0.9 tce motora lpg takılmış?ne dersiniz arkadaşlar?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
daha motorundan beygirinden haberin yok neye göre çok yakıyor diyorsun!!!

Çok olsa 90 tane beygiri vardır..

lpgyi 2.49 dan alıyorum da neye göre fazla diyorsun kriterlerini gerçekten merak ediyorum. kaldı mı 21 kuruş yakan araba performanslı kullanımda.

Bizim eski 90 model karburatörlü 1.7cc araçlar bu motorun gaz fiyatıyla 0,22 krş yakıyor. demek günümüz teknoloji motorlarıyla aramızda pek bir fark yok iyi sevindim buna :)

Son düzenleme:

İcoNcAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok olsa 90 tane beygiri vardır..

Bizim eski 90 model karburatörlü 1.7cc araçlar bu motorun gaz fiyatıyla 0,22 krş yakıyor. demek günümüz teknoloji motorlarıyla aramızda pek bir fark yok iyi sevindim buna :)
sizi sevindirdiğim için bende mutlu oldum:) mumdar zaten bu ciğer boşver

drmgedikbas

Mete Gedikbaş
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu yeni açtım ilk mesaj baya gerilerde kalmış ama 23kr yakan bi araca lpg taktırmaya ne gerek var bilemedim. Benim dizel captur 20kr civarı yakıyo :-(

Güle güle kullanın hocam

Son düzenleme:

mfymfy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta atiker gold kit var bir sorum olacak ilk çalışmada hava sıcak olduğundan direk lpg de çalışıyor yani sabah uyandığımda bile bazen benzine geçmeden direk lpg de çalışıyor bu normalmidir atiker kullanan varsa yardımcı olabilir mi bir başka sorun araç bazen ilk çalıştırmada benzine atıyor lpg geçmiyor manuel olarak ben geçiriyorum daha sonra sorun olmuyor.bunun sebebi ne olabilir yazılımla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi iyi forumlar

murat2828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpg taktırmanız bu benzi fiyatlarında çok normal birşey ki hepimizz olabildiğince yeni bir arabaya binmek issteriz ama bu vergiler bizi olabildiğince tasarrufa zorluyor. şahsen bende dizel clioyua okadar para vermek istemediğim için 0.9 tce motorlu clio düşünmüştüm başlangıçta. benzin masrafıyla baş edemezsesmde lpg atarım istediğim arabayı kullanmaya devam ederim die düşünüyordum ama aracıı değiştiremedim bazı sebeplerden dolayı ve 2001 clio 1.4 aracımı kullanmaya devam ediyorum. benim ilginç buldugum nokta şu. 21 krş çok fazla o araca sanki. benim aracım 5 kişi ile 300 km yol (ki yarısından fazlası şehir içi bu mesafenn) yaptım ve ibreyi 110 un altına düşürmedim şehir arasında giderken 17 kuruş yaktı. bormalde şehir içinde de 20 kuruş yakıyor. (lpg nin litresi 2.52) bence ustanıza bir baktırın değerler fazla gibi.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
herkese hayırlı akşamlar dilerim. yaklaşık 1,5 ay önce 0,9 turbo touch sembol aldım (2013) sıfır km bayiden 38000 tl. öncelikle fiyat uygun mudur? teknik destek konusunda bayi yetersizdi. okuduğum yorumlarda araç devirli sürüşü seven bir araç deniyor. ancak aracı ilk 3000-5000 km rodaj süresinde fazla zorlama deniyor, bir yandan da aracın motorunun açılması lazım deniyor. aracımızı nasıl kullanmalıyız vites geçişlerini hangi devirlerde yapmalıyız... konu hakkında bilgi sahibi dostların yorumlarını bekliyorum. bu araç da nelere dikkat etmeliyiz?

Yeni nesil motorlarda rodaj süresinin olmadığını bir çok yerde okumuştum fakat yinede kararsız kaldıysanız rodaj süresi ilk 1000 km boyunca ani kalkışlardan kaçının vites değiştirmeyi 2500 ile 3000 devirleri arasında yapın (3000 deviri geçmeyin Kesinlikle gaz pedalına sonuna kadar basmayın). Aracın motoruna ilk konulan orjinal fabrikasyon sentetik yağı 15000 ile 20000 arasında değiştirin.
( amaç motor parçalarının üretimi sırasında oluşan çapaklanmaların giderimi, birbirine uyumlu hale gelmesi. )

Yalnız sadece motorun değil fren sistemininde rodaja ihtiyacı vardır ilk 500 1000 km boyunca ani frenlemeden kaçınınız fren diskleriniz zarar görebilir.

İcoNcAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşa şiddetle katılıyorum. dizel benzin fark etmez 23krş yakalayıp fazlasını isterseniz bence belanızı istiyorsunuz.
megane2 kullanıcısıyım. opetten 225tl mazot ile 980km net olarak görüyorum. 1 depo mazotun %40'ı şehir içi geri kalanı şehir dışı gibi sayılır.
hepsini şehir dışı saysak bile ben son derece tatmin oldum.
verdiğin bilgiler tamamen gereksiz konu 0.9 motora lpg sen ne kadar mazut yaktığını anlatmışsın sanki dizel bir araca lpg takılmış komiksin:)
ayrıca dipnot bu arabada 23 kuruş çok rahat yakalanıyor ama şehirler arası 90 km sabit hızla şehir içi dur kalklarla ben 23 kuruş benzin yakıyorum diyen yalan söylüyordur. artı herkesin aldığı araçtan beklentisi farklıdır ben şahsen performans için aldım 2 bin devirde vites attırdıktan sonra yemişim o arabayı. şu an arabamda kumandalı egsozuna kadar var ve çok seri kullanıyorum benzinde olsa 40 kuruş yakacağı yerine şu an 21-22 kuruş yakıyor lpg de

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
verdiğin bilgiler tamamen gereksiz konu 0.9 motora lpg sen ne kadar mazut yaktığını anlatmışsın sanki dizel bir araca lpg takılmış komiksin:)
ayrıca dipnot bu arabada 23 kuruş çok rahat yakalanıyor ama şehirler arası 90 km sabit hızla şehir içi dur kalklarla ben 23 kuruş benzin yakıyorum diyen yalan söylüyordur. artı herkesin aldığı araçtan beklentisi farklıdır ben şahsen performans için aldım 2 bin devirde vites attırdıktan sonra yemişim o arabayı. şu an arabamda kumandalı egsozuna kadar var ve çok seri kullanıyorum benzinde olsa 40 kuruş yakacağı yerine şu an 21-22 kuruş yakıyor lpg de

yazdığımı siliverdim

athırsızı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu güncel yokmu lpg dönüşümü yenilerde 09 tce icin ?

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen sene 16000 de taktırdım şuan 26000 de atiker obd gold herhangi bir sıkıntı yaşamadım çok şükür...