Talisman Garantiden Yapılan İşlemler/Değiştirilen Parçalar

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet. Geçtiğimiz hafta servise götürdüm. Yaptılar yoğun olduğum için detay öğrenemedim ancak far soketleriniz iyileştirildi dedi oradaki hanımefendi bana. Şuan için sıkıntı yok. Mais Boğaziçi şubesinden memnunum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Evet. Geçtiğimiz hafta servise götürdüm. Yaptılar yoğun olduğum için detay öğrenemedim ancak far soketleriniz iyileştirildi dedi oradaki hanımefendi bana. Şuan için sıkıntı yok. Mais Boğaziçi şubesinden memnunum.
Geçmiş olsun.Gündüz farı değişimi yapmamalarına yani ledlerin arızalı olmayışına sevindim.
Özellikle sıcak havalarda motor bölmesi çok fazla ısınmış oluyor.Kabloların soket bağlantı yerlerinde kablolar cıplak.Sonra kablo izolasyonu başlıyor.Şimdi olmasa bile zaman gectikçe o acik yerlerde ısı kaynaklı materyal sıkıntıları başlayabilir.Belki sizin olayda böyle bir şeyden kaynaklanmış olabilir.
Problemin çözülmüş olmasına sevindim.

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olabilir dikkat etmek lazım. Teşekkürler.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımda sağ koltuk masaj motor arızası ile sağ koltuk başlığının ses yapması sorununu için dün servise çağırdılar parçalar gelmiş . Akşam aracı teslim aldım sağ koltuk problemide tamamen cözülmüş durumda şimdilik hiç bir sıkıntı yok araçda inşallah servis bakımına kadar bir sıkıntı cıkmaz temennisi ile yola devam :)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aracımda sağ koltuk masaj motor arızası ile sağ koltuk başlığının ses yapması sorununu için dün servise çağırdılar parçalar gelmiş . Akşam aracı teslim aldım sağ koltuk problemide tamamen cözülmüş durumda şimdilik hiç bir sıkıntı yok araçda inşallah servis bakımına kadar bir sıkıntı cıkmaz temennisi ile yola devam :)

Sizin adınıza sevindim.İnşallah başka bir problem çıkmaz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar merhaba.
Aracımın sağ dış stop lambası buğulanma gerekçesi ile garantiden değiştirildi.Öncekii ve sonraki halini gösteren bir video hazırladım.;

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar merhaba.

Bundan yaklaşık 3 hafta kadar önce Haziran ayı sonunda yaptırdığım periyodik bakımdan yarım kalan ufak tefek işler için servise gittim. Yarım kalan işler ;

-Bülten ile değiştirilen ve yukarıda bu konuda da paylaşılan ön teker salıncak sabitleme saplaması değişimi sonrası oluşan hafif sağa çekme problemi,

-Ambiyans aydınlatma ledlerinde ilk başlangıçta meydana gelen ışık şiddeti dalgalanması,

-Kaput kilidi üzerinde bulunan ve kilidin açık olduğunu gösteren mikrosüvicin işlevini yerine getirmemesi,

-Bununla birlikte bu konunun ilk sayfalarında paylaştığım sensör kısmında oluşan çatlak sonrası garantiden ön cam değişimi esnasında söküp takarken servis tarafından kırılan kamera altı siyah üçgen parçanın da geldiğini söylediler ve bu işler için işlem başladı.

--Sağa çekme sorunu için rot ayarı yaptılar.Ücret talep etmediler.

--Kamera altındaki parça değişimi garantiden yapıldı.

--Ledlerdeki durumun normal olduğu söylendi.Ancak probleme izinde olan asıl çalışan tekrar bakacak.Bu konuda bastırmaya devam edeceğim.

--Showroom daki diğer talisman,megane 4 ve kadjar'ı da kontrol ettim.Sanırım orjinal alarmı monte edince aktive oluyor ya da ddt4all ile açılması gerekiyor.

Değişen eski üçgen trim parçasının fotoğrafları;

Q2d6Yy.jpg

b6onMZ.jpg

dBV1ZD.jpg

5yOZmz.jpg

4zJEqA.jpg

Emrenova

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selamlar bir ay önce 2016model talisman aldım sağ teker bilyasından uğultu ve vurma sesi geliyor servise gitsem garantisi varmı dır bana masraf çıkarırlarmı

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar selamlar bir ay önce 2016model talisman aldım sağ teker bilyasından uğultu ve vurma sesi geliyor servise gitsem garantisi varmı dır bana masraf çıkarırlarmı

Aracınız hayırlı olsun.Güle güle kazasız belasız kullanmanızı dilerim.Aracın bakımları düzenli yapıldı ise garanti 3 yıl olduğundan servis tarafından ücretsiz değiştirilmesi lazım.Hangi ilde ikamet ediyorsunuz?

Emrenova

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakaryadayım ernaz buradaki servis benden önceki sahibi düzenli olarak yaptırmış bakımlarını umarım ilgilenirler