Clio 4 orj teyp tertemiz ses

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bu işten uzman olduğunuz kesin.. MaşaAllah güzel güzel anlatıyorsunuz

ben yazılarınızdan kısaca şunu anladım uygun ama etkili bir değişim istiyosak (ki elbette ) ve blututtan da vazgeçemiyorsak linkte verdiğiniz teyp tek başına çok şeyi değiştirebilir görünüyor doğru mudur?

belki ilave olarak önlere tweeter da konabilir

hocam dediğim teybi al, dediğim hoparlörü al, arkada zaten hoparlör varsa onu kullan yoksa orijinalde önde söktüğünü arkaya tak, ayrıyetten tweetera gerek yok bu şekilde takımı kur beğenme.

ulan bana atıyorum teyp 400,hoparlör 120,montaj 150= 670tlye mal oldu bir haltada benzemedi de sana burada herkes huzurunda söz ben parasını ödeyecem okadarki güveniyorum oluşacak farka.

gidip 10000tllik ses sistemi farkı beklemeyin,yada subwoofer varmış gibi bass beklemeyin bass eskisinden farklı olmaz ama ses kalitesi muazzam derecede değişecek söz.

özellikle çok iyi kaydedilmiş şarkıları indirin usb'ye öyle deneyin.

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
son soru bunun blutut bağlantısı için ekstraya aparat almam gerekiyor mu? direksiyon bağlantısı için de ekstra bağlantıya gerek var mı şimdiden teşekkür ederim

hocam dediğim teybi al, dediğim hoparlörü al, arkada zaten hoparlör varsa onu kullan yoksa orijinalde önde söktüğünü arkaya tak, ayrıyetten tweetera gerek yok bu şekilde takımı kur beğenme.

ulan bana atıyorum teyp 400,hoparlör 120,montaj 150= 670tlye mal oldu bir haltada benzemedi de sana burada herkes huzurunda söz ben parasını ödeyecem okadarki güveniyorum oluşacak farka.

gidip 10000tllik ses sistemi farkı beklemeyin,yada subwoofer varmış gibi bass beklemeyin bass eskisinden farklı olmaz ama ses kalitesi muazzam derecede değişecek söz.

özellikle çok iyi kaydedilmiş şarkıları indirin usb'ye öyle deneyin.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
son soru bunun blutut bağlantısı için ekstraya aparat almam gerekiyor mu? direksiyon bağlantısı için de ekstra bağlantıya gerek var mı şimdiden teşekkür ederim

Bluetooth bağlantısı için extra birşey lazım değil, içinden bu arada mikrofonda çıkıyor ve görüşmeler baya net.

sadece kumanda aparatı almanız lazım, üyelerimizden cotega dı galiba adı Engin abi aparat yapıyor cuzi 60-70tlye.

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
paylaştığınız konuya baktım sadece sony ve pioneer için demiş ama ben mi kaçırdım acaba?

Bir de çerçeve almaya gerek var mı orjinal çerçevesine giriyor mu teyp?
Bluetooth bağlantısı için extra birşey lazım değil, içinden bu arada mikrofonda çıkıyor ve görüşmeler baya net.

sadece kumanda aparatı almanız lazım, üyelerimizden cotega dı galiba adı Engin abi aparat yapıyor cuzi 60-70tlye.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
paylaştığınız konuya baktım sadece sony ve pioneer için demiş ama ben mi kaçırdım acaba?

Bir de çerçeve almaya gerek var mı orjinal çerçevesine giriyor mu teyp?

yok güncel haliyle alpine jvc kenwood'da ekledi, derinlik anlamında sığar ama az birşey kesme gerektirebilirki kesilen noktalar teypten çıkan çerçeveyle kapatılır.

sagaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mr clio hocam bu konuda epey bilgilisiniz ve bizim için bulunmaz nimetsiniz öncelikle teşekkür ediyorum.Bende bu konuyu okumadan önce joy aracıma hoparlör eklemek istedim ve arkalar için Sony XS-FB1330 13cm hoparlör taktım.sonuç kötü tabii ki.Önler içinde Sony XS-FB1730 17cm hoparlör alıp onları da değiştirmek istiyorum.Teyp orjinal kalmak suretiyle sadece anfi taksam bu sisteme ses performansı artmaz mı?İkinci alternatif olarak söylediğiniz teyp alsam anfisiz sadece teyple yine kaliteli ses alabilir miyim?[h=1][/h][h=1][/h]

sagaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haftasonu ön hoparlörlerimin yalıtımını gerçekleştirdim.ses kalitesini hiç tahmin etmiyordum ama beğendim.Özellikle bass'ları orjinal hoparlöre göre çok daha iyi almaya başladım.tizlerde zaten sorun yok.Şimdi arkalara 17 cm sony leri aldım..Orjinaller boşa çıkacak.Tadilatını yaptıktan sonra onları da bağlayacağım.Akustik yaratacağından sesin daha güzel geleceğini tahmin ediyorum.Görüşlerimi daha sonra paylaşırım.

fatihg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne yaparsanız yapın ama mutlaka orjinal teybi değiştirin. beş para etmez, saçma sapan ses çıkarmaktan başka bir işe yaramıyor, üstüne kurduğunuz sistemi de rezil ediyor.
daha önce yine bu konuda yazmıştım, "3bin TL lik ses sistemi yaptırdım ama memnun kalmadım, müzik zevki alamıyorum, sesi yükseltince bozuluyor, sub uğultu yapıyor vb vb." diye. (2 twitter, 2 ön kapı hoparlör, 2 arka kapı component, 30cm sub ve anfi) sistemi yaptırdığım ustaya atıp tutanlar da oldu :) ama problemin kaynağını bulduk sonunda, ben kendisine güveniyordum zaten ve ustam da temize çıkmış oldu.
neyse biraz daha araştırdıktan sonra "3bin verdik 500 daha veririz ne olacak" diyerek orjinal teybi değiştirmeye karar verdim. Sony'nin bluetooth lu bir modelini aldım, forumdan kolega35 adlı arkadaşa da kumanda devresini yaptırdım. (kendisine tekrar teşekkür ediyorum buradan, sorunsuz çalışıyor)
ses muazam değişti, bu kadar farkedeceğini bilsem daha ses sistemi yaparken teybi de değiştirirdim. hatta bazı arkadaşlar için teybi değiştirip güzel bir hoparlör takılırsa anfi sub vb. bile gerekmeyecektir. şimdi yeni araba alcak olsam bu ses sistemini söker yenisine takarım, o derece farketti ses kalitesi.
cliosony.jpg

sagaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun zamandır konuyu takip ediyorum.Bende aracıma ses sistemi yapmaya çalışıyorum.Teybin kesin değişmesi gerektiğini düşünenlerdenim bende.Hiçbir ayar yapamadığınız çok kötü bir teyp var gerçekten.Teyp arkası kısa olduğundan bende başlarda sony 400bt-410bt bakmıştım.Aslında teyp güzel ama çoğu ilk olarak pioneer öneriyor.Sizin teyp ile görüşlerini nasıl?Biraz daha bilgi verebilir misiniz?Sistemde neler kullandınız?

fatihg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pioneer kullanmadım test etmedim, ama bazı yerlerde sony den daha iyi olduğunu dile getiriyorlar. bluetooth sizin için elzem değilse bu fiyatlara pioneer da bulunuyor.
Eskiden beri sony markasını gerek ses gerek görüntü sistemlerini kalite olarak beğenirim, çocukluğum da sony walkmanle geçti belki bu yüzden sony markasına karşı biraz sempatim var, biraz hasarlı olsa da hala evde saklarım. :)
hb yorumlarını da okuduktan sonra bu teybi tereddüt etmeden aldım. daha iyisi mutlaka vardır ama bu fiyat aralığında (450-500) bana beklediğim ses kalitesini verdi, pişman etmedi.

cliodaki çerçevenin oval olmasından kaynaklı kenarlarda biraz boşluklar var ama takıntılı değilseniz rahatsız edici değil.
aldığım sony teyp, cliodan çıkan orj kadar kısa değil, CD çalabilen modellerin boyutunu bilmiyorum ama ona yakın sanıyorum. konsola montaj konusunda sıkıntı çıkarmadı. anten girişi farklı, araya bir adaptör kablo takılması gerekti.
radyo çekim kalitesini pek beğenmedim, hatta ustama tekrar gittim acaba anten tam oturmadı mı diye ama montajda sorun yoktu, daha çok bluetooth ile müzik dinleyeceğim için şu an çok kafaya takmadım bu konuyu.
telefon görüşmesini henüz tam deneyemedim, bir iki arama geldi telefondan cevapladım ama ses gelmedi, görüşmeyi telefon üzerinden devam ettirdim, bunu biraz daha kurcalamam gerekiyor.
ses kalitesi kesinlikle farketti, müzik dinlemekten tekrar zevk almaya başladım. sesi yükselttikçe bozulma yapmıyor. eski orj teyp ile müzik dinlerken, "3binlik pergformans görmedim", "beğenmedim" hatta "senin hoparlör mü patlak" diyen arkadaşım bile olmuştu :D

kısaca konu başlığında yazan "Clio 4 orj teyp tertemiz ses" mümkün değil :)

sistemde teyp, anfi, subwoofer, 2 tweeter, 2 hoparlör, 2 component kullanıldı. toplam maliyeti 3600 TL cik oldu.
şimdiki bilgim olsa bu teybi alır, yanında 4 tane iyi hoparlör yaklaşık yarı fiyatına kapatırdım hesabı.