TomTom Carminat (live olmayan) Harita Güncelleme... ÇÖZÜLDÜ.

hmsolak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım Grand Scenic III (navigasyon carminat tom tom live olmayan model) ve harita güncelleme konusunda takılan arkadaşlar özelden mesaj atabilir.

Bir arkadaşımızın desteği ile harita güncelleme yöntemi yeniden düzenlenmiştir:

yadi.sk/d/-IuAi5_MkQTsCg (Patchli Navcore 8843 linki)

Carminat tom tom harita güncelleme

DİKKAT; orijinal kartın haricinde başka kartta yapın ve bu işlemler öncesinde bilgisayarınızın virüs korumasını kapatın çünkü crack uygulamaları virüs olarak algılanıp bloke ediliyor.

1. Kendi orijinal kartınızdaki loopdir klasörünü fat32 formatlı sd karta kopyalayın.
2. Patch’li navcore 8843 klasörünün içeriğini sd karta kopyalayın.
3. Carminattools klasörünü sd karta kopyala
4. fast activate klasörünün içindekileri sd kartın ana dizinine kopyalayın
5. Yüklemek istediğiniz haritayı içeren son klasörü sd karta kopyalayın
6. Notepad ile “meta” adında bir metin belgesi açınız, içine sd karta yüklediğiniz haritanın meta kodunu ekleyip kaydedip dosyayı kapatın. Örnek : “Turkey v1050.10182
B6 7A 4B 3D 6F 79 CC 4C A5 DE 35 9F 7B C1 19 24 Turkey-102450.meta” (tırnak işaretleri dahil değildir)
7. Carminattools klasörüne girip Carminattools uygulamasını çalıştırın, açılan mavi ekran üzerine 1 kere imleci tıklatıp çıkan yazılar kaybolana kadar bekleyin ve uygulamayı kapatın. Sonrasında kartın ana dizinindeki klasörleri kontrol ettiğinizde “ttgo.bif” isimli dosyanın oluştuğunu göreceksiniz
8. Son olarak “FastActivate” uygulamasını çalıştırın ve çıkan ekranda 2. Sekmedeki Patch maps sekmesine tıklayın, ardından enter tuşuna basın ve Quit sekmesine tıklayıp uygulamada çıkın.
9. Tomtom home uygulamasını bilgisayarda açıp trafik ve sesler sekmesinden sesler sekmesine gidip ilk iki ses dosyasını yükleyin

Bütün işlemler bu kadar, güle güle kullanın….

Carminattools ve FastActivate dosyalarını özelden mailinizi verirseniz iletirim.

Mp3 uygulama videosu

http://www.dostlarforum.com/dostlarf...ncel-haritalar
(Güncel haritalar linki)
Merhabalar dediğiniz hepsini uyguladım lakin kartı taktığımda harita bulunamadı hatası veriyor. ben bu işlemi renault latitude için uyguladım. sistem olarak wince yoksa başka bir uygulamamı bilmiyorum.
bu da cihazın özellikleri

DeviceName=TomTom Carminat LIVE
DeviceVersionHW=beaumont
DeviceSerialNumber=IB15
DeviceUniqueID=AK7ZN
SDCardId=035344535530384
RamDiskVersion=2014
BootLoaderVersion=839

LinuxVersion=1574740
ApplicationVersionVersionNumber=9884
ApplicationVersion=1609031.550
VehicleBrand=Renault
VehicleModel=
VehicleOptions=
VehicleIdentification=VF1LT1
UserLanguage=English UK

Son düzenleme:

burak26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Benim kartı pc ye takınca Live olarak görünüyor TOMTOM HOME üzerinden. Ancak araçta LIVE sekmesi yok. Çoğu fotoda live sekmesi gördüm. Cihaz farklı kart farklı olabilir mi ?

Birde navigasyon ekranında yol çizgilerini göster var ama pasif durumda. Nasıl aktif edebilirim ?

NZb3pXh

NZb3pXh

NZb3pXh

Araç 2011 LATITUDE 1.5 DCI

NZb3pXh

Son düzenleme:

Deepblue16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S. A 2014 model megane 3 var gt line carminant siatem haritalarını nasıl güncelliyebilirim uyumlu ve yeni sürümü varmıdır burdaki haritalar içinde

yasin186

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım Grand Scenic III (navigasyon carminat tom tom live olmayan model) ve harita güncelleme konusunda takılan arkadaşlar özelden mesaj atabilir.

Bir arkadaşımızın desteği ile harita güncelleme yöntemi yeniden düzenlenmiştir:

yadi.sk/d/-IuAi5_MkQTsCg (Patchli Navcore 8843 linki)

Carminat tom tom harita güncelleme

DİKKAT; orijinal kartın haricinde başka kartta yapın ve bu işlemler öncesinde bilgisayarınızın virüs korumasını kapatın çünkü crack uygulamaları virüs olarak algılanıp bloke ediliyor.

1. Kendi orijinal kartınızdaki loopdir klasörünü fat32 formatlı sd karta kopyalayın.
2. Patch’li navcore 8843 klasörünün içeriğini sd karta kopyalayın.
3. Carminattools klasörünü sd karta kopyala
4. fast activate klasörünün içindekileri sd kartın ana dizinine kopyalayın
5. Yüklemek istediğiniz haritayı içeren son klasörü sd karta kopyalayın
6. Notepad ile “meta” adında bir metin belgesi açınız, içine sd karta yüklediğiniz haritanın meta kodunu ekleyip kaydedip dosyayı kapatın. Örnek : “Turkey v1050.10182
B6 7A 4B 3D 6F 79 CC 4C A5 DE 35 9F 7B C1 19 24 Turkey-102450.meta” (tırnak işaretleri dahil değildir)
7. Carminattools klasörüne girip Carminattools uygulamasını çalıştırın, açılan mavi ekran üzerine 1 kere imleci tıklatıp çıkan yazılar kaybolana kadar bekleyin ve uygulamayı kapatın. Sonrasında kartın ana dizinindeki klasörleri kontrol ettiğinizde “ttgo.bif” isimli dosyanın oluştuğunu göreceksiniz
8. Son olarak “FastActivate” uygulamasını çalıştırın ve çıkan ekranda 2. Sekmedeki Patch maps sekmesine tıklayın, ardından enter tuşuna basın ve Quit sekmesine tıklayıp uygulamada çıkın.
9. Tomtom home uygulamasını bilgisayarda açıp trafik ve sesler sekmesinden sesler sekmesine gidip ilk iki ses dosyasını yükleyin

Bütün işlemler bu kadar, güle güle kullanın….

Carminattools ve FastActivate dosyalarını özelden mailinizi verirseniz iletirim.

Mp3 uygulama videosu

http://www.dostlarforum.com/dostlarf...ncel-haritalar
(Güncel haritalar linki)
Carminattools ve FastActivate programlarını gönderebilir misiniz? yasincimen@msn.com

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba,

talimatlarda 5.sırada yer alan işlemi doğru yaptığınızdan emin olun; orada "son klasörü" derken şunu kast ediyor : haritanın içinde yer aldığı klasör başka klasörlerin içinde yer alıyor sizin yapmanız gereken baştaki klasörleri geçip harita dosyalarının içinde olduğu son klasörü kopyalayıp SD kartınızın ana dizinine kopyalamanız.

eğer bunu doğru yaptıysanız başka bir yerde hata yapmış olabilirsiniz. Umarım budur ve kolayca çözülür, sağlıklı günler dilerim.

Merhabalar dediğiniz hepsini uyguladım lakin kartı taktığımda harita bulunamadı hatası veriyor. ben bu işlemi renault latitude için uyguladım. sistem olarak wince yoksa başka bir uygulamamı bilmiyorum.
bu da cihazın özellikleri

DeviceName=TomTom Carminat LIVE
DeviceVersionHW=beaumont
DeviceSerialNumber=IB15
DeviceUniqueID=AK7ZN
SDCardId=035344535530384
RamDiskVersion=2014
BootLoaderVersion=839

LinuxVersion=1574740
ApplicationVersionVersionNumber=9884
ApplicationVersion=1609031.550
VehicleBrand=Renault
VehicleModel=
VehicleOptions=
VehicleIdentification=VF1LT1
UserLanguage=English UK

adri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, dosyaları bende rica edebilirmiyim? daha yeniyim aranızda yeni yeni kurcalıyorum :) emre_cevirme@hotmail.com

Son düzenleme:

yucelhuner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, bende bugün itibariyle 2011 LATITUDE 1.5 DCI sahibi oldum, navigasyon için Carminattools ve FastActivate programlarını rica edecektim. yucelhuner@gmail.com şimdiden teşekkür ederim.

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba, bende bugün itibariyle 2011 LATITUDE 1.5 DCI sahibi oldum, navigasyon için Carminattools ve FastActivate programlarını rica edecektim. yucelhuner@gmail.com şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız sağlıklı güzel günlerde kullanın, dosyaları gönderdim, kolay gelsin.