Nokian wr d4 kiş lastiği

CAN33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba aranızda nokian wr d4 kış lastiği kullanan varmı rica etsem deneyimlerinizi paylaşır mısınız

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu lastiğin orjinal üretim yeri Finlandiya diye biliyorum, Türkiye'de satılanlar orjinal Finlandiya üretim mi?

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Finlandiya dan getirtiliyor. Türkiye üretimi yok. Satan kişilerin deposunda yoksa yaklaşık 1 ay kadar bekliyorsunuz. WR D4 ü kullanışımın 2. senesi. Performansı çok iyi, aquaplaning yok, sessiz, yağıştaki performansı ve frenlemesi çok iyi kuruda da aynı şekilde.

Şunuda unutmamak gerekir. Rampalı ve buzlu yolda hiçbir kışlık lastik işe yaramaz. Ben çıktım diyen varsa o yolda kesinlikle önceden tuzlama çalışması yapılmış ve üstüne esinti kar dediğimiz yamaçlardan gelen kar gelmiştir, altı buz olmaz ama üstü buz gibi görünür. Hatta karayolları bunu engellemek için esinti olan bölgelere kar siperi koyar.

Tavsiye ederim. Ben HB den almıştım.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Finlandiya dan getirtiliyor. Türkiye üretimi yok. Satan kişilerin deposunda yoksa yaklaşık 1 ay kadar bekliyorsunuz. WR D4 ü kullanışımın 2. senesi. Performansı çok iyi, aquaplaning yok, sessiz, yağıştaki performansı ve frenlemesi çok iyi kuruda da aynı şekilde.

Şunuda unutmamak gerekir. Rampalı ve buzlu yolda hiçbir kışlık lastik işe yaramaz. Ben çıktım diyen varsa o yolda kesinlikle önceden tuzlama çalışması yapılmış ve üstüne esinti kar dediğimiz yamaçlardan gelen kar gelmiştir, altı buz olmaz ama üstü buz gibi görünür. Hatta karayolları bunu engellemek için esinti olan bölgelere kar siperi koyar.

Tavsiye ederim. Ben HB den almıştım.
@CAN33 bu yorum üzerine daha yorum yapılamaz bence.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kıs lastiği konusunda en iyisi olduğu bir çok yerde söyleniyor ve. İdeaları da bunu destekliyor. Ama yaz lastiği durumu nedir veya var mi onu bilemiyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Barsoom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nokian finlandiye üretimi ve bu ülkede özellikle çivili tip olarak kullanılır.Aşırı soguk buzlanma olmasından kaynaklı olarak çivili lastik daha iyi performans saglar.
kullanım olarak clio 4 aracımda kullanıyorum.yol tutunması ve performansı tırmanma ve gidişi güzel tabiki ,fiyat hesabınıza uygun olacaksa tavsiye ederim.
fakat yerli lastikle karşılaştırma yapmayın.
yazlık lastık olarak passat ta kullandım gayet güzel sesiz lastiktir.

CAN33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim bende bu gün uzun araştırmalarım sonucu karar kılıp bu lastiği aldım.araştirmalarıma göre yaklaşık 50 yıllık bir lastik markası ancak türkiyede son bir kaç yıldır satışta ayrıca yol tutuş ve yakıt verimlilik değerleri türkiyede satılan ve en iyiler arasında hözüken Michelim ve contentinal markalardan üstün.bakalım bından sonra deneyip göreceğiz...

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben wr d4 kullaniyorum son derece memnunum. Kar uzerinde uzmuyor. Cvili olanlarin modelli hakkapelitta diye biliyorum. Wr d4 un civili versiyonu varsa dahi haberim yok. İki fabrikasi var imis biri rusya digeri finlandiyada seklinde konusmustu lastik saticisi, hayirlu olsun lastikleriniz

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arkadasım kullanıyo wr d4 ü çok memnun lastikten bende almayı düşünüyorum nokian ın sitesinde yetkili bayii listeleri var oralardan almak daha iyi olur bence uzun zamandır inceliyorum neredeyse herkez memnun fiyatlarda diğer markalarla aynı gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kaptan47

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kış lastigi olarak benim deneyimin Lassa snoways era hakikatten bu konuda çok iyi diye düşünüyorum dediginiz lastigi kullanmadım hiç.