Usb aux problemi

ersinzf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba.
Bu başlık altında daha çok okunacağını düşündüğüm için buradan paylaşıyorum.
Araç Latitude Executive, cam tavan hariç en dolusu.
Orta kol dayamanın içinde USB ve Aux girişleri mevcut. Şarkı dinlemek için USB'yi takıyorum, radyo üzerindeki "radyo/CD" tuşuyla harici kaynağa girip USB'yi seçmek istiyorum ancak maalesef bu seçenek hiç çıkmıyor bile. Sırasıyla, radyo-cd-ve bağlı olan telefonum arasında geçişler yapıyor. Teybin ayarlar menüsüne girdiğimde ise "audio ayarları" başlığı altında USB ayarları kısmını buluyorum ama burada da yazı silik vaziyette duruyor, yani pasif gibi duruyor. Üzerine gelip okey dediğimde ise "bu fonksiyon mevcut değil" ibaresi çıkıyor. Kolçağın içindeki USB-Aux connectörü söktüm, kablo mevcut mu diye; evet, kablosu mevcut ve sağlam bir şekilde duruyor yani kopukluk yok.
Araçta varken niye dinleyemiyorum diye takmış durumdayım. Zannederim, bir çok Renault aracıyla ortak bir teypten bahsediyoruz, en azından çalışma prensibi aynıdır.
Biraz uzun bir yazı oldu farkındayım ama, eksik birşey anlatmamak adına detaylara girdim.
İşin ehli ve uzman arkadaşlardan ciddi anlamda yardım ve destek bekliyorum. Acaba ne olmuş olabilir, yada neyi eksik yapıyoruz.
Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba.
Bu başlık altında daha çok okunacağını düşündüğüm için buradan paylaşıyorum.
Araç Latitude Executive, cam tavan hariç en dolusu.
Orta kol dayamanın içinde USB ve Aux girişleri mevcut. Şarkı dinlemek için USB'yi takıyorum, radyo üzerindeki "radyo/CD" tuşuyla harici kaynağa girip USB'yi seçmek istiyorum ancak maalesef bu seçenek hiç çıkmıyor bile. Sırasıyla, radyo-cd-ve bağlı olan telefonum arasında geçişler yapıyor. Teybin ayarlar menüsüne girdiğimde ise "audio ayarları" başlığı altında USB ayarları kısmını buluyorum ama burada da yazı silik vaziyette duruyor, yani pasif gibi duruyor. Üzerine gelip okey dediğimde ise "bu fonksiyon mevcut değil" ibaresi çıkıyor. Kolçağın içindeki USB-Aux connectörü söktüm, kablo mevcut mu diye; evet, kablosu mevcut ve sağlam bir şekilde duruyor yani kopukluk yok.
Araçta varken niye dinleyemiyorum diye takmış durumdayım. Zannederim, bir çok Renault aracıyla ortak bir teypten bahsediyoruz, en azından çalışma prensibi aynıdır.
Biraz uzun bir yazı oldu farkındayım ama, eksik birşey anlatmamak adına detaylara girdim.
İşin ehli ve uzman arkadaşlardan ciddi anlamda yardım ve destek bekliyorum. Acaba ne olmuş olabilir, yada neyi eksik yapıyoruz.
Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bir kaç seçenek olabilir. Öncelikle teybin arkasindaki bağlantı soketini de kontrol ettirin. Bu kabloda sağlam ise sırasıyla; usb port girişi, ara bağlantı kablosu, teyp usb bağlantı kablo girisi, teyp gibi donanimlar arizalanmis olabilir. Bunların hepsi sağlam ise radyo yazilimini kontrol ettirin. Aslında ilk önce aracı bir clip cihazina baglayin arıza varsa burada görünür. Bunlara ek olarak yazılımsal bir arıza olabilir. Donanimin yaziliminin guncellenmesi veya tekrar yuklenmesi gerekebilir.

Bunların dışında aklıma gelen bir de ürün yani usb port araca sonradan eklendiyse yazılımsal olarak aktif edilmemis olabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ersinzf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap için teşekkürler. Bakalım artık, uğraşmaya değer mi? Ya böyle kullanmaya devam (cd ve telefondaki müzikleri), yada gözümü karartıp kapı kapı dolaşmaya başlayıp problemi çözmek, bilemedim artık.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yanılmıyorsam dtt4all ile teyp menüsüne girilebiliyordu.girip değerleri kontrol edebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=X5I5FKdjCgo buradan bir bakın bakalım.

blk_paşa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha once kango aracima aux kablosu baglamistim ama teypde aux menusu yoktu cd radyo vs. arasi gecis yapilan tusa uzun basili tuttugumda bir menü cikti oradan aux u aktif edip kullanmistim sizde de olur mu bilemem ama belki boyle bir deneme isinizi gorebilir umarim olur.

ersinzf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha once kango aracima aux kablosu baglamistim ama teypde aux menusu yoktu cd radyo vs. arasi gecis yapilan tusa uzun basili tuttugumda bir menü cikti oradan aux u aktif edip kullanmistim sizde de olur mu bilemem ama belki boyle bir deneme isinizi gorebilir umarim olur.
O işlemi denemiştim zaten ama maalesef başarılı olamadık. Genede cevabınız için teşekkürler.

USB-Aux bağlantısının sigortası nerede ve hangisidir acaba? Elimde kitapçığı yok maalesef. Belki de bu kadar basit bir sorunla karşı karşıya kalmışımdır.