Renault edc sorunu ve basit cozumleri.

ahirena

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
edc şanzımanlarda şanzım sökülmediği sürece yağ değiştirme işlemi olmuyor diye biliyorum.

ayrıca sadece şanzımanı indirmek için birçok usta sadece 1000 tl işçilik istiyor.

makilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
egzoz emisyon kontrol ettirin yazısı gitti. Ama 1-2 de ki silkeme ve vites kutusunu kontrol ettirin yazısı devam ediyor arada vermeye.

Yazılımı kime attırdınız? Kavrama değerleri tespit edilerek beyine yazılıp kalibrasyon yapıldı mı?

ahirena

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 farklı ustaya attırdım. ikisi de renault yetkili servis çalışanı.

Bugün şanzımancı ile görüştüm. 6500 tl lik çıkma parça takacak. Bu olay ile ilgili 2-3 aydır yaşadığım sorunları,sebepleri,detayları anlatacağım.

Ama siz,siz olun edc'den uzak durun.

makilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bugün şanzımancı ile görüştüm. 6500 tl lik çıkma parça takacak. Bu olay ile ilgili 2-3 aydır yaşadığım sorunları,sebepleri,detayları anlatacağım.

Hangi şanzımancıdan yaptırıyorsunuz? 6500 TL verip de çıkma taktırmak garip geldi. Bu fiyata neler dahil, orjinal olursa ne kadar mal oluyor?

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Gerçekten doğru bir şey söyledinir bravo EDC vasat bir otomatik vitestir..

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şunuda belirtmek isterim düşük kilometre edcler gerçekten çok akıcı bir şekilde gidiyor bilmiyorum neden clio bindim çok akıcı sarsıntı yok ama ilerleyen zamanlarda onlardada aynı sorun çıkarmı bilinmez.
Ben kendi aracım adına konuşursam 1 2 sallantılı geçiyor diğer viteslerde sorun yok inşallah kalıcı bir çözüm bulunur.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hangi şanzımancıdan yaptırıyorsunuz? 6500 TL verip de çıkma taktırmak garip geldi. Bu fiyata neler dahil, orjinal olursa ne kadar mal oluyor?

Acikcasi fiyat bana da bir hayli yuksek geldi. Zaten yetkili servis komple baski balatayi 5.000 liraya satiyor.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şunuda belirtmek isterim düşük kilometre edcler gerçekten çok akıcı bir şekilde gidiyor bilmiyorum neden clio bindim çok akıcı sarsıntı yok ama ilerleyen zamanlarda onlardada aynı sorun çıkarmı bilinmez.
Ben kendi aracım adına konuşursam 1 2 sallantılı geçiyor diğer viteslerde sorun yok inşallah kalıcı bir çözüm bulunur.

Ben de onbes gün kadar kuzenin 2016 fluence kullandim. Arac 65.000 de ve 1-2 sorunsuz geciyor vites yukseltme kucultme sorunsuz dur kalk trafikte silkeleme sallama ses va hiç bir sey yok. İlerleyen km lerde sorun olmasi muhtemel.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

blueparadise

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her bakımda nasıl yağ filtre vb değişiyorsa edc kavrama noktalarıda tanıtılmalı. belli bir km ve kullanım tarzına göre edc kavrama noktaları tanıtılmalı.bendede aynı silkeleme sorunu vardı ilk iş aküyü 70 amper yaptım.20-30 bin km arası şanzıman yağı değişimi ve edc kavrama noktası tanıtımı yapıyorum.ani gaz tepkimelerinden kaçınıyorum dur kalk tarafikte manule geçiyorum.allaha çok şükür araç 198 bin dedi hala kullanıyorum.

makilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her bakımda nasıl yağ filtre vb değişiyorsa edc kavrama noktalarıda tanıtılmalı. belli bir km ve kullanım tarzına göre edc kavrama noktaları tanıtılmalı.bendede aynı silkeleme sorunu vardı ilk iş aküyü 70 amper yaptım.20-30 bin km arası şanzıman yağı değişimi ve edc kavrama noktası tanıtımı yapıyorum.ani gaz tepkimelerinden kaçınıyorum dur kalk tarafikte manule geçiyorum.allaha çok şükür araç 198 bin dedi hala kullanıyorum.

Bu şanzıman yağını nerede değiştiriyorsunuz? Ankarada bildiğiniz bir yer var mı? Ne kadar mal oluyor yağ+işçilik?