Park freni sorunu

atembel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler.

Bosch car servis'te ücretsiz arıza kontrolü yaptırdım. Sensör arızası dediler. ama yinede 500-600 civarı tutar diyorlar..
yaptırsam mı kararsızım. bu haliylede aracı rahatlıkla kullanıyorum..

Geçmiş olsun bilirim el freni arızasının nasıl bir sıkıntı yarattığını öncelikle herhangi bir bilgisayarı olan tamirrcide baktır sorun beyinde mi tesisatda mı benim araçta el freni sorunu var el freni çalışıyor ancak ekrandaki uyarı beni çıldırttı oto elektoronikciler beyin tamiri yapıyorlar ancak yüksek rakam istiyorlar servis saat hesabı çalışıyor

savaspdr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu gün Dr Renault sayesinde el frenini kontrol edin uyarısından kurtuldum yaklaşık 6-7 aydır aracımda bu hata vardı önceki yazılarımdan anlayabilirsiniz denemediğim yöntem kalmadı en son Renault konusunda uzman olan Rasim bey ile tanıştım uzun yıllar renaultta çalışmış birisi sorunumu çok kısa bir sürede çözdü aracımın elektronik el ferinde hiçbir sorun sıkıntı yok çalışıyor ancak ekranda el frenini kontrol edin uyarısı yazıyordu yetkili serviste dosya açıldı incelendi Mekanik olarak hata bulunmadı fakat el freni beyninin değişmesi gerektiği söylendi yaklaşık 2000 tl masraf çıkarıldı. Ben çalışan bir sistem bu ücreti ödemeyi düşünmüyorum diyerek aracımı aldım. Dr Renault Rasim bey’e götürdüm çok farklı biri onun için problemin m mutlaka çözülmesi gerekiyor Boluya gidecek olmasına rağmen sabırla arızayı aradı tespit etti ve çözdü sorun beyin ile ilgili bir ayar ve el freni kumandasından kaynaklanıyormuş ücreti sıkıntı yapmayın anladığım kadarı ile Rasim bey zor işlerle mücadele etmeyi seviyor en kısa zamanda araç Doktor Renaultta tamir edilirken çektiğim fotoğrafları ve el freni beyni ile ilgili fotoları paylaşacağım Dr Renault İvedik organize sanayi bölgesinde 1323 cd 1518 sok no 105 de isteyen olursa özelden mesaj atsın telefon numarasını da gönderebilirim ya da dr Renault internet sayfasını ziyaret edebilir. Bundan sonra Renault ‘a ve servislere bakış açım değişti. Servisler sök tak işi yapıyor artık bu parça arızalı sök at yenisini tak tamiratla uğraşmıyor Renault sayesinde yaklaşık 3 gün aracıma binemedim, zamanım gitti ve sonuç alamadım. 2000 tl ödemem gereken bir arıza için çok cüzi bir ücret ödeyerek Dr Renault Rasim bey sayesinde sorunumdan kurtuldum

Moderatörün son düzenlenenleri:

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorununuzun çözülmesine sevindim, güle güle kullanın aracınızı..

"Renault'un çözülmeyecek arızası yoktur.Çözüm bizde Dr-Renault.."
Cotech Rasim Akgül

avarelc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar cuma günü bende dr REnault daydım , scenic 2 aracımın park freni sorunu çözüldü , Rasim Ağabey gerccekten ünvanının hakkını veriyor ( doktor ), gercekten renonun profesor doktoru olmuş , atakan bey e ayrıca yönlendrimaleri için tesekkürler , sehirdısından park freni sorunu için gelenler var .

dr reno ile tanıştığım kendimi şanslı sayıyorum yoksa gitmişti 1500 tl

tesekkürler Raim Ağabey ( doktor )

bu arada ortam süper , gidin görün :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar cuma günü bende dr REnault daydım , scenic 2 aracımın park freni sorunu çözüldü , Rasim Ağabey gerccekten ünvanının hakkını veriyor ( doktor ), gercekten renonun profesor doktoru olmuş , atakan bey e ayrıca yönlendrimaleri için tesekkürler , sehirdısından park freni sorunu için gelenler var .

dr reno ile tanıştığım kendimi şanslı sayıyorum yoksa gitmişti 1500 tl

tesekkürler Raim Ağabey ( doktor )

bu arada ortam süper , gidin görün :)

Tanıştığıma memnun oldum, güle güle kullanın aracınızı..:)

omozomoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu doktorun istanbul şubesi yok mu? istanbulda böyle kıl-tüy işlerle uğraşmayı seven önerebileceğiniz usta var mı? klima klapesi gibi bazı sorunlar var, eksik bazı parçalarım var, bunları özenle yapacak bir usta arıyorum... istanbulun heryeri, hatta gebze civarı da olur...

memo_16

Bilgi Girilmemiş
ya bazen bizimkide kaçırıyor ayarını bazen salıyor bazen salmıyor çok nadir olsada bi kaç kere yapmıştı ama şu anda bişey yok dediğiniz gibi akü kaynaklıda olabilir mi sorun ? yoksa illa beyinde mi sıkıntı var ?

aliseengul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla arkadaşlar benimde aynı sıkıntım vardı park fren arızası diye ekranda çıkıyordu benim gittiğim mehmet usta bu arkadaşı dünya üçüncüsü mekanikci bir abi yetiştirmiş her derde deva sıkıntı tırnaklarda zamanla aşınıyor tırnakları düzeltti bilgisayara bağladı olay çözüldü. yani servis hemen beyin diyor ama servisin yaptığı tırnağı değiştirmekten başka bişey değil. bilginize

lagunaaski

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu gün Dr Renault sayesinde el frenini kontrol edin uyarısından kurtuldum yaklaşık 6-7 aydır aracımda bu hata vardı önceki yazılarımdan anlayabilirsiniz denemediğim yöntem kalmadı en son Renault konusunda uzman olan Rasim bey ile tanıştım uzun yıllar renaultta çalışmış birisi sorunumu çok kısa bir sürede çözdü aracımın elektronik el ferinde hiçbir sorun sıkıntı yok çalışıyor ancak ekranda el frenini kontrol edin uyarısı yazıyordu yetkili serviste dosya açıldı incelendi Mekanik olarak hata bulunmadı fakat el freni beyninin değişmesi gerektiği söylendi yaklaşık 2000 tl masraf çıkarıldı. Ben çalışan bir sistem bu ücreti ödemeyi düşünmüyorum diyerek aracımı aldım. Dr Renault Rasim bey’e götürdüm çok farklı biri onun için problemin m mutlaka çözülmesi gerekiyor Boluya gidecek olmasına rağmen sabırla arızayı aradı tespit etti ve çözdü sorun beyin ile ilgili bir ayar ve el freni kumandasından kaynaklanıyormuş ücreti sıkıntı yapmayın anladığım kadarı ile Rasim bey zor işlerle mücadele etmeyi seviyor en kısa zamanda araç Doktor Renaultta tamir edilirken çektiğim fotoğrafları ve el freni beyni ile ilgili fotoları paylaşacağım Dr Renault İvedik organize sanayi bölgesinde 1323 cd 1518 sok no 105 de isteyen olursa özelden mesaj atsın telefon numarasını da gönderebilirim ya da dr Renault internet sayfasını ziyaret edebilir. Bundan sonra Renault ‘a ve servislere bakış açım değişti. Servisler sök tak işi yapıyor artık bu parça arızalı sök at yenisini tak tamiratla uğraşmıyor Renault sayesinde yaklaşık 3 gün aracıma binemedim, zamanım gitti ve sonuç alamadım. 2000 tl ödemem gereken bir arıza için çok cüzi bir ücret ödeyerek Dr Renault Rasim bey sayesinde sorunumdan kurtuldum

arkadaşım beyin olarak ne ayarı yaptı aynı sorun bendede mevcut her işlevi yapıyor ancak yazı halen var ve istanbuldayım ankaraya gitsem özellikle tanışmak için gidecem ama fırsat bulup ankaraya gidemedim ben laguna hastasıyım üç arkadaşımla berbaber hepimiz laguna kullanıyoruz lütfen bu konuda banada yardımcı olun

rainman1972

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gardaş İstanbul yolunda Çelik oto var ben bugün gittim arıza tespitine 35 tl aldılar arabanın km geçmişine falanda baktılar. ama sakın yetkili servis diye de güvenme ben İstanbul Zeytinburnu behçetoğlu yetkili servisinden almıştım arabayı km orijinal demişlerdi burada km düşürülmüş çıktı...35 tl de işlerinin hakkı