Latitude USB fonksiyon aktif degil

halil_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi akşamlar.
Araç Latitude Executive, cam tavan hariç en dolusu.
Orta kol dayamanın içinde USB ve Aux girişleri mevcut. Şarkı dinlemek için USB'yi takıyorum, radyo üzerindeki "radyo/CD" tuşuyla harici kaynağa girip USB'yi seçmek istiyorum ancak maalesef bu seçenek hiç çıkmıyor bile. Sırasıyla, radyo-cd-ve bağlı olan telefonum arasında geçişler yapıyor. Teybin ayarlar menüsüne girdiğimde ise "audio ayarları" başlığı altında USB ayarları kısmını buluyorum ama burada da yazı silik vaziyette duruyor, yani pasif gibi duruyor. Üzerine gelip okey dediğimde ise "bu fonksiyon mevcut değil" ibaresi çıkıyor. Kolçağın içindeki USB-Aux connectörü söktüm, kablo mevcut mu diye; evet, kablosu mevcut ve sağlam bir şekilde duruyor yani kopukluk yok.
Araçta varken niye dinleyemiyorum diye takmış durumdayım. Zannederim, bir çok Renault aracıyla ortak bir teypten bahsediyoruz, en azından çalışma prensibi aynıdır.
Biraz uzun bir yazı oldu farkındayım ama, eksik birşey anlatmamak adına detaylara girdim.
İşin ehli ve uzman arkadaşlardan ciddi anlamda yardım ve destek bekliyorum. Acaba ne olmuş olabilir, yada neyi eksik yapıyoruz.
Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba, araçta açıkta kalan metal kontaktlar genellikle toz ve nem etkisiyle iletkenliğini yitirebiliyor bazen, isterseniz usb hafızanızın soketine biraz kontakt temizleyici sprey sıkıp araçtaki usb portunda bir kaç kez ileri geri oynatın belki o zaman sorun benim dediğim gibiyse çözülebilir.

Herkese iyi akşamlar.
Araç Latitude Executive, cam tavan hariç en dolusu.
Orta kol dayamanın içinde USB ve Aux girişleri mevcut. Şarkı dinlemek için USB'yi takıyorum, radyo üzerindeki "radyo/CD" tuşuyla harici kaynağa girip USB'yi seçmek istiyorum ancak maalesef bu seçenek hiç çıkmıyor bile. Sırasıyla, radyo-cd-ve bağlı olan telefonum arasında geçişler yapıyor. Teybin ayarlar menüsüne girdiğimde ise "audio ayarları" başlığı altında USB ayarları kısmını buluyorum ama burada da yazı silik vaziyette duruyor, yani pasif gibi duruyor. Üzerine gelip okey dediğimde ise "bu fonksiyon mevcut değil" ibaresi çıkıyor. Kolçağın içindeki USB-Aux connectörü söktüm, kablo mevcut mu diye; evet, kablosu mevcut ve sağlam bir şekilde duruyor yani kopukluk yok.
Araçta varken niye dinleyemiyorum diye takmış durumdayım. Zannederim, bir çok Renault aracıyla ortak bir teypten bahsediyoruz, en azından çalışma prensibi aynıdır.
Biraz uzun bir yazı oldu farkındayım ama, eksik birşey anlatmamak adına detaylara girdim.
İşin ehli ve uzman arkadaşlardan ciddi anlamda yardım ve destek bekliyorum. Acaba ne olmuş olabilir, yada neyi eksik yapıyoruz.
Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

halil_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
USB ile ilgili değil sorun sanki teyipte bu fonksiyon aktif değil programsal gibi gorunuyor

Eymento

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer problem

USB ile ilgili değil sorun sanki teyipte bu fonksiyon aktif değil programsal gibi gorunuyor

+1
Aynı sorun bende de var.Ne yaptıysam Usb veya Aux çıkışından cihaza bağlayamadım.
Cihaz üzerinde silik konumda olan pozisyonun nasıl aktif edileceği hakkında bilgisi olan var mı?
Fabrika ayarlarına alsak düzelir mi?
Bütün flash bellekleri denedim.1 GB 2 GB 4 GB(Rufus programını da denedim.)
Yok yok yok:(

Kafayı yedirecek resmen...
Tamam telefon üzerinden mp3 dinliyorum ama bu böyle olmamalı Usb üzerinden verim almak istiyorum.