Yeni clio 5 sahipleri

BoranY

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 1.0 tce otomatik clio 5 Aracımı 05.05.2020 de aldım ve 1 hafta sonra rolantide çalışırken devir saatinde dalgalanma olduğunu ve bunun arabayı silkelediğini fark ettim ve izmir ermat çiğli servise gittim 15.05.2020 yapılan kontroller çerçevesinde klima açıkken bı sorunu yaptığını tespit edip arkadaşlar video çekti ve aracı bana aynı gün teslim etti benimde şikayetim ile alakalı video çekmemi ve merkez ile mailleşeceklerini bildidiler.
Aynı gün ben kendilerine;
• rolantide dalgalanma
• start stop u devreden çıkarınca devir saatinin 1500 / 2000 devirde sabit kalma (hareket etmeden ve gaza basmadan)
Sorunlarım ile alakalı video gönderdim ve bu videoları gönderirken
•klimanın yolda giderken kendini fana alıp bazen soğutup bazen fanda çalıştığını yazdım
Bir hafta sonra aracımı servise getirmemi istediler (sokağa çıkma yasakları ve az personel ile çalışmaları sebebiyeti ile)
Aracım 3,5 hafta serviste kaldı
•yazılım test edildi
•gaz pedal seti değiştirildi (sorun çözülemedi eskisi geri takıldı)
•gaz kelebeği değiştirildi (sorun çözülemedi eskisi geri takıldı)
•gaz kelebeği öğretisi sıfırlandı ve yeniden yapıldı ve sorunun çözüldüğü söylendi !!
•klima kompresör motorunun arızalı olduğu ve fabrikadan tamir mi değişim haberi beklendi ve değişim haberi geldi ancak parça bekliyoruz !!
Ben de aracımı 13.06.2020 tarihinde kompresör değişimi yapılmadan kendi isteğim ile (kompresör geldiğinde gidip değiştireceğim)
Aracı diğer arızalarının giderildiğini test etmek için geri aldım.
13.06.2020 tarihinde servisteki arkadaşa (araçla başından beri o ilgileniyor ve o olmadan işlem yapmıyorlar) devir saati dalgalanması ve silkelenmeile alakalı video attım 😞
Kendisi özel bir durumu sebebi ile izinli ve fabrika teknik merkez sorunu ne yapıcak kimse bilmiyor
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız var mı?

Cliofun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,icon modelde lastik basıncını göremiyorum nasıl yapıldığını bilen var mı?

ayhan_301

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

1,0 TCE X-TRONIC 100 bg kullanan arkadaşların aracın kalkış ve hız yorumlarını almak isterim. Şuan clio4 1,5 90 bg kullanıcısıyım.
Clio 5 icon paket için yaklaşık 150.000 TL fiyat aldım. Sizce alınır mı?

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

1,0 TCE X-TRONIC 100 bg kullanan arkadaşların aracın kalkış ve hız yorumlarını almak isterim. Şuan clio4 1,5 90 bg kullanıcısıyım.
Clio 5 icon paket için yaklaşık 150.000 TL fiyat aldım. Sizce alınır mı?

Motor gayet güçlü ve seri gerçi bu göreceli bir kavram ama bize fazlasıyla yetiyor, test edip kararınızı ona göre verin derim.

Tmrhkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,
Lansmandan 1.0 TCE x_tronic RS line aldım. 3 aydır kullanıyorum 2800 km oldu. Şuan pişmanım. Geri vites ekranı ilk çalıştırmada bazen 15-20 sn sonra çalışıyor duruma göre daha geç. Orijinal kamera taktırmak istiyorum Renault ne satıyor nede takıyor. Ayrıca bence batan güneş ve dağ fonu spor hatlara sahip bir araç ekranında sırıtıyor en azından userlardaki resimler fonları olsun. Bu aracı almak isteyenlere duyurulur. Son olarak S&S sorunu için update yapıldı mod seçimlerinde ertesi gün konsol ışıkları “0” değerine geliyor. Yani konsol ışıkları yanmıyor. Ayrıca My sense-sport-eco mod seçimleri arasında tepki hissedilmiyor.(Tekrar bir test aracı kullandım bariz bir şekilde hissettim.) Özetle ne seçersen seç hep aynı performansta. Update sonrası aracı sabah 10:00 – 16:00 arasında İstanbul şehir içi trafikte kullanıyorum 10.5 LT altına düşüremedim. 10.5 -10.9 LT arası.
Uzun uğraşlar sonrası sesimi Renault’a duyurdum. En son aracım 6 gün serviste kaldı bunları düzeltmek için fabrika olarak çalışma yaptıklarını söylediler. Aracım bende halen bu şekilde kullanıyorum sabırla çözümü bekliyorum. Servise girecek arkadaşlara da dikkat diyorum update yapıp yapmayacaklarını sorun ve bu sorunların olmayacağı garantisi alın.

Cliofun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,
Lansmandan 1.0 TCE x_tronic RS line aldım. 3 aydır kullanıyorum 2800 km oldu. Şuan pişmanım. Geri vites ekranı ilk çalıştırmada bazen 15-20 sn sonra çalışıyor duruma göre daha geç. Orijinal kamera taktırmak istiyorum Renault ne satıyor nede takıyor. Ayrıca bence batan güneş ve dağ fonu spor hatlara sahip bir araç ekranında sırıtıyor en azından userlardaki resimler fonları olsun. Bu aracı almak isteyenlere duyurulur. Son olarak S&S sorunu için update yapıldı mod seçimlerinde ertesi gün konsol ışıkları “0” değerine geliyor. Yani konsol ışıkları yanmıyor. Ayrıca My sense-sport-eco mod seçimleri arasında tepki hissedilmiyor.(Tekrar bir test aracı kullandım bariz bir şekilde hissettim.) Özetle ne seçersen seç hep aynı performansta. Update sonrası aracı sabah 10:00 – 16:00 arasında İstanbul şehir içi trafikte kullanıyorum 10.5 LT altına düşüremedim. 10.5 -10.9 LT arası.
Uzun uğraşlar sonrası sesimi Renault’a duyurdum. En son aracım 6 gün serviste kaldı bunları düzeltmek için fabrika olarak çalışma yaptıklarını söylediler. Aracım bende halen bu şekilde kullanıyorum sabırla çözümü bekliyorum. Servise girecek arkadaşlara da dikkat diyorum update yapıp yapmayacaklarını sorun ve bu sorunların olmayacağı garantisi alın.

Ben update yaptırmadım aydınlatmalar sürekli sıfırlıyor sebebi nedir acaba?Ben araca 2-3 günde bir biniyorum start stop devreye girmiyor akü %80 altına düşüyor demekki.Kısa mesafe kullanımda 9 litrelere atıyor ama mesafeyi uzattığım zaman örneğin Tuzladan darıcaya gittim 9 dan 5litreye düştü.

Tmrhkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aydınlatmalar bende yazılım sonrası oldu. Update sonrası yada öncesi bence her durumda sorun yazılım. Update öncesi yakıt yorumunuza katılıyorum. Bende de benzerdi. Servise gider iseniz otomatik update yapılıyorlar olabilir dikkat diyorum, bu durumları servis ile konuşmanızda yarar var. Benim gibi pişman olabilirsiniz.

Tommi-Makinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Almayi dusundugum clio5 icin ne kadar cok sikayet ve sorun belirtilmis acikcasi araci almaktan vaz gectim , Clio 4 2019 aracim var ki kalitesini pek begenmiyorum ,demek ki 5 icinde aynis eyler gecerli.

ismailcosgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Clio 4 2017 model 1.5 DCİ 75 joy dan Clio 5 Touch 1.0 TCE Xtronic'e geçiş yaptım.
Clio 5'ten genel olarak memnunum.
Yeni model ile konfor anlamında araç geliştirilmiş, yol sesi daha az alıyor, motor sesi benzinli olmasından kaynaklı yok denecek kadar az, koltukları çok başarılı uzun yolda bel ağrısı yapmıyor.
Dizele göre tabiki 1.0 TCE motor daha fazla yakıyor, fakat aşırı zorlayacak boyutta değil, performans anlamında iki araç eş değer bence, 1.5 DCİ torku yüksekti 1.0 TCE'nin beygiri yüksek.
1.0 TCE motor 3 silindir olmasından kaynaklı rölantide hafif titreme yapıyor. Otomatik olmasından dolayı bu titremeyi göz ardı ediyorum. :)
Clio 5 te ekran çok başarılı, Apple car play ile telefon ile uğraşmadan bir çok işlemi (navigasyon, müzik, arama,watsap mesajlar) halledebiliyorsunuz.

Saygılarımla,

Smtykn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. 7.000 km geldi aracım 1.0 motor otomatik. Benim araçta bir ıslık sesi gibi bir ses var; çalıştığı andan itibaren alttan alttan müzik ya da camlar kapalıysa kulak tırmalıyor. Sizlerde yaşayan var mı böyle bir durum merak ettim? Birde parke vb. Yollarda ön konsoldan mı nerden olduğunu bilmediğin bi gıcırtı da var da onu takıntılısın yok birşey diye geçiştiriyor arkadaşlarım 😅