Megane 4 - Rlink2 Car play ve ios özelliği

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
MErhaba arkadaşlar. Ben de bu özelliği dün aktif ettirdim ve araç ekranında akıllı telefon entegrasyonu olarak görebiliyorum. Fakat telefonumu kablo ile bağladığımda ve telefondan carplay'e girdiğimde aracı görmüyor. Bunu daha önce yaşayan var mı ? Çözüm için ne yapmam gerektiğini bilen bir arkadaş cevap yazabilirse sevinirim.
Merhaba.Aracınızın üretim ay ve yılı nedir?Ddt4all ile mi açtırdınız?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yazılım versiyonunuz 7.0.24.16x sanırım.O.zaman kablonuz orjinal olmayabilir.Android autoyu orjinal kablo ile kullanabilirsiniz.Android teledona android auto uygulamasını kurmanız gerekiyor tabi.Ancak carplay maalesef çalışmaz.Cihaz hiç değisti mi acaba,R Link cihazını kast ediyorum.

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Evet yazılım en son sürüm olan bahsettiğiniz sürüm. R-Link hiç değişmedi. Carplay kardeşimin telefonunda aracı görüyor fakat ekranı yansıtamıyoruz. Neden Carplay çalışmaz ?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Carplay ana ünite eski olan araçlarda çalışmıyor maalesef.Ancak developer side 'a girdiğinizde ana sayfada H/W version 2.1 ise o zaman usb parcasını değistirerek kullanabilirsiniz.Aksi halde sadece android auto calisir

rangerwill

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, benim aracım 2016 Megane HB Icon 1.5dCi EDC. Geçen yıl R-Link 2'nin 7. versiyonunu (7.xx.xx.xxx gibi bir şeyler diğer rakamları hatırlamıyorum şu an) yükletmiştim. Apple CarPlay'i nasıl kullanabilirim beni aydınlatabilecek olan var mı?

Gizli özellikler, Çin'den getirilen bir parça, Ddt4all gibi bölük börçük birkaç bilgiye ulaştım ama tam olarak nasıl olacak bu iş, veya olabilir mi hala tam anlayamadım. Teşekkürler.

mozcengel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
c30f6y.jpeg

Merhaba Hwgen kısmında 2.1 veya 1.1 den bahsediliyor benim 2 , usb portu değişmesi iş görürmü?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
c30f6y.jpeg

Merhaba Hwgen kısmında 2.1 veya 1.1 den bahsediliyor benim 2 , usb portu değişmesi iş görürmü?
Merhaba.Hw gen 2.1 de çalıştığını ben bizzat test ederek gördüm.
2.0'ı denemedim.Denemek lazım.Ama emin olmadan usb satın almayın bence.Başka bir carplay çalışan araçtan odünç okarak alınabilir.

mozcengel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.0'ı denemedim.Denemek lazım.Ama emin olmadan usb satın almayın bence.Başka bir carplay çalışan araçtan odünç okarak alınabilir.

Aldım bile nasip olursa bu hafta içi elimde olur ve denerim umarım çalışır. Bu arada telefondan yükledim fotoğrafı telefonda iyi gözüküyor ama pc den bakınca epey büyük olmuş kusura bakmayın yeni yeni öğreneceğiz.

mozcengel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bu arada developer mode da carplayı daha önce açmıştım veya açtığımı sanıyordum bugün bir daha baktım absent seçili, present e çeviriyorum ve save yapıyorum bekleyip read yapınca değiştirdiğim yerler absent oluyor tekrar ve beyin hafızasına yazılmıyor. Bu usb desteklemediği için olabilirimi başınıza böyle bişey geldimi. Alttaki linkte sorunumun aynısı mevcut fakat hiçbir yorum yok neden olabileceğine dair.

https://www.youtube.com/watch?v=DDwMs3JN-ys