Motorda Hasar Riski Hatası

ibrhmshn62

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar herkese iyi forumlar dilerim.

2014 model 1.5 dci GTLine aracımı alalı yaklaşık 2 ay oldu. Araçta en ufak duman atma vs yok gayet iyi de gidiyordu. Bir gün bir anda 'motorda hasar riski' yazısı yandı sarı ve kırmızı arıza ışığını yaktı, hız sabitleme ve esp iptal oldu. Ne olduğunu anlayamadım kenara çektim stop ettim sonra devam edince düzeldi.

Bu hatayı 2-3 kere aldım en sonunda nedenini buldum. Yağmur yağdığında camdaki buharı alabilmesi için fanı açtım bir süre gittikten sonra aynı hatayı tekrar verdi. Kenara çektim fanı kapattım, aracı istop ettim tekrar çalıştırdım 5-10 metre gittim ve arıza söndü. Cihaza bağladım çıkan arızaları paylaşıyorum.

Garip bir şekilde fan ile arıza arsındaki bağlantıyı bir türlü çözemedim. Başına bu şekilde problem gelen var mı ? Geldiyse de nasıl çözdünüz ?

Ekli dosyalar

• 4e4o3x4.jpeg
    4e4o3x4.jpeg
    109.7 KB · Görüntüleme: 0
  • as1nvoz.jpeg
    as1nvoz.jpeg
    136.8 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:

ibrhmshn62

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrardan selamlar,

Aracı servise götürdüm baktırdım orjinal cihaza bağladılar ve debi regülasyonunda sıkıntı olduğunu söyledi.

Ay başında ustama uğrayıp değiştireceğim. Sonrasında sonucu buradan yazarım.

ibrhmshn62

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar tekrardan,

Ustama aracı bıraktım yaklaşık 1 ay boyunca test ettiler. Aracı manuele alıp veya sabit gazda giderken bu hatayı veriyordu. Araçta bulunan tüm müşürler teker teker değiştirildi yaklaşık 6-7 bin tl karşılığında çözdüm :). İstanbul'da olan arkadaşlarım ulaşırsa yardımcı olabilirim.