Yetkili Servis Orijinal Parça Kullanmaz Mı ?

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar,
Aracımın 2. Yaş bakımını geçtiğimiz gün bir yetkili servise yaptırdım. Değişen hava filtresi ve polen filtresini bir poşete koyup iade ettiler.
Eve dönüp poşete baktığımda şunu farkettim. Geçtiğimiz yılki ilk bakımda sökülen hava filtresinde "Made in Germany" yazıyordu. Hayret etmiştim Alman malı filtre görünce. Ancak son yapılan bakımda araçtan çıkarılan parçalara baktığım da biri Mecaplast diğeri Densa markaydı.

Acaba arabanın üretim bandında kullanılan orijinal parçalar yerine bakımda farklı parçalar mı kullanılıyor ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar,
Aracımın 2. Yaş bakımını geçtiğimiz gün bir yetkili servise yaptırdım. Değişen hava filtresi ve polen filtresini bir poşete koyup iade ettiler.
Eve dönüp poşete baktığımda şunu farkettim. Geçtiğimiz yılki ilk bakımda sökülen hava filtresinde "Made in Germany" yazıyordu. Hayret etmiştim Alman malı filtre görünce. Ancak son yapılan bakımda araçtan çıkarılan parçalara baktığım da biri Mecaplast diğeri Densa markaydı.

Acaba arabanın üretim bandında kullanılan orijinal parçalar yerine bakımda farklı parçalar mı kullanılıyor ?

Bakımda orjinal malzeme kullanılır. Fakat muadil parça kullanma durumu da var. Muadil derken kötü bir malzeme olarak anlamayın. Muadil ürün yine renaultun yetki verdiği markalarda yapılan üründür. Fakat bunlar kullanılırken mutlaka size muadil parça takılacak vermeleri gerekir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acaba 10 liralik hava filtresine serviste ne kadar para istediler:)

nakre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrb bakımınız ne kadar mal oldu yakında zamanda bende yaptıracam o yüzden sordum