Ön konsoldan anlam veremedigim sesler hk.

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde 1. Viteste kalkarken duydugum bir ses. Sol on tekerin oralardan saniyorum bi tıkır tıkır bir ses var sanki kablo sallaniyormus gibi bir ses bu tur seslere cok takiliyorum ve moralimi bozuyor tamda arabasini almissin diyenleri duyar gibiyim ama sizce bu ses nerden gelebilir ayrica dun aksam otobandan gelirken yine on konsol kismindan gelen bir tikirti sesi var nerden geldigini cozemedim camdanmi geliyor sileceklerdenmi geliyor anlamis degilim

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Video çekmeniz mümkün mü?

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde 1. Viteste kalkarken duydugum bir ses. Sol on tekerin oralardan saniyorum bi tıkır tıkır bir ses var sanki kablo sallaniyormus gibi bir ses bu tur seslere cok takiliyorum ve moralimi bozuyor tamda arabasini almissin diyenleri duyar gibiyim ama sizce bu ses nerden gelebilir ayrica dun aksam otobandan gelirken yine on konsol kismindan gelen bir tikirti sesi var nerden geldigini cozemedim camdanmi geliyor sileceklerdenmi geliyor anlamis degilim

Hocam bende de aynı ses geliyordu. Sanki sağ ön konsola 1. viteste kelebek kaçmış ta kanat sesi gibi titreme sesi geliyordu. Yada elektrik titremesi gibi. Hız yükselince kesiliyordu.
Ama sonradan farkettim ki ses konsoldan gelmiyor. Aracın tasarımı sebebiyle akustik bir yankıdan dolayı yanıltıyor. Ses tavan lambasının takılı olduğu krem rengi kutu var ya, hani emniyet kemeri simgesi olan yer, oradan geliyordu. Elle tutunca ses tamamen gidiyor. Biraz kastırdım ve ses tamamen kesildi. Tekrar ses gelirse onu söküp içindeki parçaları bez bant ile sabitleyeceğim. 1. viteste giderken o ses geldiğinde oraya dokun. Belki sendeki de aynı sestir.

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bende de aynı ses geliyordu. Sanki sağ ön konsola 1. viteste kelebek kaçmış ta kanat sesi gibi titreme sesi geliyordu. Yada elektrik titremesi gibi. Hız yükselince kesiliyordu.
Ama sonradan farkettim ki ses konsoldan gelmiyor. Aracın tasarımı sebebiyle akustik bir yankıdan dolayı yanıltıyor. Ses tavan lambasının takılı olduğu krem rengi kutu var ya, hani emniyet kemeri simgesi olan yer, oradan geliyordu. Elle tutunca ses tamamen gidiyor. Biraz kastırdım ve ses tamamen kesildi. Tekrar ses gelirse onu söküp içindeki parçaları bez bant ile sabitleyeceğim. 1. viteste giderken o ses geldiğinde oraya dokun. Belki sendeki de aynı sestir.
bak olabilir hic dusunmemistim cunki gecenlerde tavan lambasini sokmustum led ile degistirmek icin tesekkurler bir deneyecegim

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyonun alt kısmına alttan eğilip bakın herşeyi elle kontrol edin sallanıp ses yapan bişey varmı diye.bazen kablo yada beyin ses yapabiliyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Direksiyonun sol alt tarafinda sigorta kutusunun arkasinda bi kontrol mekanizmasi var. Bu mekanizma sert plastik ile cevrili ya egilip pedallarin ordan bakmaniz lazim yada sigorta kutusunun kapagini cikartip bakmaniz lazim fakat ulasimi cok kolay bir yerde degil ilk olarak bu parcanin yanindaki parcalar birbirine temas ettikce ses yapiyor. İkinci sebep ise klimanin sofor tarafi ufleme borusunun tutturuldugu yer ile arasinda bosluk kaliyor bu kisima bagajdaki halilari tutturmak icin takilan yuvarlak klipslerden koymuslar fakat uc dort milim kadar bosluk var aralarinda yine her iki kisimda sert plastik oldugundan ses yapiyor fakat burdan gelen ses sicak ufleme aciksa parcalar genlesince kesiliyor. Yine buraya da ulasmak kolay degil malesef. Ben her ikisine de silikon bant sikistirirak sorunu cozdum ama yaklasik bu iki parcayi doldurmak icin bir saat kadar ugrastim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavan lambası birde devir saati aynı sese benzer ses çıkarıyor.