Multi Sense de ki Sport, Comfort, Neutral Motor Sesi Hakkında

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben dün bir ton sorun ile antalya zamanlara gittim. sportmotor sesi ve hız sınırı bildiriminin kadran ve headupta olmadığını ve bircok sorun.

ilgilenen arkadaş baya ugraştı arac üzerinden yapamadı telefon ile görüştü benim aracta bu özellikler yokmuş (yersem) benim arac icon ve Full donanım sadece deri koltuklarım yok sürüş paketi cam tavan vs herşey var bunu müşteri hizmetlerine bildirdim mail atıcaklar sözde..

aracım 2016 kasım cıkışlı ve bu özellikler hiç aktif olmadı. ben hatalı yükleme olduğunu düşünüyorum gerekirse Fransaya bile mail atmayı planlıyorum

incelemelerdeki videolarda servislerin bilgisini almıştım bir ara suan o videoyu tekrar arıcam ordaki servis ile görüşmeyi planlıyorum...

ve benim rlink te renk karıştırarak donma geç acılma gibi sorunlar var ekran güncellemişler ama geri görüş kamerasındaki donma devam ediyor.

sesi için bir yazılımın yüklü olması gerektiğini ve bu yazılımın aracımda olmadıgını yani desteklemediğini söyledi terim inglizce oldgu için

midsummer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yüklü olması gerektiğini söylediği yazılım rsound türkçesi (arsaund ) gibi söylemiştir sanırım. Bana da servis satış müdürü bu dosya araçda yüklü değildir ve servis usta başına yönlendirdi ancak usta megane 4 lerde bu özellik yok diye satış müdürüne tekrar iletti. Bunun üzerine test aracı ile deneme sürüşüne çıktık o araçda da duyamadık, en son renault merkeze mail attım, onlarda megane larda bu özellik yok dedi.
Burada arkadaşlar var duyduk diyor.

Siz ise aracım icon diyorsunuz koltuklar kumaş ve head up display var diyorsunuz sizin araç gt line olmasın?

Bu arada bu sesin olduğu video yu bulan konuya eklerse iyi olur.

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yüklü olması gerektiğini söylediği yazılım rsound türkçesi (arsaund ) gibi söylemiştir sanırım. Bana da servis satış müdürü bu dosya araçda yüklü değildir ve servis usta başına yönlendirdi ancak usta megane 4 lerde bu özellik yok diye satış müdürüne tekrar iletti. Bunun üzerine test aracı ile deneme sürüşüne çıktık o araçda da duyamadık, en son renault merkeze mail attım, onlarda megane larda bu özellik yok dedi.
Burada arkadaşlar var duyduk diyor.

Siz ise aracım icon diyorsunuz koltuklar kumaş ve head up display var diyorsunuz sizin araç gt line olmasın?

Bu arada bu sesin olduğu video yu bulan konuya eklerse iyi olur.

GTline megan sedanda görünmüyor ztn icon benim arac bana dediyseniz.

koltuğun kenarları deri tam kumaş değil zaten

birde bir sorum olucak

Aşırı Hız İkazı çalışan var mı ? bende sadece navigasyon üzerinden bir uyarı sesi geliyor
sürüş yardımı menüsünde böyle bir ayar yok kitapcıkta böyle gösteriyor

Son düzenleme:

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses var videoyu yüklüyorum :))
mod değiştirir değiştirmez gitti güzel bir ses hatta manüel e aldım edc yi öyle kullandım bu ses bizim araclarda var ve sistem hatası nedeniyle devreye girmediği kesin

Son düzenleme:

midsummer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses var videoyu yüklüyorum :))
mod değiştirir değiştirmez gitti güzel bir ses hatta manüel e aldım edc yi öyle kullandım bu ses bizim araclarda var ve sistem hatası nedeniyle devreye girmediği kesin

Emeğinize sağlık sayın badsector.

Sizin videoları da örnek göstererek Renault çağrı merkezine mail attım. İnşallah ses dosyasının yüklenmesini sağlayabilirim.

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğinize sağlık sayın badsector.

Sizin videoları da örnek göstererek Renault çağrı merkezine mail attım. İnşallah ses dosyasının yüklenmesini sağlayabilirim.

Test Aracı Motor Sesi ve kadran tabela görseli sportmodda süspansiyon sertleşmesi gibi bilgiler veriyor personel bende alırken vardiye bilyiordum süspansiyonu hic bir eylem yapmıyor bende

bu videoda ekleyin

Son düzenleme:

marillion

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Test Aracı Motor Sesi ve kadran tabela görseli sportmodda süspansiyon sertleşmesi gibi bilgiler veriyor personel bende alırken vardiye bilyiordum süspansiyonu hic bir eylem yapmıyor bende

bu videoda ekleyin

Süspansiyon sertliği 4control sisteminde değişiyor bizim araçlarda opsiyon olarak da artık yok (Bir Renault bayisindeki müşteri temsilcisi bu sistemin özel olarak eklenebileceğini anlatmıştı) bir ara Renault sitesinde Megane başlığında gösteriliyordu, katalogda da vardı fakat şimdi baktım oradan da kaldırmışlar. Talisman'da halen var.

Bu videoda aracı test eden arkadaş sanırım placebo etkisi yaşıyor, comfort tuşuna basıldığında renk değişimi ve direksiyon sertliğinin kaybolmasından ötürü (belki yol şartları da dahil) süspansiyonun da yumuşadığını sanıyor ki bence o araçta da 4control sistemi yok, yanda oturan müşteri temsilcisi de yanlış yapıyor adamı onaylayarak.

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Süspansiyon sertliği 4control sisteminde değişiyor bizim araçlarda opsiyon olarak da artık yok (Bir Renault bayisindeki müşteri temsilcisi bu sistemin özel olarak eklenebileceğini anlatmıştı) bir ara Renault sitesinde Megane başlığında gösteriliyordu, katalogda da vardı fakat şimdi baktım oradan da kaldırmışlar. Talisman'da halen var.

Bu videoda aracı test eden arkadaş sanırım placebo etkisi yaşıyor, comfort tuşuna basıldığında renk değişimi ve direksiyon sertliğinin kaybolmasından ötürü (belki yol şartları da dahil) süspansiyonun da yumuşadığını sanıyor ki bence o araçta da 4control sistemi yok, yanda oturan müşteri temsilcisi de yanlış yapıyor adamı onaylayarak.

mod değişikliklerinde hisedilen birşey yok aracı ilk kullanırken fark oluyor gibiydi sonra sonra hic fark olmadıgını gördüm.. rlink ekranda multisense resminde süspansiyonlar diskler yapılandırılabilirmiş gibi resm konumlandırılıyor. talismandan kopya oldugu için olabilir ama belki var sistem ama yönetmiyor araç

ben fransa sitesinede yazdım şu sorunlar cözülsün onuda unutmazsam sorarız

https://www.cdn.renault.com/content...-ph1-features-003.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg

midsummer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Video da aracı süren arkadaş sport moddam comfort moda geçince gerek kadran, gerek ışıklar kırmızıdan maviye dönünce illaki etkilenmiştir, bununla birlikte direksiyon sertliğinin değişmesini ve gaz tepkimesininm değişmesini de kısa sürede hissetmiştir. Ancak sportdan, comfort a geçince araba motor yönünden sessizleşti diyor ki, işte burada yanılıyor. Bizim motor sesi olarak değişmesini beklediğimiz aracın hoparlörlerinden gelmesi gereken elektronik ses. Aracın motor yalıtımı iyi olduğu için motordan normal sürüşte zaten ses gelmiyor. Burada araç sessizleşti diyerek yanılıyor çünkü herhangi bir elektronik ses duyulmuyor. Arkadaş arabanın etkisi altında kalmış görünüyor.

Elekronik sese en güzel örnek sayın badsector un eklediği videolar.

Süspansiyonlar değişmiyor. Sadece ekranda araba resminde öyle bir görsel var. Sadece 130 bg araçlarda süspansiyon değişiyor biliyorum. Geçenlerde Renault merkeze elektronik sesi aracın menüsünde var ancak gerçekte duyamadım diye sorduğumda, Megane 4 lerde yok diye cevaplarken öyle ise neden menüde seçenek olarak var diye 2. soruyu yönelttiğimde, maliyet odaklı her araç model ve donanıma özgün yazılım yapılmadığı için menüde olsa da donanım olarak sizin aracınızda olmayabilir demişti. Bu cevabı maliyet açısından doğru bulmuştum, her ne kadar ne kullanma klavuzunda ne de katologda süspansiyonların değişeceği yazmadığı için bir şey diyemiyoruz ancak elektronik sesin olduğu klavuzda yazılı ve örnek videomuz da var. Bu yüzden arkasını arıyorum.

Son düzenleme:

z_atropin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rlink menülerinde ARAÇ MENÜSÜ içersinde MOTOR SES TASARIMI menüsü olan var mı?