Yeni clio 5 sahipleri

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, ben de cuma touch paket 1.0 motor otomatik vites aracımı teslim aldım. Kol dayama sipariş etmiştim ama araç teslimatına yetişmedi. Bayi kargo ile size gönderirim sizde rahatlıkla takabilirsiniz dedi. Kol dayamayi orjinal alıp kendi takan oldu mu? Bir de su an aracında kol dayamasi olan varsa bir kaç foto atabilir mi? İnternette bir tane fotosunu görebildim.

Tahmin ediyorum size böyle bir ürün gelecek;

Turo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayda ben orijinal verecek diye düşünüyordum ama siz böyle diyince böyle bir cakallik yapacağından şüphe ettim :( umarim bunu vermez aracın orijinal parçası olmadığı çok belli. 2 3 gun sonra arayip soracağım geldi mi vesaire diye. Kolcak gelince yazarım yine buradan teşekkürler.

Turo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar, touch paket aldım ama torpido aydınlatma broşürde standart yazıyor ama benim araçta yok siz de nasıl? Bir de on koltuklar yanlarında perde hava yastığını göremedim touch paketlerde yok mu?

Gurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hazirana kadar olanlarda torpido lambası var sonrakilerde yok. Benim araçta aralık çıkışlı bendede yok ama tesisatı ve yeri hazır torpido sökülüp parça alınıp takmak gerek youtube da videosu var

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio5'i ilk bakımına götüren var mı? Ne kadara yaptırdınız?

NAUTICAL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 5 1.0 Xtronic İcon aldım. 6500 TL ekstradan ödeyip 9.3 inch easylink multimedya navigasyon eklettim. 2020 ekim üretimi araçta en az 8 yıllık harita yüklü. ( Harita versiyonu da yetkili serviste de sordum cevaplayamadılar) Renault ile defalarca görüştüm, servise gittim. Haritayı güncelleyemediler. Kullanım kitapçığında ve Yotube videolarında WİFİ olduğu belirtiliyor. Ama benim aracımda wifi yok. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar, harita güncelleyebilen ya da güncelletebilen kullanıcı var mı?

RNTKADİR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hayırlı akşamlarınız olsun
Benim şuanda clio4 aracım var clio 5 geçmek istiyorum ancak Clio5 1.0 x tronik sanşımanlı araç bulunamıyorum ıcon paket engelli olduğum içinde manuel alamıyorum İzmir’de yaşıyorum İzmir’deki birçok bayı touch 1.3 130 HP elimizde var diyor grupta kullanan varmıdır bilemedim şehir içi ne kadar yakıyor olabilir kullanan var ise bilgi mesajı atarsa sevinirim

Myimmortal42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde gıcırtı geliyor tuş takımı hemen altından klima göstergesi arkası. Peki sorun nasıl çözüldü. Banada servis göğüs sökülmesi gerekir demişti

Sedat U.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Sayın Clio 5 sahibi arkadaşlar, bu forumda ve diğer kaynaklarda görüyorum ki Clio 5'te hazirandan sonraki üretimlerde bir şeyler değişmiş. Öncelikle bu konu çok kafamı karıştırdı özellikle Touch pakette neler değişmiş bilenler paylaşırsa memnun olurum. Bir de bana çok garip gelen bir şey fark ettim, renault sitesinde "1.0 Tce" motora "90 beygir" yazıyor. Oysa ben aracımı aldığım vakit 100 beygir yazıyordu ve ben aracı dinamometreye soktum, 95 beygir verdi zaten. Nasıl şimdi fabrika verisi 90 beygir oluyor ??

Dark Blood

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Touch paketi bilmiyorum ama icon paketteki değişimler youtube da yazıyor 2020 şubat üretimi ile 2020 temmuz üretimi arasındaki farklar. Farlarda ufak bi renk değişimi var, kapı kollarındaki düğmeler 2 den teke düşmüş, arka park lambası 2 den teke düşmüş. Sürüsü tarafı direksiyon solu far ayarları altındaki ufak bozuk para cebi kaldırılmış vb. Ufak tefek maliyet azaltmaya gitmişler. 2020 ler 100 beygir 2021 ler 90 beygir evet. Avrupa emisyon salınım normlarına uyabilmek için düşürmüşler gücü muhtemelen yazılımla.