Park freni sorunu

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoşgeldiniz iyi forumlar..

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'dayım. birkaç servise sordum -
150-250 tl arasında ücret söylediler.
ankara da bu işi daha ucuza yaptırabileceğim usta bilen varsa
bildirebilir mi?

bilgisayardan arıza tespiti 30 tl mekanik olarak tespit 140 tl ir fakat sürekli gittiğiniz bi servis yada usta yokmu onla iletişime geçin yada dediğim gibi bosch car servisler var arıza tespiti üzerine onlara bi gitmekte fayda var.

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'dayım. birkaç servise sordum -
150-250 tl arasında ücret söylediler.
ankara da bu işi daha ucuza yaptırabileceğim usta bilen varsa
bildirebilir mi?

Dr-Renault var Renault cotech, arıza tespitinden sonra çözüm bulacaktır..
İletişim bilgilerini vereyim;

Rasim Akgül
Tel: 0(312) 394 82 92
0532 613 03 14
0506 690 26 48
ADRES:

İvedik Organize Sanayi Bölgesi

563. Sokak No: 105 İvedik OSB / Ankara (Eski sokak adı)

1323.Cadde 1518.Sokak No 105 İvedik OSB / Ankara (Yenisi bu)

Telefonla ulaşırsanız, RenaultFanClub tan Atakan önerdi diye söyleyin yardımcı olacaktır..

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
oncelikle serviste 250 lira demelerine yuh diyorum,aynı aractan bizde kullanıyoruz,bu elektronik park freni yanı elektronik el freni tamamıyla elektronik bir yapı oldugu için beyin arızasıda vermiş olabilir eger tuvde bilincsiz bir kaç kişi tarafından zorlandıysa... aracı bir ozel servisde yada gercekten işinin ustası bir elektrikcide (mümkünse boschla bir baglantısı olsun) bilgisayara baglayıp arıza tespit yaptırabilirsiniz,ondan sonra cozum aranabilir ama ben beyinde supheleniyorum yada beyindeki yazılımında cunku cekiyor ama bırakmıyor,yada bunun bırakmasını algılayan bir sensor vardı yaa adını unuttum serviste sormustumda o da arıza yapmıs olabilir... sceniclerin en kotu yanı sensor cok ve elektronik nerdeyse tamamı ama işin rahatlıgınıda saglayan onlar :) benim basıma daha hiç elektronik arıza gelmedi hatta nerdeyse arıza gelmedi umarım sizde cabucak bu sorundan kurtulup keyifle binersiniz Scenic'nize..

Son düzenleme:

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MERHABA ARKADAŞLAR,

2004 MEGANE SCENIC II aracım var.
Otomatik el freni var araçta. Ancak, muayeneden sonra sıkıntılarım başladı.
el freni devreye giriyor ancak kendini geri bırakmıyor. Manuel olarak el frenini bıraktırıyorum.

Servise sordum. bir sürü sebep söylediler. park freni beyni arızalanmış olabilir diyen var. birşey olmaz diyen var.

Bu konuda bir fikri olan var mı? Park freni beyni oldukça pahalı (1.700 TL dediler en ucuz).
serviste arıza tespit ediliyormuş. ama 250 TL civarında ücret istiyorlar.

Ne yapabilirim?
a.s. ben egemen :)

atembel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dr-Renault var Renault cotech, arıza tespitinden sonra çözüm bulacaktır..
İletişim bilgilerini vereyim;

Rasim Akgül
Tel: 0(312) 394 82 92
0532 613 03 14
0506 690 26 48
ADRES:

İvedik Organize Sanayi Bölgesi

563. Sokak No: 105 İvedik OSB / Ankara (Eski sokak adı)

1323.Cadde 1518.Sokak No 105 İvedik OSB / Ankara (Yenisi bu)

Telefonla ulaşırsanız, RenaultFanClub tan Atakan önerdi diye söyleyin yardımcı olacaktır..

Teşekkürler. En kısa zamanda irtibata geçeceğim.

atembel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oncelikle serviste 250 lira demelerine yuh diyorum,aynı aractan bizde kullanıyoruz,bu elektronik park freni yanı elektronik el freni tamamıyla elektronik bir yapı oldugu için beyin arızasıda vermiş olabilir eger tuvde bilincsiz bir kaç kişi tarafından zorlandıysa... aracı bir ozel servisde yada gercekten işinin ustası bir elektrikcide (mümkünse boschla bir baglantısı olsun) bilgisayara baglayıp arıza tespit yaptırabilirsiniz,ondan sonra cozum aranabilir ama ben beyinde supheleniyorum yada beyindeki yazılımında cunku cekiyor ama bırakmıyor,yada bunun bırakmasını algılayan bir sensor vardı yaa adını unuttum serviste sormustumda o da arıza yapmıs olabilir... sceniclerin en kotu yanı sensor cok ve elektronik nerdeyse tamamı ama işin rahatlıgınıda saglayan onlar :) benim basıma daha hiç elektronik arıza gelmedi hatta nerdeyse arıza gelmedi umarım sizde cabucak bu sorundan kurtulup keyifle binersiniz Scenic'nize..

Merhaba,
Aslında benim için herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. Elektronik olarak devreye giriyor. Devreden çıkartırkende manuel kolu kullanıyorum. Bu güne kadar problem olmadı.
Elinde bilgisayarı olmayan özel bir servise gitmiştim. Manuel olarak kullanmamda bir sıkıntı olmayacağını söyledi. Gerçektende sıkıntı yok. Sadece 1 kere oda akü problemi nedeniyle el frenini boşaltamadı araç. Aküye yerinde müdahale etmek gerekti. Ondan sonra bıraktı. Ama bu durum bile bana yetti diyebilirim.

Çok arabalardan anlayan biri değilim. En kısa zamanda Arızayı yaptırmak istiyorum. Ama maliyeti gözümü korkutuyor.

atembel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilgisayardan arıza tespiti 30 tl mekanik olarak tespit 140 tl ir fakat sürekli gittiğiniz bi servis yada usta yokmu onla iletişime geçin yada dediğim gibi bosch car servisler var arıza tespiti üzerine onlara bi gitmekte fayda var.

Sizin söylediğiniz fiyatları bana söyleyen olmadı hiç.
Aslında düzenli gittiğim bir servis yok.
Zaten araç bu güne kadar gerçekten servis gerektiren bir sorunda çıkarmadı.
basit şeyler oldu onuda hallettirdim.

savaspdr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun bilirim el freni arızasının nasıl bir sıkıntı yarattığını öncelikle herhangi bir bilgisayarı olan tamirrcide baktır sorun beyinde mi tesisatda mı benim araçta el freni sorunu var el freni çalışıyor ancak ekrandaki uyarı beni çıldırttı oto elektoronikciler beyin tamiri yapıyorlar ancak yüksek rakam istiyorlar servis saat hesabı çalışıyor

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun bilirim el freni arızasının nasıl bir sıkıntı yarattığını öncelikle herhangi bir bilgisayarı olan tamirrcide baktır sorun beyinde mi tesisatda mı benim araçta el freni sorunu var el freni çalışıyor ancak ekrandaki uyarı beni çıldırttı oto elektoronikciler beyin tamiri yapıyorlar ancak yüksek rakam istiyorlar servis saat hesabı çalışıyor
ÜYE TANITIMLARI kendinizi ve aracınızı tanıtırsanız seviniriz..