Clio 4 2020 joy 0.9 hataları

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2019 aralik uretimi touc 0.9 araca sabib, kapılar bende de sert kapatmadan kapanmıyor evet icerdeki hava basıncı ile alakalı evet camlardan biri açıksa rahat kapanıyor ama yine eksiklik bu yoksa piyasadaki her aracin kapilari pencereleri kapali iken sert kapanırdi. Ayni servise 2 defa 2 farkli servise de kapılar icin gittim sonuc değişmedi yine sert kapanıyor . 1 . Ve 2. Vitestesi sorunu ben de yaşıyorum bazen su gibi giriyor bazen surte surte servi yine çözüm bulamadı

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustam ne yaptilarda çözüldü biliyor musunuz ??

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sol kapının sert kapanması dışında sıkıntı yaşamadım, onu da 20.000 bakımında serviste hallettiler...
Araç 2020 model 25 Mart çıkışlı...

Ustam ne yaptılar da çözüldü biliyor musunuz ?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar benim araçtada 1 ve 2. vitese atıp debriyajdan ayağımı çekip gaza basıp aracın ivmelendiği ilk anda alttan tak diye ses geliyor.sizlerdede varmı bu sorun.ayrıca bendede 3.viteste yokuş çıkarken gaza ilk bastığımda araç kesik kesik ivmeleniyor hemen sonra düzeliyor.sizlerde bu durum vramı

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı kullanırken çok fazla düşük devirde kalırsanız eğer araçta turbo yeteri kadar devreye giremediği için araç bazen saçmalama yapabiliyor. Örnek veriyorum kendi aracımda 2. Viteste 16-17 km hızla sabit şekilde gidemiyorum gaz yemiyor gibi silkeleme yapıyor. Devri genel itibari ile 1500 altına düşürmemek gerekiyor. Zaten motor sesinden de zorlandığı anlaşılıyor. Motorun esas çalışma karakteri 2000 devir üzerinde görüldüğünü düşünüyorum. 2000 devir ve üzeri araç hem çok canlı hem de sessiz ve silkeleme yapmadan devam ediyor. Genel olarak durumu ben bu şekilde değerlendirdim. Ne kadar güçlü motor desekte düşük hacimli olduğunu da unutmamak gerekir. Alttan tak sesinin gelmesi normal çünkü eski aracım 2013 model clio idi onda da aynı şekilde ses geliyordu biraz gaz verip ayağı daha yumuşak çekerseniz sesin gelmediğini göreceksiniz. Herkese keyfili sürüşler diliyorum.

Tolga Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
*Sabah ilk soğuk çalıştırmada tak sesi kesinlikle oluyor degişmedi
*Sadece geriye takarken biraz sıkıntı oluyor geçmiyor aralıkları cok ona alışamadım problem degil ama bütün arabalarda oluyo aşagı yukarı(ucuz segment)
*ön kapıların sert kapanması
*sol kapı tutma yerinde cidden uyuz bi ses geliyo ve teyp in sag üst kısmından bastırdıgınız zaman can sıkıyor bazen.
*En uyuz oldugum tarafı 1v2 viteste yokuşu cıkarken motor alt devirde zorlanırsa sanki arabanın altından küt küt diye ses geliyo

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
*Sabah ilk soğuk çalıştırmada tak sesi kesinlikle oluyor degişmedi
*Sadece geriye takarken biraz sıkıntı oluyor geçmiyor aralıkları cok ona alışamadım problem degil ama bütün arabalarda oluyo aşagı yukarı(ucuz segment)
*ön kapıların sert kapanması
*sol kapı tutma yerinde cidden uyuz bi ses geliyo ve teyp in sag üst kısmından bastırdıgınız zaman can sıkıyor bazen.
*En uyuz oldugum tarafı 1v2 viteste yokuşu cıkarken motor alt devirde zorlanırsa sanki arabanın altından küt küt diye ses geliyo

bunların hepsi benım aracta var ozellıkle kapıların kapanmaması ayrı bır dert. sabahları ılk calıtırmamda torpıdonun altından motor kısmından titreme sesı gelıyor motor ısınınca o ses gıdıyor servıse aldım motor takozu dedıler degıstırdıler ama yıne sorun degısmedı ozellıkle ılk calıstırmada rolantı sesı ıle bırlıkte ve gazı basıp bıraktıktan sonra ses artıyor . çok acayip basın agırmasın sıfır arac alıyorsun ama daha 11 aylık aracta cam sıleceklerı klıma kompresoru motor takozu vs vs degısmeyen sey kalmadı

Omrdml

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Ön kapılarda ki kapanmama sorunu bende de mevcut. Özellikle şoför kapısında. Sizinkine ek olarak bende ön kaput kapanmama sorunu var :) Ne kadar denediysem kendi ataletiyle kapanmıyor. İlla ilk tutucu kilit devreye girdikten sonra elimle cidden kuvvet uygulamam gerekiyor. Şu pandemiden vakit bulursam insallah servise götüreceğim.