Megane IV HB 1.5 DCi EDC - Gaz pedali arada bir tepkisiz kaliyor

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evt ozmn aradasın aracına başka edc yazılımı atmışlar oyüzden düzelmiş megane4 de böle bir olay yok bildigim kadarıyla ztn kabullenmiyorlar sorunları

Çözüm yolu bulamadıkları için şuan; tüm servisler merkezden gelecek çözümü bekliyor. O yüzden derler ya ilk çıkan Yeni modeli hemen almayın .1 sene bekleyin diye. Hataları arızaları anca bulup düzeltiyorlar

serkanki26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsedilen sorunları yaşayan arkadaşlardan aracı 2017 model olan var mi acaba?

M-A-S

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı geçen cuma günü Eskişehir'den 4000 km'de ikinci el olarak aldım.500 km uzun yoldan geldim.Burada ise 250 km yol daha yaptım.Bu konuyu şu an okudum ve şaşırdım doğrusu.Düşünüyorum,bu sorun bende de oldu mu diye ama karşılaşmadım inanın.Bugünden sonra daha dikkatli olup sorunun olup olmadığını inceleyeceğim.Güncelleme gelsin bakalım,neler göreceğiz.

gencmuzik04

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı geçen cuma günü Eskişehir'den 4000 km'de ikinci el olarak aldım.500 km uzun yoldan geldim.Burada ise 250 km yol daha yaptım.Bu konuyu şu an okudum ve şaşırdım doğrusu.Düşünüyorum,bu sorun bende de oldu mu diye ama karşılaşmadım inanın.Bugünden sonra daha dikkatli olup sorunun olup olmadığını inceleyeceğim.Güncelleme gelsin bakalım,neler göreceğiz.
Ben de aracımı ikinci el aldım 2 ay önce ve şu an 4bin km yol yaptım ancak ben de bu durumu daha hiç yaşamadım, yani gaza bastığım halde aracın hiç gitmediği bir durum olmadı, sadece 1 kere devir boştaymış gibi yükseldi ama 1 saniye sürdü sonra araç kavradı ve devam etti.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne güzel işte umarım sizde prensibine göre kullanmaya devam edersiniz arıza karşınıza çıkmaz

erdem1998

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erdem bey.Selam servis istanbulda hangisiyle işlem yaptırdınız,yazarmısınız.Çünkü almış oldugum 4 adet megane 4 icon paket hepsinde bu sorun var. Servis hiç birşey bilmiyor. Sinir oldum arabadan sogudum kendim bu sorundan dolayı clio kullanıyorum. Selamlar.

Selamlar,
Benim aracıma işlem yapan servis BİKA Esenyurt servisidir.

erdem1998

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Atkadaşlar merhaba. Ben de sedan 1.5 edc dizel icon model kullanmaktayım ve bu yaşanılan sorun yani tam durmadan duracak gibi yavaşladığınızda gaza bastığınız zaman devir saatinin 2000 küsürleri göstermesine rağmen aracın ivmelenmemesi sorunu benim aracımda da mevcuttu. Ancak sorun çözüldü. Söz konusu sorunun çözümü aracına edc yazılımının yeni versiyonun yüklenmesi. Normalde sadece OTS gelen araçlarda bu yükleme işlemi yapılıyor ancak bir kaç okuduğum konuda bu şekilde bir çözüm olabileceğini öğrendiğimden söz konusu yazılımı servise gidip söyleyerek bir şekilde yüklettim. Ve yüklettiğimden bu yanada bu sorun kalmadı. Ayrıca bir sorun daha mevcuttu. Yine duracak kadar yavaşladuktan sonra dik bir rampadan inerken gaza basmadığımda vites atmıyor ve yanısıra sağlam bir fren yapar gibi yapıyordu araç sonrasında vitesi bir ileri vites ile değiştirdiğinde ani bir hızlanma oluyordu. Bu sorunda yine aynı şekilde çözüldü. Evet yine inişlerde bi frenleme durumu var ancak sonrasında ani hızlanmalı bir vites değişimi olmuyor..
Gaz oedalı değişimi olnadan sorunu çözdük. Darısı diğer sorun sahiplerine..
Kazasız sürüşler..

Selamlar, Aracınıza hangi serviste yazılım yüklediler paylaşırsanız daha iyi olur. Zira sorunu paylaşan arkadaşlara da yardımcı olmuş olursunuz.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu örnek şuracıkta bulunsun.Bu konu içerisinde ,şanzıman arızaları 17bin tl tutuyor servis iyi niyetten 4bin tl ödeniyor falan gibi bir tartışma içerisine girilmişti.Sanırım aşağıdaki linkte olan , totalde 22bin tl tutan ve garantiden değişimi yapılan şanzıman işlemi bu konuya son noktayı koymuş.Hiçbirimizin başına gelmemesi dileğiyle.Scale kardeş özelikle sende oku , belki fikrin değişir.

Garanti kapsamında 30Kda değişen EDC Şanzıman

Herkese selamlar,

İkinci el garantili olarak aldığım 2014 model 2015 trafiğe çıkışlı Scenic aracımı şanzıman arızası sebebi ile servise götürdüm. Arada sırada sadece 2 4 ve 6. Viteselere geçip şanzımanı kontrol ettirin diyordu. Servis inceledi ve bana şanzıman da sıkışmalar olduğunu belirttiler garanti kapsamında komple şanzımanı değiştirdiler faturası 22 bin ve oda ekte usta 1000 de 1 olacak fabrikasyon bir hata dedi ama bilemiyorum. Bunların dışında ağlatmadan dosdoğru direk şanzımanı 3 günde değiştiren ve ikame aracı anında veren Atılgan Sultanbeyli Renault servisine teşekkür ediyorum. Umarım tekrar sorun olmaz.

http://www.renaultfanclub.com/scenic...-sanziman.html

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar biliyormusunuz bilmiyormusunuz bilmiyorum ama racechip denilen box normalde takması çok kolay sökmesi çok kolay ve abartılı ütopik işlemlerle sizi takip etmedikleri sürece servis asla bilmiyor farkına varmıyor.

acaba aranızdan bir kobay alıp etrafında 1.5 dci 110luk racechipe sahip birisi denesemi ya.

ben adımı basarım bu sorun şanzımanın bu motora ağır gelmesinden dolayı oluyor, aynı şanzıman daha kuvvetli modellerde resmen kurşun geçirmez derecede sağlamken bu denli tepkisiz kalması bence direk bunu gösteriyor zaten dikkat ederseniz Getrag'da sitesinde direk kullanan diğer modeller hep 160hp-360tq ve üstü araçlar.

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar biliyormusunuz bilmiyormusunuz bilmiyorum ama racechip denilen box normalde takması çok kolay sökmesi çok kolay ve abartılı ütopik işlemlerle sizi takip etmedikleri sürece servis asla bilmiyor farkına varmıyor.

acaba aranızdan bir kobay alıp etrafında 1.5 dci 110luk racechipe sahip birisi denesemi ya.

ben adımı basarım bu sorun şanzımanın bu motora ağır gelmesinden dolayı oluyor, aynı şanzıman daha kuvvetli modellerde resmen kurşun geçirmez derecede sağlamken bu denli tepkisiz kalması bence direk bunu gösteriyor zaten dikkat ederseniz Getrag'da sitesinde direk kullanan diğer modeller hep 160hp-360tq ve üstü araçlar.

ben nekadar dogru bilmiyorum ama sanzuman yüzünden beygir duşuruldugunu duydum firma tarafından