Yeni clio 5 sahipleri

erayerisik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 1.0 tce otomatik clio 5 Aracımı 05.05.2020 de aldım ve 1 hafta sonra rolantide çalışırken devir saatinde dalgalanma olduğunu ve bunun arabayı silkelediğini fark ettim ve izmir ermat çiğli servise gittim 15.05.2020 yapılan kontroller çerçevesinde klima açıkken bı sorunu yaptığını tespit edip arkadaşlar video çekti ve aracı bana aynı gün teslim etti benimde şikayetim ile alakalı video çekmemi ve merkez ile mailleşeceklerini bildidiler.
Aynı gün ben kendilerine;
• rolantide dalgalanma
• start stop u devreden çıkarınca devir saatinin 1500 / 2000 devirde sabit kalma (hareket etmeden ve gaza basmadan)
Sorunlarım ile alakalı video gönderdim ve bu videoları gönderirken
•klimanın yolda giderken kendini fana alıp bazen soğutup bazen fanda çalıştığını yazdım
Bir hafta sonra aracımı servise getirmemi istediler (sokağa çıkma yasakları ve az personel ile çalışmaları sebebiyeti ile)
Aracım 3,5 hafta serviste kaldı
•yazılım test edildi
•gaz pedal seti değiştirildi (sorun çözülemedi eskisi geri takıldı)
•gaz kelebeği değiştirildi (sorun çözülemedi eskisi geri takıldı)
•gaz kelebeği öğretisi sıfırlandı ve yeniden yapıldı ve sorunun çözüldüğü söylendi !!
•klima kompresör motorunun arızalı olduğu ve fabrikadan tamir mi değişim haberi beklendi ve değişim haberi geldi ancak parça bekliyoruz !!
Ben de aracımı 13.06.2020 tarihinde kompresör değişimi yapılmadan kendi isteğim ile (kompresör geldiğinde gidip değiştireceğim)
Aracı diğer arızalarının giderildiğini test etmek için geri aldım.
13.06.2020 tarihinde servisteki arkadaşa (araçla başından beri o ilgileniyor ve o olmadan işlem yapmıyorlar) devir saati dalgalanması ve silkelenmeile alakalı video attım 😞
Kendisi özel bir durumu sebebi ile izinli ve fabrika teknik merkez sorunu ne yapıcak kimse bilmiyor
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız var mı?

Hocam sorununuz çözüldü mü? Çözüldüyse ne yapıldı? Bilgi verebilir misiniz?

Myimmortal42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bende 1.0 tce xtronic icon satın aldım araçtan memnunum.Eco mod az yakıyor tepkisi ise moda göre iyi aracım da 7 inç multimedya ekran var ama usb den video oynatma yok kitapçıkta fotoğraf ve video usb den oynatılır diyor. Bilgisi olan var mı video oynatılıyor mu bu ekranda?

Myimmortal42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasıl oluyor anlatabilir misiniz usb den denedim tanımıyor videoları sadece fotoğraf açıyor.

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dosyalarının olduğu klasörü açınca, seçip oynatabiliyor diye hatırlıyorum, araç bence değil bakmam lazım.

BoranY

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sorununuz çözüldü mü? Çözüldüyse ne yapıldı? Bilgi verebilir misiniz?
kırmızı ışıkta durduğumda frene basmama rağmen arabanın ileri gitme eğilimini ortadan kaldıran bir güncelleme yaptılar bu işe yaradı, klima kompresörü değişti, şimdi ise start stop arızası ve geri vites sensörünü ileri giderken açma sorunu var ve bunlar için güncelleme bekliyoruz yaklaşık 4-5 aydır beklendiğini biliyorum ve henüz hiç bir gelişme yok

Gurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aranıza Antalya`dan katılıyorum. İlk defa Renault aracım oldu touch 1.0tce xtronic dün itibariyle demir mavi aracımızı teslim aldık. İlk izlenim olarak olumlu görüşü sahibim.
S&s şu an çalışıyor fakat ben kullanmak istemediğimden kapatıyorum. Aracı teslime gittiğimde aküyü şarj ediyorlardı.
Araç 3 silindir olmasından sanıyorum ki biraz titreme var bu da incelediğim kadarıyla normalmiş.
Lastik basınç olayını tam çözemedim.
Allah kimseye kaza bela vermesin.

Smtykn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. 1.0 motor x-tronik var otomatik bende mi şu trim sesleri çok anlamadım. Ön göğüs ekranın altında piyon tuşlarının olduğu kısımdan gıcırtıyı zaten kesemediler. İzolasyon yaptılar bir süre sonra yine başladı. Usta ekran ve piyon tuşları söktü beraber gezdik içerden bi titreme geliyor o da piyon tuşlarından gıcırtı sesi çıkartıyor. Göğüs sökmek lazım dediler ona da ben cesaret edemedim sıfır araba. Yok mu başka bu sorunu yaşayan?

Smtykn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü serviste👍🏼

Turo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, ben de cuma touch paket 1.0 motor otomatik vites aracımı teslim aldım. Kol dayama sipariş etmiştim ama araç teslimatına yetişmedi. Bayi kargo ile size gönderirim sizde rahatlıkla takabilirsiniz dedi. Kol dayamayi orjinal alıp kendi takan oldu mu? Bir de su an aracında kol dayamasi olan varsa bir kaç foto atabilir mi? İnternette bir tane fotosunu görebildim.