0.9 tce motora lpg takılmış?ne dersiniz arkadaşlar?

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun kardeşim bende de 0.9 icon var bende taktırmayı düşünüyorum ama landirenzodan taktırmak istiyorum garantiden dolaya kit çıkarmasını bekliyorum... fotoğraf varsa paylaşabilir misin tekrardan hayırlı olsun...

bebegimat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hafta sonu izmir Gayem otogazda aracıma (0.9 TCE 90 bg) BRC MY_11 lpg kiti taktırdım simit tüp 47 lt hacimli ve stepne yerine tam oturdu. kabaca bir hesapla benzinli kullanımda 100 km hızı geçmeden uzun yol kullanımında yaklaşık 4.5 litre benzin tüketen aracım artık aynı kullanımla 5.5 lt lpg tüketiyor.. yani yaklaşık (4.90 tl benzin) 23 kuruşluk tüketim 15 kuruşa(lpg 2.70) düşmüş vaziyette. yaklaşık %35 oranında tasarruf ediyor bu fiyatlarla ki lpg 2.30 lara kadar bulunabiliyor izmirde. kit fiyatı 1600 tl isterseniz hdi sigortadan 3 yıl süreyle sübap ve vb hasarlar için 3000 Tl ye kadar hasar ödemeli sigorta yaptırabiliyorsunuz. LPG montajından sonra 500 km kadar bir uzun yol kullanımım oldu şu ana kadar bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Montaj oldukça itinalı bir şekilde yapıldı son derece memnunum işçiliklerinden. Zamanla daha ayrıntılı bilgi verebilirim kullanımda bir sıkıntı çıkarsa paylaşırım. Herkese iyi forumlar.
Hocam ne durumda araç memnunmusun herhangi bir sıkıntı yaşadınmı?

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun

Mert K2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hem 0.9 hem lpg çok mantıksız.. bir sollamaya kalkıp azcık gazı diplediğinizde aracın tepkisini çok merak ediyorum.. :pislik

İcoNcAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hem 0.9 hem lpg çok mantıksız.. bir sollamaya kalkıp azcık gazı diplediğinizde aracın tepkisini çok merak ediyorum.. :pislik
altında 1.2 75 beygir salyangoz yok kardeşim merak etme akar gider. benzinle lpg arasında hissedilmeyecek kadar az fark var anlayamazsın bile

İcoNcAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merak eden taktırmak isteyen acaba nasıl olur diyen arkadaşlar ben 25 eylül 2013 te taktırdım Allah a şükür bugüne kadar sıfır sorunla devam ediyorum

bebegimat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merak eden taktırmak isteyen acaba nasıl olur diyen arkadaşlar ben 25 eylül 2013 te taktırdım Allah a şükür bugüne kadar sıfır sorunla devam ediyorum

Siz hangi lpg kitini taktırdınız hocam araca?

İcoNcAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
brc my-11 start&start uyumlu yani stop ettiğinde ışıklarda falan tekrar gazda çalışmaya programlı artı olarakta ne olur ne olmaz diye hdi sigortadan 3 yıllık subap kaskosu yaptırdım

İcoNcAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu benim konum değil bende taktırırken bu bu forumda o yazıyı gördüm ama o arkadaş muhtemelen symbol sahibi