0.9 tce sogutma suyu seviyesi hakkinda.

RRooccKK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Tekrar Merhaba,3 haftadır aracımın suyunu takip ediyorum ve toplamda 250 km yol yaptım. Gördügüm kadarıyla 100- 150 gr gibi bir eksiltme yaptı. Kalemle genleşme kabını çizdim ve şehir içi 5 km- 5km - 10km - 10km test yaptım eksiltmedi. Fakat tek seferde 50 km yaptınca çok azda olsa eksiltme gördüm yani motor ısındığında eksiltme yapıyor . Bu durumu araştırdım borularda yada başka bir plastik parçada tahminime göre çok kılcak bir çatlak var ve ısınınca burası genleşip su kaçırmaya başlıyor çok çok azda olsa .Motoru açıp inceledim 2-3 damla antifiriz gördüm kırmızı şekilde. Fakat onu yaklamakta zor 2-3 damla damladığı için ne aşağıya damlıyor nede gözle düzgünce gözüküyor buharlışıyor. Sanırım boru tesisatına kaçak testi yapılmalı . Her zamanda eksiltme yapmıyor motorun iyice ısınması lazım.

Bu durum benim sürekli genleşme kabını takip etmemle ortaya çıktı . Ben isterdimki clioda düzgünce su sıcaklığını gösteren bi hareret göstergesi olsun yada genleşme kabında falan sensör olsun sıfıra indiğinde araba haber versin.

Arkadaşlar Şöyle bir ürün buldum kullananlar memnun gibi yorumlarda. Reklama girerse affola artık amacım sorunumuza çözüm bulmak.. Bu ürün küçük su kaçaklarını kapatıyormuş sıvı şeklinde olduğu için tıkanmada yapmıyormuş.

Kullanan varmı tavsiye edermisiniz ? Aracımda su kaçağı varki su eksiltiyor kalorifer borularında sanırım kılcal bir çatlak var kalorifer açıldığı zaman eksiltme yapıyor özellikle. Bu sıvıyla engelleyebileceğimi düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/wurth-radyator-sizinti-onleyici-150ml-pm-otrotawrt12

Çözüm oldu mu bu ürün?