Xbox One tanıtıldı...

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
21 Mayıs Salı günü resmi olarak tanıtılan Xbox şahsen özellikleri ile baya dikkatimi çekti, 8GB Ram, 5 milyar transistör ve USB 3.0 gibi donanımlara sahip. Ekstra olarak Blu-ray okuyucusu var. Üzerinde tam üç tane işletim sistemi var biri Xbox One platformu için oyun, müzik, vs... diğeri Internet kullanımı için Windows tabanlı bir işletim sistemi ve sonuncusu ise bu ikisini birbirine bağlayan bir sistem. Özelliklerine gelecek olursak Internet üzerinden canlı tv imkanımız var ya da store üzerinden film, müzik filan indirebilmemiz mümkün. Microsoft Skype'ı da Xbox'a entegre etmiş gayette güzel olmuş. :)
Xbox'ın en büyük özelliği olan Kinect çok daha geliştirilmiş ve insanın kalp atış hızını bile algılayabiliyor. Yeni Kinect'in kamerası 1080p çözünürlüğe ve ses komutlarına daha hızlı cevap verebilmek için 2GB'lık bir veri işleme kapasitesine sahip. Bence Microsoft ortaya baya iyi bir iş çıkarmış. Bakalım Sony 10 Haziran'da PS4'ün tanıtımını yapacak donanım olarak hemen hemen aynı olacak lakin Kinect'in gerisinde kalırsa sanırım benim tercihim bu sefer Xbox olucak. :)

image_302526_460.jpg

Son düzenleme:

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İngiltere satış fiyatı 1000 euro olarak açıklandı en son, çok zor satar

equity

Gökberk YILMAZ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
xbox 360ımı satmalıyım artık özellikleri çok iyi duruyor

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İngiltere satış fiyatı 1000 euro olarak açıklandı en son, çok zor satar

Bence piyasaya göre fiyat o kadar çok değil çünkü hatırlıyorum ps3 filan ilk çıktığında 1.500-1.700 tl gibi fiyatı vardı... Teknoloji geliştikçe fiyatta artıyor.

Bu arada yaz sonu satışa sunulacakmış sanırım.

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence piyasaya göre fiyat o kadar çok değil çünkü hatırlıyorum ps3 filan ilk çıktığında 1.500-1.700 tl gibi fiyatı vardı... Teknoloji geliştikçe fiyatta artıyor.

Bu arada yaz sonu satışa sunulacakmış sanırım.

Ps 3 ün Türkiye satışı o rakamdı, oda ilk çıktığında karaborsa fiyatıydı, 1000 Euro ingiltere satış fiyatı olursa gerçekten, Xbox One Türkiye de, vergiler ve ithalatçı satış karları ile 3.500 TL leri zorlar. Ayrıca xbox one biraz Amerika ve İngiltere baz alınarak tasarlanmış çünkü televizyon alt yapısını kullanıyor, yani bi nevi digiturk gibi bir platform yapmaya çalışıyorlar.
Türkiye'de Ps 4 satar ama Xbox, Microsoftun ilk başlarda Türkiye'yi yasaklı ülkeler arasına alması ve resmi olarak Xbox ı sattırmaması sebebi ile çok kullanıcı kaybetti, İnşallah Türkiye'ye özel rakamlar uygularlar ama uygulasalar bile 1000 Euro 2400 Tl yapıyor, oyun konsolu için cidden yüksek bir rakam.

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ps 3 ün Türkiye satışı o rakamdı, oda ilk çıktığında karaborsa fiyatıydı, 1000 Euro ingiltere satış fiyatı olursa gerçekten, Xbox One Türkiye de, vergiler ve ithalatçı satış karları ile 3.500 TL leri zorlar. Ayrıca xbox one biraz Amerika ve İngiltere baz alınarak tasarlanmış çünkü televizyon alt yapısını kullanıyor, yani bi nevi digiturk gibi bir platform yapmaya çalışıyorlar.
Türkiye'de Ps 4 satar ama Xbox, Microsoftun ilk başlarda Türkiye'yi yasaklı ülkeler arasına alması ve resmi olarak Xbox ı sattırmaması sebebi ile çok kullanıcı kaybetti, İnşallah Türkiye'ye özel rakamlar uygularlar ama uygulasalar bile 1000 Euro 2400 Tl yapıyor, oyun konsolu için cidden yüksek bir rakam.

Haklı olabilirsin abi ama ben 3.500 TL gibi rakamları bulacağını düşünmüyorum sonuçta ithalatçı firma da bunları düşünecektir yani 3.500 TL'ye kaç tane xbox satabilir? Ona göre bir fiyat belirler benim tahminim avrupa ile aşağı yukarı aynı fiyat olacağıdır 2-3 ay sonra da fiyat aşağılara inemeye başlar.
Aslında fiyat o kadar çok değil şimdi çoğu kişi 2.500-3.000 TL'ye oyun kasası topluyor yani bu fiyata oyun kasası toplayacak kişi gitsin bi konsol alsın en azından uzun ömürlü o fiyata toplanan bir kasanın ömrü bence 1.5-2 yıldır bu yüzden oyun oynamak için 3.000 TL gibi rakam ayıran kişinin gidip konsol alması daha mantıklı...
Bence de Türkiye'de PS4 satar katılıyorum...

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[MENTION=707]Murat Odabasi[/MENTION] Ayrıca abi bu Blu-Ray'in patenti Sony'e ait değil miydi? Ben mi yanlış biliyorum yoksa? Çünkü bi ara LG ile davalık olmuşlardı ve Sony kazanmıştı diye hatırlıyorum...

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
xbox çok ii olmuş özellikle kinect baya geliştirilmiş ya. ama ps4 ü bekliyorum heyecanla :) paylaşım için sagol güray kardeşim :eyv

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[MENTION=707]Murat Odabasi[/MENTION] Ayrıca abi bu Blu-Ray'in patenti Sony'e ait değil miydi? Ben mi yanlış biliyorum yoksa? Çünkü bi ara LG ile davalık olmuşlardı ve Sony kazanmıştı diye hatırlıyorum...

Evet, Blu-Ray Sony'nin, HD-Dvd Toshibanın, HD-dvd daha iyi bir sistemdi aslında ama Sony gücünü kullanarak çoğu film firması ile Blu-ray anlaşması yaptı ve HD-DVD piyasadan silindi,

Diğer konuda fikrimi söylemek gerekirse ben Bilgisayarcıyım asla ama asla konsolla bilgisayarı bir tutmam, Pc den aldığın görüntü kalitesini ve akıcılığı Konsoldan alamazsın, Tercih meselesidir asla itiraz etmem kullanılmasına ama Hiçbir konsol Pc gibi olamaz. Özel üretim sınırlı sayıda PS3 ve Xbox im var açmıyorum bile diyebilirim.

Bu tarz cihazların dünya satış fiyatı var, ne kadar ülkeye göre fiyat düzenlemesi yapılsada belli rakamın altına inemezler, İnşallah ucuza gelir ama 1000 Euro satı fiyatı buna gümrük vergileri ve KDV de eklendiğini düşünürsen fiyat revizesi gelse bile 2500 Tl den aşağı iniceğini sanmıyorum, Umarım iner ama çok zor, bir süre resmi yollardan Xbox One göremeyebiliriz. Nintendo U da olduğu gibi, yurtdışı ithalatları satılıyor sadece,

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet, Blu-Ray Sony'nin, HD-Dvd Toshibanın, HD-dvd daha iyi bir sistemdi aslında ama Sony gücünü kullanarak çoğu film firması ile Blu-ray anlaşması yaptı ve HD-DVD piyasadan silindi,

Diğer konuda fikrimi söylemek gerekirse ben Bilgisayarcıyım asla ama asla konsolla bilgisayarı bir tutmam, Pc den aldığın görüntü kalitesini ve akıcılığı Konsoldan alamazsın, Tercih meselesidir asla itiraz etmem kullanılmasına ama Hiçbir konsol Pc gibi olamaz. Özel üretim sınırlı sayıda PS3 ve Xbox im var açmıyorum bile diyebilirim.

Bu tarz cihazların dünya satış fiyatı var, ne kadar ülkeye göre fiyat düzenlemesi yapılsada belli rakamın altına inemezler, İnşallah ucuza gelir ama 1000 Euro satı fiyatı buna gümrük vergileri ve KDV de eklendiğini düşünürsen fiyat revizesi gelse bile 2500 Tl den aşağı iniceğini sanmıyorum, Umarım iner ama çok zor, bir süre resmi yollardan Xbox One göremeyebiliriz. Nintendo U da olduğu gibi, yurtdışı ithalatları satılıyor sadece,

Kesinlikle katılıyorum bende PC diyenlerdenim dediğin gibi görüntü kalitesi ve akıcılık herhangi bir konsolla kıyaslanamaz bile ama iyi bir pc ise yani demek istediğim 2.500 liraya sistem toplayacaklarına konsol almaları daha mantıklı. Mesela 5-6 yıldır piyasada olan bir PS3 ile şu an güncel oyunları (kalitesini göz ardı ediyorum) oynayabilirken 5-6 yıl önce alınmış orta düzey bir PC ile şu an günümüz oyunlarını oynamak neredeyse imkansız. O yüzden uzun süre güncel oyunlarda rahat ederler yani atıyorum yeni çıkacak olan oyunu acaba oynayabilir miyim derdine düşmezler...

Son düzenleme: