Yeni clio 5 sahipleri

Serdarmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 1.0 tce otomatik clio 5 Aracımı 05.05.2020 de aldım ve 1 hafta sonra rolantide çalışırken devir saatinde dalgalanma olduğunu ve bunun arabayı silkelediğini fark ettim ve izmir ermat çiğli servise gittim 15.05.2020 yapılan kontroller çerçevesinde klima açıkken bı sorunu yaptığını tespit edip arkadaşlar video çekti ve aracı bana aynı gün teslim etti benimde şikayetim ile alakalı video çekmemi ve merkez ile mailleşeceklerini bildidiler.
Aynı gün ben kendilerine;
• rolantide dalgalanma
• start stop u devreden çıkarınca devir saatinin 1500 / 2000 devirde sabit kalma (hareket etmeden ve gaza basmadan)
Sorunlarım ile alakalı video gönderdim ve bu videoları gönderirken
•klimanın yolda giderken kendini fana alıp bazen soğutup bazen fanda çalıştığını yazdım
Bir hafta sonra aracımı servise getirmemi istediler (sokağa çıkma yasakları ve az personel ile çalışmaları sebebiyeti ile)
Aracım 3,5 hafta serviste kaldı
•yazılım test edildi
•gaz pedal seti değiştirildi (sorun çözülemedi eskisi geri takıldı)
•gaz kelebeği değiştirildi (sorun çözülemedi eskisi geri takıldı)
•gaz kelebeği öğretisi sıfırlandı ve yeniden yapıldı ve sorunun çözüldüğü söylendi !!
•klima kompresör motorunun arızalı olduğu ve fabrikadan tamir mi değişim haberi beklendi ve değişim haberi geldi ancak parça bekliyoruz !!
Ben de aracımı 13.06.2020 tarihinde kompresör değişimi yapılmadan kendi isteğim ile (kompresör geldiğinde gidip değiştireceğim)
Aracı diğer arızalarının giderildiğini test etmek için geri aldım.
13.06.2020 tarihinde servisteki arkadaşa (araçla başından beri o ilgileniyor ve o olmadan işlem yapmıyorlar) devir saati dalgalanması ve silkelenmeile alakalı video attım ğŸ˜?
Kendisi özel bir durumu sebebi ile izinli ve fabrika teknik merkez sorunu ne yapıcak kimse bilmiyor
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız var mı?

selamlar , bende yeni sahip oldum aynı araca, sizdeki problem bendede var , araç rolantiye gelince sallantı ve ses var lokloklok şeklinde servise gösterdim notmal hatta manuelde daha fazla var dedi , siz bir çözüme ulaştınızmı

Denizci10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 5 kol dayama

Clio 5 Touch için orijinal kol dayama kullanan arkadaşlar var mı ? Yorumunuz nedir ?

Serdarmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinali yok , piyasadakiler çakma.

Denizci10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Serviste takılandan bahsediyorum.Kullananlar var mi

skyline334

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar herkese,

Clio alma arefesindeyim fakat sıfır icon 1.0 xtronic, 2. el icon 1.3 edc arasında kaldım. 1.3 yaklaşık sıfır 1.0'dan 4bin tl daha pahalı. Sizce ne yapmalıyım?

hlylvnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 5 gündüz ledleri sönmüyor

Merhabalar herkese bende yeni 1.0 xtronic touch aracımı aldım sorun mu bilmiyorum farları sadece park yani gündüz ledleri yansın dediğim zaman kapıları kitleyince sönmüyor auto modunda sönüyor normal mi arıza mı var tşkler

autechre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

2021 clio 5 touch sahibiyim. Youtube'da radyo frekans listesinde radyo kanalı kutucuklarında, kanalın radyo logosu varsa gösterildiğine dair bir videoya denk geldim. Benim aracımda radyo kanal logoları görüntülenmiyor. Geçen hafta periyodik bakıma girdim. Teknisyen arkadaşa aracı teslim ederken konudan bahsettim. Öyle bir şeyin söz konusu olmadığını söylediler.

Sizlerde durum nasıl acaba ?

https://youtu.be/h2ZJW3zBV60

capello86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 1.0 xtronic 100bg aracım trafiğe çıkalı 15 ay oldu. Trim sesleri ara ara oluyor ona alıştım. silkelemeyi genelde 50km altında giderken yapıyor. bunu serviste anlattım yazılım attık dediler işe yaramadı. ama şunu farkettim L modunda yapmıyor silkelemeyi devir biraz daha yüksek olduğu için mi bilemedim. Rölantide dalgalanma bende de var. hatta yaz günü bile araç ilk çalıştığında 1100-1200 devirlerde geziyor. Son olarak da marş almama sorunu var. belirli aralıklarla 4-5 kez yaşadım genelde bu sorunu yaşadığımda marş süresi uzun oluyor ama alıyordu. sadece bir kez çalışmadı kontağı kapatıp tekrar çevirdiğimde çalıştı. araçtan genel olarak memnunum ancak bu tip sorunlar can sıkıyor.

CİHAN555

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba. 1.0 tce icon aracımda sonradan takılma lovato ego kit mevcut. Vites d konumda ve boşta iken rölantide baya bir dalgalanma mevcut. Servis fabrika ayarlarına getirdi ancak düzelmedi. 3 silindir muhabbeti sabit zaten. Acaba bu sorunu yaşayıp çözüm bulan arkadaşımız var mıdır?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
6 Şubat 2023 tarihinde 2020 model 17.000 kilometrede Mercan Turuncu renk Clio 5 1.3 TCe 130 EDC Icon alarak bu sayfaya girmeye hak kazandım...:)

image.php