Megane 2 "Elektronik Sorun Var"

dilekaltay

Kayıtlı Üye
16-Bursa
Merhabalar, bu sabah işe gitmek için aracımı çalıştırdığımda "Elektronik Sorun Var" arızası cıktı ekranda, stop ettim ve tekrar denedim yine aynı arıza yazısı vardı. Her zamanki sesten daha yoğun bir ses geliyordu arabadan, sanırım radyatör fanı sesi. İşe geç kaldığım için çıkmak zorunda kaldım detaylı bakamadım ama bu sorunu yaşayanlar çözüm önerisi paylaşabilirse sevinirim. Tamirciye götürmek çok tercihim değil çünkü hiç gerek olmadıgı halde sigorta kutusu değişecek deseler ben arabadan anlamadığım için maalesef dediklerini yaptırmak zorunda kalacağım. Daha önce de birçok kez başıma benzer durumlar gelmişti bayan olunca biraz daha kolay kandırılıyoruz sanırım. Eve döndüğümde fren lambalarımı kontrol ettikten sonra fren müşürüne bi bakacağım umarım sorun fren müşürüdür. (Bu arada birkaç gün önce epey büyük bir su birikintisinin üstünden geçmek zorunda kalmıştım ve çok yoğun yağmur yağışı vardı. Bu da etkilemiş olabilir mi?) cevaplarınızı bekliyorumm

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhaba , megane 2 lerde motor içindeki sigorta kutusu çok hassas.Bırakın yağmuru araç yıkandığı zaman bile su alabiliyor.Ben yıllarca streç filmle sararak gezdim.Bu kutu su alırsa birbiriyle hiç alakası olmayan elektronik aksam saçma sapan şeyler yapabilir.iyi bir elektrikçiye baktırmanız daha iyi olacaktır.
Ayrıca aracınızda sunroof varsa ve gideri tıkalıysa araç içindeki sigorta kutusunada sıvı temas edebilir.Aracın taban halısı ve tabandaki saklama gözünü elinizle kontrol edin , ıslak değilse motor içindeki sigorta kutusuna yoğunlaşın.Çünkü far , fan vb röleler orada.

Uze33

Kayıtlı Üye
33-Mersin
Motor iner gibi .

• Haha
Tepkiler: dilekaltay

dilekaltay

Kayıtlı Üye
16-Bursa
Merhaba , megane 2 lerde motor içindeki sigorta kutusu çok hassas.Bırakın yağmuru araç yıkandığı zaman bile su alabiliyor.Ben yıllarca streç filmle sararak gezdim.Bu kutu su alırsa birbiriyle hiç alakası olmayan elektronik aksam saçma sapan şeyler yapabilir.iyi bir elektrikçiye baktırmanız daha iyi olacaktır.
Ayrıca aracınızda sunroof varsa ve gideri tıkalıysa araç içindeki sigorta kutusunada sıvı temas edebilir.Aracın taban halısı ve tabandaki saklama gözünü elinizle kontrol edin , ıslak değilse motor içindeki sigorta kutusuna yoğunlaşın.Çünkü far , fan vb röleler o

dilekaltay

Kayıtlı Üye
16-Bursa
Teşekkür ederim, 🙏elektrikçiye götüreceğim mecburen.

• Beğen
Tepkiler: Uğur