Clio 4 2020 joy 0.9 hataları

Celyx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar, 2020 Kasım trafik çıkışlı 0.9 Tce 90HP aracım var. Şöför kapısı bende de aynı şekilde biraz sert uygulamadıkça kapanmıyor. Slikonlar yeni düzelir diye bekledim ancak 1000 km oldu hala aynı.

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
düzelmiycek ne kadar km geçerse geçsin.aracın hava tahliyeleri sıkıntılı.camın biri açıkken kapıyı kapatmayı dene rahatça kapandığını göreceksin

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
içimi kararttı bu araba

Celyx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genel olarak bahsedilen problemlerin hiçbiri bende yok. Viteslerde sorun yaşamadım, klima gayet iyi ve soğuk. İvmelenmesi, çekiş kuvveti gayet iyi. Tek derdim ön şoför kapısı oda herkeste varmış sanırım. Serviste ayarlatmaya çalışacağım. Birde motor soğutma suyunda düşüş oldu bundan da bahsedilmiş neden kaynaklandığını bulmak gerekir. Genel olarak araçtan memnunum :) karamsar olmayın.

mrtcndrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba; bende foruma yeni katıldım, 2020 temmuz 0.9 Joy araç sahibiyim, ilk aldığım aylarda benzer "sorunlardan" bende muzdariptim, Youtube'de bir arkadaşımızın çektiği videodan sonra soğutma suyunu kontrol ettim ve benim aracımda da minimum seviyeye düştüğünü gördüm. Servisle görüştüm, su ilavesi yaptılar şu an eksilme yapmıyor.
Klima olayına gelince, ben İzmir'de yaşıyorum ve genel olarak sıcak seven biri değilim dolayısıyla evet bence de iyi soğutmuyor ama eşim klimada üşüyor.(biraz göreceli bir eksik olmakla beraber, bence klima kompresörü küçük üretilmiş ve klima borusu, motorun çok yakınından geçtiği için ısı kaybı yaratıyor.)
Geri vitese geçmede bende sorun yaşıyorum servise de belirttim normal dediler. (Bence değil, mühendisliği iyi olmayan bir şanzıman yada üretim maliyetleri ile ilgili bir durum)
Kapıların kapanmasında ise; arkadaşlar haklı. Hava sıkışıp basınç oluşturduğu için camlar kapalıyken biraz sert kapatmak gerekiyor. Cam biraz açık olsun lütfen aynı alışkanlıkla kapatmayı deneyin bu kez de çok sert kapanmış oluyor.
Tüm bunlara 1 senenin sonunda genel bir baktığımda ise araçtakilerin bir sorun olmadığı, mühendisliğinin ve üretiminin bu şekilde yapıldığı kanaatindeyim. Renault'un bir tercihi bu yani. Biraz amiyane bir tabir olacak belki ama " ne kadar ekmek, o kadar köfte" durumu görüyorum. Giriş paket bir araç olarak değerlendirdiğimizde Turbo benzinli bir araç olması, hız sabitleyici olması, bluetooth müzik ve telefon olması bence hala bu aracı diğer giriş seviyesi B sınıfı araçlar arasında çok mantıklı kılıyor. Herkese paylaşımları için teşekkür ediyorum. Kazasız sürüşler diliyorum.

Celyx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba; bende foruma yeni katıldım, 2020 temmuz 0.9 Joy araç sahibiyim, ilk aldığım aylarda benzer "sorunlardan" bende muzdariptim, Youtube'de bir arkadaşımızın çektiği videodan sonra soğutma suyunu kontrol ettim ve benim aracımda da minimum seviyeye düştüğünü gördüm. Servisle görüştüm, su ilavesi yaptılar şu an eksilme yapmıyor.
Klima olayına gelince, ben İzmir'de yaşıyorum ve genel olarak sıcak seven biri değilim dolayısıyla evet bence de iyi soğutmuyor ama eşim klimada üşüyor.(biraz göreceli bir eksik olmakla beraber, bence klima kompresörü küçük üretilmiş ve klima borusu, motorun çok yakınından geçtiği için ısı kaybı yaratıyor.)
Geri vitese geçmede bende sorun yaşıyorum servise de belirttim normal dediler. (Bence değil, mühendisliği iyi olmayan bir şanzıman yada üretim maliyetleri ile ilgili bir durum)
Kapıların kapanmasında ise; arkadaşlar haklı. Hava sıkışıp basınç oluşturduğu için camlar kapalıyken biraz sert kapatmak gerekiyor. Cam biraz açık olsun lütfen aynı alışkanlıkla kapatmayı deneyin bu kez de çok sert kapanmış oluyor.
Tüm bunlara 1 senenin sonunda genel bir baktığımda ise araçtakilerin bir sorun olmadığı, mühendisliğinin ve üretiminin bu şekilde yapıldığı kanaatindeyim. Renault'un bir tercihi bu yani. Biraz amiyane bir tabir olacak belki ama " ne kadar ekmek, o kadar köfte" durumu görüyorum. Giriş paket bir araç olarak değerlendirdiğimizde Turbo benzinli bir araç olması, hız sabitleyici olması, bluetooth müzik ve telefon olması bence hala bu aracı diğer giriş seviyesi B sınıfı araçlar arasında çok mantıklı kılıyor. Herkese paylaşımları için teşekkür ediyorum. Kazasız sürüşler diliyorum.

Bilgilendirme için teşekkürler. Soğutma suyuna ne kullandılar bilginiz var mı? Bende açık fosforlu yeşil bir renk var. Yerine saf su koymayı düşünüyordum ancak max ile min arasında bir yerde olduğu için hala ağırdan alıyorum servise gitmeye fırsat bulamadım.

mrtcndrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise götürdüğümde, soğutma suyu kabını açtı. Su seviyesi basınç değişiminden dolayı yükseldi daha sonra normal içme suyu(erikli,sırma vb) su ilave etti. Kesinlikle başka birşey ilave edilmemesi gerektiğini söyledi. Sanırım su ve antifiriz karışım oranı var o nedenle su ilave ediliyor. Çok hakim olmadığım bir konu.

Dairomoreno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de genel olarak yok bu problemler. klima iyi gayet klima gazını kontrol ettirsin sorun yaşayanlar ya da başka bir problem olabilir. Geri vites ve soğutma suyu problemi bende de var.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
2019 ve 2020 model clio 4 lerde bu kadar sıkıntıyı okudukça 2014 model clio 4 aracıma dua ediyorum bu yazılanların hiç biri bende yok ne kapı ne vites ve sogutma suyu maşallahı var taş gibi uzun yol olsun şehir içi olsun her yolda canavar gibi gidiyor geliyor.düzenli bakım temiz filitreler temiz yakıt ve sakin kullanım ile 7 yıldır yollardayım.herkese kazasız belasız bol keyifli sürüşler İzmir'de olan var ise her zaman clio hakkında yardımcı olurum

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
2013 clio 1.5 icon aracım var. Klima gazı basılmıştı ama klima hep kafasına göre soğutuyor. Bazen buz gibi yapıyor, bazen o kadar soğutmuyor, bazen de uzun yolda klima ayarıyla oynayınca (derece veya hızıyla) sıcak üflemeye başlıyor. Aracı durdurup 10 dk bekledikten sonra çalıştırınca kendine geliyor, yoksa ne yaparsam yapayım soğuk üflemiyor.

Sanayide klimacıya söylemiştim, konsolu söküp bakmamız gerekiyor demişti.

Ben de sökerken yıpranır ve düzgün takamazlar diye söktürmedim. 1 yıldan fazladır böyle kullanıyorum.

Ek olarak arabaya kartı taktığımda, son çalıştırmada klima açıksa tak tak tak tak ses geliyor. (Bu ilk başlarda tık tık şeklindeydi, sonra tak tak oldu).

Buna da araca fare vb girmesin diye olan aşağıdaki klape kapaklarının kapanma sesi, değişmesi uzun iş dedikleri için değiştirmemiştim.

Soğutmayla ilgili öneriniz var mı? Önceki mesajlarda “gaz pedalının yanındaki evaporatör sondasını bantlayarak çözdük” demişler, o ne demek?