piyasada conti nin michellin in uretim yaptigi bantdan cikan farkli markalar var piyasada fiyatalari cok daha uygun ve cok satiliyor ve oldukca iyi lastikler lastigin yeni uretim olmasi ve amacina uygun ,ebatalari uygun lastikler sikinti cikarmaz.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
katılıyorum size. kötü petlas derken bunu kast etmiştim. ısınamadım petlasa, lastiğin çıkardığı sese.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat