Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kapı kolu üzerindeki keyless-go düğmesi çalışmıyor.

maninwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı cavit37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 7 yıllık clio 3 maceramı sonlandırarak 2013 st icon alarak tekrar aranıza katıldım aldıktan sonra farkettim beim aracında şöför kapı butonu çalışmıyor bu işlemi ben denedim fakat torklu vidayı açtığımda sadece kilit kısmı çıktı yokladım ama uzun kısımı çıkartamadım kırma ihtimalimden dolayı tekrar yerine taktım
    başka vidası yok gibi ama tırnakları nerede bilen, söken varsa resim veya video atsa ne güzel olur
    Tamam doğru yoldasın.kilit kısmını sök dışarı çıkar.sonra kapı kolunu kapıyı açar gibi tut aracın gerisine doğru sür kol çıkacak ama kablosu tutacak.sonra kapı kolunun arka tarafında 1 tane yıldız vida var onu çıkar ve kapı kolu içi böyle açılıp düğme ve antene ulaşılıyor.

cavit37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı maninwar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam doğru yoldasın.kilit kısmını sök dışarı çıkar.sonra kapı kolunu kapıyı açar gibi tut aracın gerisine doğru sür kol çıkacak ama kablosu tutacak.sonra kapı kolunun arka tarafında 1 tane yıldız vida var onu çıkar ve kapı kolu içi böyle açılıp düğme ve antene ulaşılıyor.
    Tesekkurler İlk fırsatta deneyeceğim ve ilerleyen zamanlarda sizlere sorular sormaya devam edeceğim ☺️☺️

arkroid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı maninwar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi harfiyen yaptık. Oldu valla

Önce bir açıklık getireyim. Değişmesi gereken parça şu aşağıdaki. Aslında parçanın yeni halini çekmeyi unuttuğumdan bu gördüğünüz yeni anten eski düğme.

Parçayı direkt gidip Renault servisinden satın aldım. Satın alırken baya nazlandırlar gerçi. Yok "yapabilecek misin", yok "yapamazsan parçanın iadesi yok", "izolasyon bık bık bık"...

Aynen dediğiniz gibi önce kiliti çıkardım. Sonra kapıyı açar gibi kapı kolunu çıkardık. Sonra da parçanın kablolarını söküp yeni parçanın kabloları ile bağladık. Üzerine de çakmak ile lehim eritip bantladık. Taş gibi oldu.

Çok çok teşekkür ederim. 400 tl yerine 135 tl ye halloldu. Hoş bozulan şey sadece bir küçük anahtarcık ama olsun napalım.

maninwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı arkroid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi harfiyen yaptık. Oldu valla

Önce bir açıklık getireyim. Değişmesi gereken parça şu aşağıdaki. Aslında parçanın yeni halini çekmeyi unuttuğumdan bu gördüğünüz yeni anten eski düğme.

Parçayı direkt gidip Renault servisinden satın aldım. Satın alırken baya nazlandırlar gerçi. Yok "yapabilecek misin", yok "yapamazsan parçanın iadesi yok", "izolasyon bık bık bık"...

Aynen dediğiniz gibi önce kiliti çıkardım. Sonra kapıyı açar gibi kapı kolunu çıkardık. Sonra da parçanın kablolarını söküp yeni parçanın kabloları ile bağladık. Üzerine de çakmak ile lehim eritip bantladık. Taş gibi oldu.

Çok çok teşekkür ederim. 400 tl yerine 135 tl ye halloldu. Hoş bozulan şey sadece bir küçük anahtarcık ama olsun napalım.
    İyi olmuş güle güle kullanın keşke tek düğme satılsa ama yok işte, bir de dışındaki yumuşak plastik de eskiyip yırtılıyor.bi servise gidip alamadım şu parçayı.

5. Teşekkür cavit37 Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen

ön iki kapı butonlarını kendi imkanlarım ile tamir ettim. fotoları çok fazla olduğu için yükleyemedim.

kapı kolunu dışarıdan sökme videosu

tüm işlemleri merak eden var ise fotolarını ata bilirim.
    mutlu az problemsiz günler dilerim.
    Konu Baris_54 tarafından (2 Hafta önce Saat 17:37 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)