Clio 4 2020 joy 0.9 hataları

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
2013 clio 1.5 icon aracım var. Klima gazı basılmıştı ama klima hep kafasına göre soğutuyor. Bazen buz gibi yapıyor, bazen o kadar soğutmuyor, bazen de uzun yolda klima ayarıyla oynayınca (derece veya hızıyla) sıcak üflemeye başlıyor. Aracı durdurup 10 dk bekledikten sonra çalıştırınca kendine geliyor, yoksa ne yaparsam yapayım soğuk üflemiyor.

Sanayide klimacıya söylemiştim, konsolu söküp bakmamız gerekiyor demişti.

Ben de sökerken yıpranır ve düzgün takamazlar diye söktürmedim. 1 yıldan fazladır böyle kullanıyorum.

Ek olarak arabaya kartı taktığımda, son çalıştırmada klima açıksa tak tak tak tak ses geliyor. (Bu ilk başlarda tık tık şeklindeydi, sonra tak tak oldu).

Buna da araca fare vb girmesin diye olan aşağıdaki klape kapaklarının kapanma sesi, değişmesi uzun iş dedikleri için değiştirmemiştim.

Soğutmayla ilgili öneriniz var mı? Önceki mesajlarda “gaz pedalının yanındaki evaporatör sondasını bantlayarak çözdük” demişler, o ne demek?
klimandaki sorunun çözümü çok basit.senin sorununun evopatör sondası ile alakası yok.kompresör üzerindeki kontrol valfini değiştir.sotunun yüzde yüz çözülecek.tamircinin vs dediklerini dinleme.300 liraya kompresör kopntrol valfi al bunu değiştirin de sadece.sorunun düzelecek

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klimandaki sorunun çözümü çok basit.senin sorununun evopatör sondası ile alakası yok.kompresör üzerindeki kontrol valfini değiştir.sotunun yüzde yüz çözülecek.tamircinin vs dediklerini dinleme.300 liraya kompresör kopntrol valfi al bunu değiştirin de sadece.sorunun düzelecek

Çok teşekkürler. Onu değiştirmek için konsol sökülecek mi? Söktürmek istemiyorum.

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konsol ile alakası yok.klima kompresörünün üzerinde valf.motor kısmında klima kompresörünün üzerinde valf

Çok sağolun, en kısa zamanda dediğiniz gibi baktırcam.